Харчування для швидкого набору ваги

  1. Головні помилки
  2. Як же правильно?
  3. Зразкове меню білкової дієти

Хоч і більшість людства, на даному етапі розвитку суспільства, воює з такою проблемою, як ожиріння, є інша частина людей, яка бореться за кожен зайвий кілограм. Бажання набрати вагу може обумовлюватися різними причинами: і для відновлення нормальної роботи репродуктивної функції, адже, як відомо, жінка може завагітніти лише при наявності певної жирового прошарку, і для відновлення гормонального фону, особливо після найсуворіших дієт.

Дієти для набору ваги мають безліч своїх особливостей, які необхідно враховувати, якщо ви все-таки вирішили, що вам необхідно набрати пару кілограмів.

Для початку необхідно визначитися, чому ж вас переслідує недолік ваги. Така проблема може бути пов'язана безпосередньо зі здоров'ям самого організму, зокрема, з порушеннями у функціонуванні шлунково-кишкового тракту.

Для цього, природно, слід пройти медичне обстеження в спеціалізованій клініці, яке зможе виявити всі порушення в роботі організму, які, швидше за все, однією дієтою для швидкого набору кілограмів не виправити.

Причинами сильного схуднення можуть стати і постійні стреси, виснажлива і фізично важка робота, брак сну і відпочинку, постійне дотримання строгих дієт.

Головні помилки

На жаль, люди часто абсолютно не в курсі, що для того щоб набрати вагу, недостатньо їсти все підряд і в невимірних порціях. Самим головним правилом для набору ваги є плавний перехід на калорійне харчування .

Зокрема, це відноситься до тих людей, які були змушені тривалий час виключати зі свого раціону певні висококалорійні продукти. Адже успіх в такій справі залежить не від кількості з'їденої їжі, а від того, як швидко ваш організм почне її повністю засвоювати.

Можуть знайтися такі порадники, які будуть стверджувати, що для того щоб набрати вагу, необхідно їсти на ніч, влаштовувати пізні вечері і вживати якомога більше жирного м'яса і солодощів.

Так, ви почнете одужувати, але хіба вам потрібно нерівномірний розподіл жирових відкладень, які будуть накопичуватися в самих невідповідних місцях - сідницях, животі та стегнах? Фігура почне купувати не найкрасивіші обрис, а ви, таким чином, ризикуєте отримати ожиріння.

Надмірне вживання в їжу сала, м'яса, маргарину можуть привести до перенасичення організму тваринними білками, що може вплинути на підвищений рівень холестерину в організмі. А це, як відомо, загрожує захворюваннями серця і кровоносних судин.

Те ж саме відноситься і до прихильників солодкого - якщо не в міру захопитися тістечками та цукерками, можна заробити порушення обміну речовин, рівень інсуліну відхиляється від норми, ну, і як наслідок, цукровий діабет.

Як же правильно?

Правильним є поступове підвищення рівня калорійності в своєму денному раціоні. Переходячи до кожної нової тижня такого харчування, потрібно додавати лише 5% калорій до вашого стандартного щоденного раціону, особливо якщо ви здійснюєте набір ваги після низькокалорійної дієти.

Нагадаємо, що щоденна норма вживання поживних речовин повинна бути приблизно така: 30% білки, 40% вуглеводи, 30% жири. При цьому, не забувайте, що вміст тваринних жирів має становити всього 10% від загальної цифри.

Не забувайте, що саме надлишок вуглеводів веде до нарощування жирового прошарку, тому активно включайте в свій раціон - білий хліб, макаронні вироби, мед, сою і всі бобові.

Природно, не можна забувати про вітаміни і мінеральні речовини, які у великих обсягах повинні надходити в ваш організм для гармонійного і безболісного набору ваги. Включайте в свій раціон, якнайбільше, фруктів і овочів, зелені, свіжих соків.

Одним з найдієвіших способів для того щоб набрати вагу, є білкова дієта . Як зрозуміло з назви, такий тип дієти заснований на білкових продуктах. Сюди можна віднести каші, причому обов'язково на молоці і заправлені великою кількістю вершкового масла, якщо ви любите салати, то заправляєте їх лише висококалорійними заправками, не шкодуйте масла і сиру для бутербродів.

Якщо ви їсте макарони, то їх можна присипати сирної стружкою, не забувайте про сметану та овочеві запіканки.

Зразкове меню білкової дієти

  • Сніданок. Пшоняна каша, зварена на молоці, 2 бутерброда з сиром і маслом, каву з молоком або какао.
  • Другий сніданок. Йогурт з великим вмістом жирів, бутерброд з маслом і ковбасою, яблуко.
  • Обід. Суп, зварений на м'ясному бульйоні, наприклад борщ. Макарони, присипані сиром, биточки, склянку свіжого соку або чай з цукром.
  • Полудень. Овочева запіканка або салат із заправкою.
  • Вечеря. Помідори, омлет з шинкою або ковбасою, молоко з медом.

Особливість білкової дієти полягає в тому, що вона підходить як для жінок, так і для чоловіків. Звичайно, жіноча і чоловіча порція можуть трохи відрізнятися, все-таки організми різні, але суть одна.

Не забувайте, що проводити таку дієту можна тільки в тому випадку, якщо ваш лікуючий лікар з нею згоден. Інакше, особливо якщо ви маєте серйозні порушення в роботі організму, ви можете здорово нашкодити собі. Також лікар може призначити лікарські препарати, які підвищують апетит і стимулюють травлення.

І, звичайно, не забувайте про те, що спорт і фізичну активність ніхто не відміняв. Всі дурні поради - «більше є, менше рухатися», потрібно забути. Спорт - це вірний шлях до здорового і красивого тіла, відмінний спосіб зняття стресу і підняття настрою. Якщо ваш раціон харчування буде збалансований, відпочинок своєчасний і обов'язковий, а психологічний настрой спрямований на успіх, то все обов'язково вийде!

Так, ви почнете одужувати, але хіба вам потрібно нерівномірний розподіл жирових відкладень, які будуть накопичуватися в самих невідповідних місцях - сідницях, животі та стегнах?
Як же правильно?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация