Херсон - Путівник вікімандри Wikivoyage

  1. Історія [ правити ]
  2. орієнтація [ правити ]
  3. Літаком [ правити ]
  4. На поїзді [ правити ]
  5. Автомобілем [ правити ]
  6. На автобусі [ правити ]
  7. На кораблі [ правити ]
  8. пам'ятки [ правити ]
  9. Скульптурні пам'ятники [ правити ]
  10. Театри [ правити ]
  11. Фестивалі [ правити ]
  12. Кінотеатри [ правити ]
  13. парки [ правити ]
  14. дешево [ правити ]
  15. дорого [ правити ]
  16. дешево [ правити ]
  17. дорого [ правити ]
  18. Запобіжні заходи [ правити ]

Херсон знаходиться в Північному Причорномор'ї , Адміністративний центр Херсонської області. Його символами можна вважати ворота Херсонської фортеці, одні з яких зображені на сучасному гербі міста, і пам'ятник першим кораблебудівникам на міській набережній. відкрити карту

Херсон не претендує на звання туристичного центру: українських та іноземних туристів тут небагато (особливо останніх); найчастіше його відвідують влітку, як місце транспортної пересадки по шляху проходження на морські курорти та інші пам'ятки області (Асканія-Нова, Олешківські піски, винні погреби, Аджигольський маяк і т.д.). Але тим не менше в місті є, що подивитися: в центрі знаходиться багато архітектурних пам'яток, старовинних будинків і церков кінця ХVIII - початку XIX ст, музеїв, театрів, торгових центрів, сувенірних крамниць. Через порівняно невеликої кількості відвідувачів, міські жителі охоче діляться історіями і легендами Херсона, привітно ставляться до туристів.

У місті дуже слабо розвинений готельний бізнес, на все місто всього один хостел. Розмір цін на більшість продуктів харчування, сувеніри, вартість проживання та інших витрат, у порівнянні з іншими містами України, помітно нижче.

Історія [ правити ]

Історія міста тісно пов'язана з історією Російської імперії і її діячами. Херсон був заснований в 1778 році за наказом Катерини II як зміцнення в розпал російсько-турецької війни. Засновником міста вважається фаворит Катерини - князь Потьомкін. З містом пов'язані багато відомих людей, а допомагав його будівництва прадід Пушкіна. Свою назву отримав від Херсонеса Таврійського, розташованого на південному заході Кримського півострова. Свого часу місто було чи не найбільш розвиненим на Південній Україні, центром Херсонської губернії, через його порт здійснювалася торгівля з Францією, Іспанією, Італією та іншими країнами Європи. Саме в Херсоні був побудований і спущений на воду перший великий 66-гарматний корабель «Слава Катерини».

Але вже в 1789 році після заснування Миколаєва, куди було переведено адміралтейство, місто втратило значення важливою прикордонної фортеці, з нього виїхало практично все населення, і Херсон став звичайним повітовим містом. У радянський період Херсон втратив провідні позиції на Півдні України, проте продовжував розвиватися як великий промисловий і сільськогосподарський центр.

орієнтація [ правити ]

Дніпровський район

Район межує з миколаївською областю . Історично так склалося, що Дніпровський район - район переробної промисловості. На його території знаходиться один з найбільших ринків у Херсоні, а також торгово-розважальний центр "Fabrika" , Побудований в 2012 році, де багато городян проводять свій вільний час. Корабельний район
Розташований на правому схилі річки Дніпро і є промислово важливою частиною міста, тут розташовано багато заводів. Частково охоплює центр міста і класичні туристичні маршрути. Суворовський район
В його межах знаходиться історичний центр Херсона, а також більшість історичних, архітектурних пам'яток, закладів освіти і культури. Свою назву отримав на честь А.В. Суворова, що знаходився в місті протягом 1782-84 і 1786-87 рр, його ім'ям також названа головна пішохідна вулиця Херсона. Тут зосереджена найбільша кількість місць, привабливих для туристів.

Літаком [ правити ]

Регулярні рейси в Стамбул (щодня).

На поїзді [ правити ]

Відправляються потяги не тільки по території України , А й за кордон ( Москва , Мінськ ), Також курсують приміські поїзди, правда в 2012 році їх кількість різко зменшилася. Дістатися до Херсона на поїзді можна практично з будь-якої точки України. Максимальна вартість квитка зі Львова: плацкарт - ₴ 120, купе - ₴ 200.

Відстані по залізниці і час в дорозі:
Запоріжжя - 280 км (≈ 9 годин)
Київ - 582 км (≈ 12 годин)
Львів - 832 км (≈ 19-20 годин)
Миколаїв - 66 км (≈ 1 година)
Одеса - 198 км (≈ 6-8 годин)
Сімферополь - 566 км (≈ 5-6 годин)
Харків - 545 км (≈ 18 годин)
Хмельницький - 606 км (≈ 13 годин)

2 [Dead link] Залізничний вокзал

, Пл. Привокзальна, 1 (на початку центральної вулиці міста - проспекту Ушакова). ☎ Довідкова служба вокзалу +38 (0552) 48-20-08, замовлення квитків (цілодобово) +38 (0552) 48-22-91. Єдиний залізничний вокзал в місті. Має 4 посадочних шляху. На вокзалі цілодобово працюють каси з продажу квитків як на приміські, так і поїзди далекого прямування. У центральній будівлі знаходяться два зали очікувань (звичайна і підвищеного комфорту), кафетерії, туалети. Поруч з будівлею вокзалу знаходяться медичний пункт, камери схову, готелі, пункти обміну валюти, послуги доступу до Інтернету. З вокзалу можна дістатися в будь-яку точку міста на місцевому транспорті або таксі.

Автомобілем [ правити ]

З Східної частини України краще добиратися через Маріуполь або Запоріжжя. З Києва - по Одеській трасі через Миколаїв.

  • М-14 - з Одеси, Миколаєва, Нової Каховки, Мелітополя, Приазовського, Приморська, Бердянська, Мангуша, Маріуполя, Новоазовська; за європейським маршрутом E58 (який збігається на території України з М-14) можна дістатися з Австрії, Словаччини, Румунії, Молдови, Росії.
  • М-17 - з Цюрупинська, Армянська, Красноперекопська, Джанкоя, Радянського, Феодосії, Керчі; а також з Росії та Грузії (європейський маршрут E97).

На автобусі [ правити ]

Автобусом до Херсона можна дістатися практично з будь-якої точки України . З Києва Гюнсел (2 рази на день).

На кораблі [ правити ]

На водному транспорті можна дістатися тільки з передмість Херсона та прилеглих дачних островів.

Маршрутний автобус по місту коштує ₴ 6, тролейбус - ₴ 2.50, в плані громадського транспорту Херсон є дуже практичним містом, тому дістатися до будь-якої точки міста можна менш ніж за півгодини, основні місця заторів на дорогах - на світлофорах Бериславського шосе та проспекту Ушакова, проте час перебування в них зазвичай становить не більше 5-10 хвилин. Міський транспорт, як правило, напівпорожній, ходить досить часто; тому потрапити в тисняву можливо тільки в годину пік. У переважній більшості міського громадського транспорту (а також в частині приміських маршрутних таксі та автобусів) оплата проводиться на виході.

Таксі - максимум ₴ 70.

Працює також водний транспорт (човни і переправи на набережній), які можуть відвезти в будь-який мальовничий куточок дельти Дніпра.

пам'ятки [ правити ]

Місто сповнений певного архітектурного шарму так званого «південного класицизму», оскільки радянська конструктивна забудова практично не торкнулася центральних вулиць міста. У той же час, старовинні будинки, які не перебувають у приватній власності, виглядають занедбаний і вимагають ремонту.

Найвідомішими і одночасно найбільш ранніми архітектурними пам'ятками в Херсона є Очаківська і Московські ворота, Катерининський собор і залишки Херсонської фортеці. Єкатерининському собору, Привозній церкви, собору св.Миколая, Кіндійського церкви - всім більше 200 років.

12 Очаківська брама. Старі фортечні ворота.

12 Московські ворота. Старі фортечні ворота.

1

Катерининський собор (Спаський), вул. Перекопська, 13 (маршрут тролейбуса №1 від залізничного вокзалу). Вхід вільний. Побудований в 1786 році.

12 Будівля Арсеналу. Залишки Херсонської фортеці, видатного зразка військово-інженерного мистецтва, побудованої в кінці XVIII століття. На жаль, до нашого часу збереглася дуже мала частина всіх фортифікаційних споруд.

12 Привозная церква.

2

Собор св.Миколая.

12 Кіндійського церква.

Скульптурні пам'ятники [ правити ]

12 Пам'ятник першим корабелам, Набережна проспекту Ушакова. Своєрідний символ Херсона як міста корабелів. Зведений на кордоні Херсонської адміралтейської верфі, з якої 16 вересня 1783 року було спущено на воду перший корабель Чорноморського флоту «Слава Катерини», зображений на пам'ятнику.

12 Меморіальний комплекс в парку Слави, вул. Перекопська. Створено на місці могили Невідомого солдата.

12 Скульптура «Золота пектораль», поблизу Центрального ринку. Пектораль - символ багатства і щедрості Херсонщини

12 Пам'ятник Джону Говарду. 1818-1820 р

Туристам радиться відвідати головну пішохідну вулицю Херсона - вулицю Суворова, засновану в кінці ХVIII століття, на якій знаходиться пам'ятний бюст полководця А. В. Суворова. Це популярне місце відпочинку городян і приїжджих, тут розташовано багато магазинів і розважальних закладів. Вулиця з одного боку виходить на Парк імені Леніна, найстаріший міський парк, композиційним центром якого є столітній дуб, за легендою він був посаджений тут імператором Олександром II ще в 1869 році. У цьому парку часто проводяться свята, одночасно це одне з кращих місць для відпочинку з дітьми.

Набережна міста - одна з обов'язкових місць для відвідування туристами. Також слід прогулятися вулицями Горького, Соборній (колишня вулиця Леніна), проспекту Ушакова та інших історичних вулицях.

Краєзнавчий музей . ✦   Краєзнавчий музей Основна експозиція - дорослий ₴ 10, пільговий - ₴ 6; виставка «Людина і зброя» відповідно ₴ 10 і ₴ 5; «Зал А.В. Суворова »₴ 5 і ₴ 3; екскурсія по одному з відділів - ₴ 20 і ₴ 10. Проводиться кілька типів екскурсій: оглядові екскурсії про природу Херсонщини, її історії з давніх часів до ХХ століття, історії з 1917 до 1945 року; тематичні екскурсії «Старина і підстави Херсона», «Загадки древніх курганів», «Стародавні греки на території краю», «Херсонщина - край козацький», «Тваринний та рослинний світ Херсонщини», «Херсонщина в роки Великої Вітчизняної Війни»; а також екскурсію по виставці «Людина і зброя». Музей заснований в 1890 році українським громадським діячем, археологом і краєзнавцем В. І. Гошкевичем і являє собою музейний комплекс історичного, природознавчого, літературного та етнографічного напрямків. Експозиції музею розміщені в будинках-пам'ятках архітектури та історії ХІХ століття. У його фондах зберігається понад 170 тис. Музейних предметів, серед яких одне з кращих в Україні археологічних зібрань, вік найстаріших знахідок якого - понад 17 тис. Років; цікава колекція монет античних міст Північного Причорномор'я; великий комплекс зразків холодної і вогнепальної зброї XVI - ХХ ст .; колекція мисливських рушниць XVIII - XIX ст .; збори фарфору, антикварних меблів і т.д.

  • 12 літературний відділ , Вул. Горького, 1. ☎ +380 (552) 26-30-66. Пн-Пт 10:00 - 17:00. Експонуються унікальні книжкові видання, цінні зборів екслібрисів та гравюр, рукописи, оригінальні живописні полотна, історичні та меморіальні речі видатних письменників, які увійшли в світову літературну еліту: А. С. Пушкіна, Л. М. Толстого, А. Е. Кручених, Д. Д. Бурлюка, Б. А. Лавреньова, М. Г. Куліша.

12 Художній музей ім. О. Шовкуненка , Вул. Соборна, 34. 12   Художній музей ім ☎ +380 (552) 49-31-64. Ср-Нд 10:00 - 17:00. Дорослий ₴ 10, пільговий - ₴ 8. Можна замовити оглядові та тематичні екскурсії по виставках. Музей розташований в колишній будівлі міської думи, побудованої в 1905 році архітектором Адольфом Мінкусом. Художня колекція музею почала комплектуватися ще на рубежі ХІХ-ХХ століть. І зараз включає в себе близько 8 000 музейних експонатів, де поряд з класичними творами важливе місце займають твори інтернаціонального радянського мистецтва майстрів з України, Росії, Молдови, Прибалтики, Середньої Азії та Кавказу. У постійній експозиції музей пропонує огляд творів іконопису ХVII - початку XX століття, російського мистецтва XVIII - першої половини XIX століття, українського і російського мистецтв ХІХ - ХХ століття, західноєвропейського мистецтва XVII - XIX століття. Експозиція займає 12 музейних залів.

Театри [ правити ]

12 Музично-драматичний театр імені М. Куліша.

12 Театр ляльок.

12 Обласна філармонія.

Фестивалі [ правити ]

Херсон - місце проведення міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», що проходить щорічно в середині червня.

Кінотеатри [ правити ]

12 Кінотеатр «Україна», вул. Ушакова, 45. ☎ (0 552) 22-54-22 довідкова служба, (0 552) 49-13-35 бронювання квитків. Нещодавно пройшла реконструкція.

1 ККЗ «Ювілейний»

, Вул. Перекопська, 11. ☎ (0 552) 26-41-93 довідкова служба, (0 552) 26-47-55 каса. близько ₴ 30-35. Побудований за архітектурним проектом 1970-го року для проведення презентацій, прем'єр фільмів, фестивалів і т.п. У перші роки свого існування був одним з найбільших кінотеатрів на півдні України. На сьогодні «Ювілейний» є в деякій мірі одним із символів Херсона, це кінотеатр, що включає 1500 місць, обладнаний перламутровим екраном розміром 19х82, а також новітньої звуковою системою Dolby Digital EX. Тут також працює 3D-зал розрахований на 100 місць. У холі будівлі знаходиться бар. На сайті можна забронювати квитки онлайн.

парки [ правити ]

Паркова культура в Херсоні зародилася ще в кінці ХVIII століття. Нинішній парк ім. В. І. Леніна був одним з перших закладений ще в 1785 році і знаходився між власне містом і Херсонській фортецею. Кількома роками раніше, на північно-західній околиці міста створюється найстаріший парк міста - Казенний сад. Як правило, паркові зони були улюбленими місцями відпочинку городян, місцями проведення народних гулянь. Для оформлення парків запрошувались садівники з-за кордону, тому найстаріші парки виконані в традиціях англійського пейзажного парку, з деякими рисами садів бароко.

Пізніше, в період занепаду Херсона парки виявляються закинутими, і відновлюються лише з приходом радянської влади. В цей же період створюється ряд нових зон відпочинку і перейменовуються старі.

12 Казенний сад (Міський парк), вул. Полтавська, 89 (Комсомольський район). Найстаріший парк міста, створений в 1783 році. Облаштований англійським садівником Моффет, коли було висаджено близько 10 000 дерев. Включав 12 зелених кварталів, і дуже скоро став улюбленим місцем відпочинку херсонців і місцем проведення народних гулянь. За свою історію сад кілька разів руйнувався і відновлювався, і, на жаль, сьогодні збереглася лише приблизно десята частина грандіозного саду, що складається зараз з величних старих дубів. Справжньою природною і історичною пам'яткою парку є Віковий дуб, вік якого за інвентарним карті становить 130 років, проте деякі дослідники вважають його найстарішим дубом в місті у віці до 200 років. Існує легенда, що дерево було посаджене самою імператрицею Катериною II під час відвідин Херсона.

12 Парк ім. В.І. Леніна, між вул. Перекопської, вул. Кірова і просп. Ушакова (Суворовський район). Один з найстаріших парків міста, закладений в 1785 році за розпорядженням Г.О. Потьомкіна. Однак через деякий час він був заброшён, а дерева - вирубані. У першій половині XIX століття на його території знаходилася парадна площа, де до 1868 року влаштовувалися кінні скачки. У 1869 році віце-губернатором було прийнято рішення про відновлення парку, який отримав назву Денисовский, в честь ініціатора відновлення; проте вже в 1880 був перейменований в Олександрівський в честь 25 річниці царювання імператора Олександра II. Парк мав незвичайну для Херсона регулярну променеву планування, мав елементи пейзажного і барочного парків, в 1880 в центрі на перетині восьми алей був посаджений знаменитий Олександрівський черешчатий дуб, який можна побачити і сьогодні, нині це пам'ятник природи.

12 Парк імені Ленінського комсомолу, між вулицями Перекопська і 40 років Жовтня (Суворовський район). У парку крім залишків Херсонської фортеці розташований ряд пам'ятників, озеро, а також оригінальний пам'ятник коромисла з відрами.

  • 12 Парк Слави, на перетині вулиць Дружби та Перекопської, поруч з парком імені Ленінського комсомолу (Суворовський район). До парку ім. Ленінського Комсомолу примикає парк Слави з алеєю Героїв Радянського Союзу, що веде до меморіального комплексу на честь воїнів-визволителів міста з вічним вогнем. На бронзових плитах розказана історія міста. Звідси відкривається гарна панорама дніпровських плавнів. Родзинкою парку є величний монумент Слави - колони, яку вінчає фігура жінки з вінком, що символізує славу Херсонщини.

12 Ботанічний сад при Херсонському державному університеті.

12 Гідропарк.

12 Дендропарк Херсонського державного аграрного університету.

12 Центральний ринок.

12 Дніпровський ринок.

12 Центральний універмаг (ЦУМ), проспект Ушакова, 49. ☎ +38 (0552) 42-38-23. Одим з найбільших торгових центрів міста, на сьогоднішній день включає велику кількість пунктів продажу предметів першої необхідності, техніки. На цокольному поверсі: відділ ювелірних виробів, шкіргалантерея, магазин сувенірної продукції, мобільних телефонів і канцелярія; на 2-му поверсі: спортивний одяг, дитячий відділ, жіночий одяг та взуття; на 3-му поверсі: магазин музичних інструментів, меблевий відділ, магазини одягу та взуття. На першому ж поверсі розташований великий продовольчий супермаркет «Сільпо», торгові точки з продажу ювелірних виробів, сувенірів, продажу мобільних телефонів, побутової хімії, косметичних засобів, кафетерій швидкого харчування.

12 ТРЦ «Фабрика». Працює супермаркет «Сільпо».

дешево [ правити ]

Середньої вартості [ правити ]

дорого [ правити ]

Де зупинитися [ правити ]

дешево [ правити ]

Середньої вартості [ правити ]

1 [Dead link] «Нінель»

, Вул. Бєлінського, 22. ☎ (0552) 42-43-53, 49-82-38, 050-396-37-17. Двомісний номер ₴ 180-480. 3 Готель «Фрегат» , Просп. Ушакова, 2. ☎ +38 (0552) 41-23-34, (093) 282-02-05, (067) 553-99-28.

дорого [ правити ]

Всі оператори мобільного зв'язку. Багато безкоштовних Wi-Fi зон в центрі.

Запобіжні заходи [ правити ]

Правила безпеки Досить типові для будь-которого міста: намагатіся НЕ гуляти Вночі на самоті в нетурістічніх районах містах. Чи не обмінювати валюту на стихійних ринках або обмінних пунктах, навіть якщо ті пропонують більш вигідні угоди. Не купувати їжу і напої з вулиці, якщо їх якість сумнівна, або вони виготовляються без дотримання відповідних санітарно-гігієнічних норм. Тримайте свої речі при собі в людних місцях, уважно стежте за ними на вокзалі, ринках і в громадському транспорті.

Ходять чутки, що райони Таврійський і Забалка після 22:00 починають жити більш цікавою і розвиненою криміногенної життям.

1

Комплекс плавнів, єриків в дельті Дніпра. Унікальний природний комплекс плавнів, єриків в дельті Дніпра, не має аналогів в світі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация