Харчування по днях в Великий пост: Страсний тиждень

  1. Харчування по днях в Великий пост на Страсному тижні

Страсний тиждень є останнім тижнем посту перед Великоднем. Особливо важливо дотримуватися правильне харчування по днях в Великий пост саме на цьому тижні.

Навіть, якщо ви з якихось причин не змогли витримати всю дистанцію поста, то дуже важливо дотримуватися посту на цьому тижні. Сьомий тиждень Великого посту інакше називається Страсним седмицею. На цьому тижні віруючі згадують про останні земні дні Ісуса Христа, його, страждання, смерть і поховання.

Страсна седмиця - особлива тиждень серед тижнів Великого Посту. Вона вже не входить в Святу Чотиридесятницю, і алегорично уособлює час, коли Господь йде назустріч до нас, в той час як перші 40 днів кожен з нас йде назустріч до Бога.

У Страсний тиждень в церкві не хрестять дітей і не вінчають закохані пари, не святкують дні святих і не поминають померлих. Назва тижні говорить сама за себе, адже воно походить від слова «пристрасть», іншими словами «страждання». Це пам'ять про ті страждання, які були заподіяні Ісусу Христу людьми, заради порятунку яких Він з'явився в світ.

Страсний тиждень інакше називається також Чистої або Білій тижнем. Під цим мається на увазі дотримання духовної та тілесної чистоти кожним віруючим. Всі дні Страсного Седмиці є святими і великими, так як символізують велич і важливість відбулися подій. Віруючі проводять їх в найсуворішому стриманості і ревної молитви.

Харчування по днях в Великий пост на Страсному тижні

Будучи самої суворої в плані поста тижнем, Страсна седмиця передбачає дотримання суворого посту, що виключає молочну, яєчну рибну, і м'ясну їжу. Якщо ви знаєте, як постити в перший тиждень посту , То вам будуть зрозумілі основні принципи поста і на сьомому тижні.

Основними продуктами, які дозволяється вживати в їжу на цьому тижні є сирі або напівсирі овочі без використання рослинного масла і по можливості без солі.

Страсний тиждень (Біла, Чистий тиждень).

43 день посту. Великий понеділок (Чистий понеділок).

Підготовку до Великодня починають вже з Великого понеділка. Жінки традиційно в цей день прибирали по дому, а чоловіки, щоб звільнити від роботи святкові дні, робили заготівлі корму для худоби на всю Світлу тиждень, що йде після Пасхи.

У перший день Страсного тижня встановлюється найсуворіший режим поста у вигляді повного утримання від їжі. Однак цей захід відноситься до особливо побожним людям і монахам, які сповідують строгий пост. Одним з послаблень режиму харчування в пост в цей день є сухоядение - дозвіл на вживання сирих овочів з хлібом і водою один раз в день.

Мирянам в цей день рекомендується утриматися від вживання їжі з маслом, і задовольнятися гарячої їжі, приготовленої без використання рослинного масла.

44 день посту. Великий Вівторок.

У вівторок на Страсному тижні, щоб захистити худобу від хвороб, його поїли на світанку розведеним водою молоком з перемелених насіння льону і конопель.

Деякі віруючі продовжують утримуватися від їжі і у вівторок. Монастирський статут не забороняє цього, і в свою чергу рекомендує обмежитися сухоядением один раз в день.

Для мирян подібні обмеження в харчуванні в Великий пост часто не здійсненні через образу і ритму життя, тому в цей день рекомендується також обмежитися їжею без рослинного масла.

45 день посту. Велика середа.

З Великої середи селяни збирали по ярах не розтануло сніг, а вийшла з нього талу воду солили, і нею обливали худобу. Подібний обряд мав уберегти обори від різних хвороб протягом цілого року.

Згідно монастирським статутом, в цей день наказано сухоядение один раз у вечірній час. Мирянам же і в середу Страсного тижня слід утриматися від їжі з використанням рослинного масла.

46 день посту. Великий Четвер (Четверток, Чистий четвер).

Запалені в цей день в церкві свічки, за народним звичаєм на щастя несли додому. Великий четвер в народі називають Чистим, оскільки кожен в цей день прагне очиститися духовно і тілесно, тому так важливо в цей день не тільки прибрати в будинку, випрати речі, і одягнутися в чистий одяг, а й сповідатися і причаститися. Як символ очищення в старовину був також широко поширений звичай очищення водою. Це могло бути як купання в ополонці, річці, або в озері, так і обливання в лазні. Єдиною умовою було те, що це повинно було бути зроблено до сходу сонця.

У Великий четвер розпочинаються основні приготування до Великодня. У цей день було прийнято фарбувати яйця, забивати худобу і здійснювати інші приготування до великоднього столу.

У Великий четвер у вигляді виключення дозволяється вживання їжі з рослинною олією. Можна дозволити собі як гарячу їжу, приготовлену на маслі, так і овочеві салати, заправлені олією.

47 день посту. Велика П'ятниця (Пяток, Страсна п'ятниця).

Вечірня служба Великої п'ятниці ( «Винесення Плащаниці») присвячена поховання Христа і відбувається зазвичай в середині дня або ближче до вечора. Жінки в цей день особливу увагу приділяли підготовці пасхального столу: пекли паски і готували паски.

У Страсну п'ятницю Церква рекомендує по можливості повністю відмовитися від вживання їжі аж до вечірньої служби (до винесення Святої Плащаниці). У разі якщо за станом здоров'я або з інших причин ви не можете в цей день утриматися від їжі, рекомендується обмежитися сухоядением (сирої їжею без рослинного масла).

48 день посту. Велика субота.

Велика субота є останнім підготовчим днем ​​до зустрічі Великодня. Темний одяг священиків змінюються на світлі, а після ранкового богослужіння в храмах за звичаєм починається освячення великодніх пасок, паски і яєць для розговіння в день Великодня.

У Велику суботу важливо постаратися закінчити всі свої клопоти до вечора і прийти на нічну службу, щоб зустріти велике свято Пасхи.

Деякі віруючі і у Велику Суботу продовжують утримуватися від вживання їжі. Якщо ви не дотримуєтеся особливо аскетичного режиму харчування, то можете обмежитися сухоядением, або гарячою їжею без вживання рослинної олії.

Великдень. Свято Світлого Христова Воскресіння.

Великдень - найголовніший і радісний церковне свято. В цей Світлий Свято знімаються всі заборони на вживання скоромної їжі. Відбувається так зване розговіння, коли дозволяється вживання в їжу і масла, і яєць, і риби, і м'яса.

Завершальна сьомий тиждень Великого посту є не тільки самої суворої в харчуванні, але в той же час і підготовчої тижнем організму до розговіння. Невеликі порції їжі і часткове голодування покращують роботу організму перед вживанням тваринної (скоромної) їжі.

Однак моя вам порада: не варто накидатися на все і відразу, так як це загрожує різними проблемами, пов'язаними з травленням. Не забувайте про помірність, адже саме цьому вчив нас Великий піст.

Найкращим продуктом для розговіння здавна є яйця. Не випадково вони є незмінним атрибутом Великодніх свят. У них містяться практично всі необхідні організму мікроелементи і вітаміни, а також жири, білки і вуглеводи. Унікальність яєць для організму постить полягає також і в тому, що засвоюючи практично на 100%, вони повністю забезпечують організм всіма необхідними йому компонентами, заповнюючи їх запаси після тривалого періоду поста. При цьому ви можете абсолютно не побоюватися за калорійність яєць .

Цим матеріалом я завершую цикл статей про харчування по днях в Великий пост. Спасибі, що були зі мною всі ці сім тижнів - для мене це був безцінний досвід, а для вас, сподіваюся, корисна інформація та надійне підмога на кожен день Великого посту.

Наостанок хочу поцікавитися - а то ви постили Пройшли ви всю дистанцію поста, або тільки її частину? Корисним чи для вас виявилося час Великого посту? Запрошую вас поділитися своїми думками та зауваженнями в коментарях внизу цієї сторінки!

Сьогодні ця стаття прочитана 1 раз

на Ваш сайт.

Наостанок хочу поцікавитися - а то ви постили Пройшли ви всю дистанцію поста, або тільки її частину?
Корисним чи для вас виявилося час Великого посту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация