ХII Міністерська конференція СОТ відбудеться в Астані в червні 2020 року

16 Августа 2018 15:00 384 16 Августа 2018 15:00 384   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - В ході засідання Генеральної ради Світової організації торгівлі країни-члени організації одноголосно проголосували за проведення XII Міністерської конференції СОТ (вищого органу організації) в Астані в червні 2020 року, передає МІА «Казінформ» з посиланням на офіційний сайт Міністерства національної економіки РК.

Дане рішення є свідченням довіри з боку країн-членів СОТ до проведених під керівництвом Президента Нурсултана Назарбаєва економічних реформ і ліберальної торгової політики Казахстану.

Постійний представник Казахстану при відділенні ООН в Женеві посол Жанар Айтжанова зазначила, що для молодої незалежної держави, недавно приєдналася до СОТ, проведення такого важливого засідання є великою честю. Казахстан готовий внести конструктивний внесок в обговорення всіх невирішених питань порядку денного СОТ з метою забезпечення субстантивних результатів міністерської конференції.

Генеральний директор СОТ Роберто Азеведо подякував Президенту та Уряду Казахстану за готовність прийняти Міністерську конференцію і зазначив, що даний крок є підтвердженням відданості країни цінностям і принципам багатосторонньої торговельної системи.

Міністерська конференція є вищим керівним органом СОТ, засідання якого проводяться раз в 2 роки. До компетенції органу входить право приймати рішення з усіх питань в рамках багатосторонніх торговельних угод, в тому числі затвердження нових дисциплін, що регулюють міжнародну торгівлю.

Слід зазначити, що XI Міністерська конференція СОТ відбулася 11 грудня 2017 року Буенос-Айресі. До порядку, можливо, увійдуть питання в сфері визначення правил регулювання електронної комерції (забезпечення формування гармонізованої регулятивного середовища для учасників електронної торгівлі); вироблення багатосторонніх правил, спрямованих на формування в країнах-учасницях стабільних, прозорих і передбачуваних умов інвестиційної діяльності; визначення горизонтальних недискримінаційних заходів, які могли б сприяти сприяння вбудовування мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) в міжнародну торгівлю; зниження для компаній в сфері послуг можливих обмежень і додаткових витрат, пов'язаних з ліцензуванням, кваліфікаційними вимогами і технічними стандартами.

Очікується, що в роботі XII Міністерської конференції СОТ візьмуть участь міністри торгівлі 164 членів СОТ і 20 країн-спостерігачів, а загальна кількість учасників заходу перевищить 4 тис осіб.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация