Хеллоуїн 2018: історія і традиції моторошного свята

  1. Історія Хеллоуїна
  2. Символи і традиції Хеллоуїна
  3. Хеллоуїн в Україні

Хеллоуїн в Україні почали відзначати порівняно недавно і це свято тільки набирає популярність. Хеллоуїн в Україні почали відзначати порівняно недавно і це свято тільки набирає популярність

Ілюстрація / REUTERS

Історія Хеллоуїна

У ті далекі, ще язичницькі часи, люди вірили, що в цей час відкриваються двері в потойбічний світ і випускають на землю всю нечисть. Кельтські язичники в цей період (три дні до 31 жовтня і три дні після) святкували Самайн - свято закінчення збирання врожаю. Він відзначався як свято початку нового року, а також як день шанування мертвих. Самайн був святом одночасно для всіх народів Британських островів і міцно асоціювався зі смертю і надприродним.

З приходом християнства 1 листопада почали святкувати День всіх святих, тому вечір напередодні цього дня став називатися All Hallow's Eve. І вже в VIII столітті День всіх святих починає поступово заміщати Самайн. Завдяки об'єднанню гельських традицій і католицьких обрядів починають формуватися перші зачатки майбутнього Хеллоуїна.

Незважаючи на те що Хеллоуїн бере свої витоки в Британії та Ірландії, він успішно поширився як на англомовні країни, так і на Європу, Японію, острівні держави Тихого океану і інші.

Символи і традиції Хеллоуїна

Одним з найбільш відомих символів Хеллоуїна є гарбуз - з неї роблять голову, вирізаючи страшні або смішні пики, а всередину ставлять свічки і прикрашають сходинки і вікна будинків, кафе, магазинів. У сучасному світі свічки замінюють ліхтариками та іншими електроприладами, а самі гарбуза можуть додатково прикрашати (наприклад - блискітками).

Традиція виготовлення гарбузів-світильників пішла від кельтського звичаю створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях в чистилище. Символом сучасного Хеллоуїна гарбуз стала в Північній Америці, а в Шотландії їм довгий час виступала ріпа.

Читайте також Хеллоуїн - 2018: кращі місця в світі, де варто відсвяткувати День всіх святих (відео)

Однак, є й інша легенда - про п'яницю Джека, який зумів двічі обдурити диявола, за що потім був покараний. В очікуванні Судного дня Джек був змушений бродити по землі, освітлюючи собі шлях шматочком вугілля, який він поклав в порожню гарбуз.

Вважалося, що залишена в День всіх святих біля будинку гарбуз (або ріпа), буде, хто б від нього злих духів.

Крім гарбузів, популярними прикрасами є штучні павутина і павуки, кажани, скелети, привиди, жахливі звуки і в загальному все, що може налякати. Викликати «мурашки» по тілу можна і іншими способами, на які вистачить фантазії, головне не перестаратися.

Ще однією традицією Хеллоуїна стало перевдягання в різних монстрів або супергероїв. У тих же Сполучених Штатах, наприклад, діти переодягаються в страшні костюми і ходять по домівках сусідів, випрошуючи солодощі, вимовляючи популярну фразу "trick-or-treat". Є кілька варіантів її перекладу - "насолода або гадость", завдяки фільмам популярним варіантом перекладу став "цукерки або смерть".

Не відстають від дітей і дорослі, які також переодягаються в різні маскарадні костюми. Тільки на відміну від дітей, у своїх образах вони ходять не по домівках, а влаштовують на Хеллоуїн костюмовані вечірки зі страшними сюрпризами. Наприклад - можна зав'язати комусь очі, підвести до миски з виноградом в воді, опустити руку в неї, підбиваючи тим, що це людські очі.

Хеллоуїн в Україні

Хеллоуїн в Україні почали відзначати порівняно недавно і це свято тільки набирає популярність. Наприклад, традиція прикрашати будинки на Хеллоуїн в Україні поки не сильно прижилася. По крайней мере, це не виставляється напоказ, як на Заході. А ось костюмовані вечірки, ворожіння, цілком популярні.

Хеллоуїн в 2018 році потрапляє на ніч з середи на четвер. Тому можна очікувати, що крім "основного" дня (або точніше ночі), святкування триватимуть і на найближчі вихідні.

Як святкувати Хеллоуїн 2018 залежить тільки від вашої фантазії. В Україні багато розважальні заклади запропонують своїм гостям тематичні вечірки. Вам залишається лише підібрати тематичний костюм і прийти з хорошим настроєм. До речі, для створення свого образу можна звернутися до українських творів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация