Хімічна катастрофа в Криму - головні подробиці

  1. Орфографічна помилка в тексті:

5 вересня 2018, 13:54 Переглядів: 5 вересня 2018, 13:54 Переглядів:   Фото: Facebook / Ruslan Wolf

Фото: Facebook / Ruslan Wolf.

Місто Армянськ, розташований неподалік від адміністративного кордону окупованого Криму з Херсонською областю України, в ніч на 24 серпня постраждав від хімічної катастрофи - населений пункт і прилеглі села огорнула жовтувата імла з неприємним їдким запахом.

Місто Армянськ, розташований неподалік від адміністративного кордону окупованого Криму з Херсонською областю України, в ніч на 24 серпня постраждав від хімічної катастрофи - населений пункт і прилеглі села огорнула жовтувата імла з неприємним їдким запахом

На металевих предметах, дахах будинків і листі дерев утворився маслянистий наліт, а місцеві жителі почали скаржитися на утруднене дихання, подразнення слизової оболонки носа і очей, а також інші алергічні реакції. також з'явилися повідомлення про загибель птахів і рослин .

також   з'явилися повідомлення про загибель птахів і рослин

Окупаційна влада визнали наявність проблеми лише через кілька днів - 28 серпень з'явилося повідомлення про те, що стався викид токсичної речовини невідомого походження, і на місце події нібито виїхала група фахівців "Міністерства екології та природних ресурсів Криму", "міжрегіонального управління Росспоживнагляду РФ" і представники місцевої "прокуратури".

"Зроблено паркан необхідних проб для проведення відповідних досліджень. Природа походження випав речовини поки не визначена. Чекаємо результатів досліджень. Про те, що це за речовина, і яка природа його походження, можна буде говорити тільки після отримання результатів досліджень", - повідав "віце -прем'єр кримського уряду "Ігор Михайличенко.

Про те, що це за речовина, і яка природа його походження, можна буде говорити тільки після отримання результатів досліджень, - повідав віце -прем'єр кримського уряду Ігор Михайличенко

Пізніше самозваний "глава Криму" Сергій Аксьонов заявив, що ніякої загрози для здоров'я і життя кримчан у зв'язку з забрудненням повітря немає. Представники Росспоживнагляду також запевняли, що концентрація отруйних речовин в атмосферному повітрі Армянська і околиць не перевищує встановлених норм.

Проте, 4 вересня окупаційні "влади" визнали, що концентрація забруднюючих речовин перевищила норму і оголосили евакуацію дітей з Армянська .

"Вночі в зв'язку зі зміною погоди, падінням нічної температури і, відповідно, збільшенням денний, гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду вперше перевищила норму", - повідав Аксьонов. При цьому він не назвав рівень забруднення і не уточнив географії поширення отруйних речовин.

У той же час він визнав, що викид хімічних речовин не був диверсією, а став наслідком проблеми з накопичувачем кислоти. Аксьонов запевнив, що це питання знаходиться "в процесі" рішення. Зокрема, не виключається варіант з наповненням кіслотонакопітеля водою з Каркінітської затоки. Якщо цей шлях буде визнаний неможливим, окупанти спробують усунути проблему за допомогою спеціальних складів.

Поки ж рішення проблеми немає, виробництво на заводі "Кримський титан" призупинили на два тижні, а дітей шкільного та дошкільного віку відправили в санаторії .

"Чітко і ясно заявляю: життю та здоров'ю громадян нічого не загрожує. Підстав для введення надзвичайного стану немає. Однак в попереджувальних цілях, щоб виробити всі алгоритми дій, прийнято рішення оголосити канікули на два тижні для шкіл і дитячих садів ... Все буде за рахунок держави , створено оперативний штаб ", - підкреслив Аксьонов.

Іншим жителям проблемного регіону в Росспоживнагляді порадили рідше бувати на вулиці, а виходячи на "свіже повітря" - максимально захищати шкіру і закривати рот і ніс вологою ватно-марлевими пов'язками.

Тим часом міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш припустив, що росіяни могли не доводити до відома кримчан реальні масштаби проблеми .

"Коли мова йде, з одного боку, про безпеку людей, а з іншого боку, про можливість отримання надприбутку, державі-агресору абсолютно байдужі люди, хоча РФ на словах демонструє бажання піклуватися про них. При цьому окупаційна влада закриває будь-яку інформацію, не реагує протягом тижня, а потім каже, що немає загроз, в той же час пропонуючи оздоровити людей в санаторіях ", - заявив він.

У той же час міністр запевнив, що на даний момент загрози для життя і здоров'я українців, які живуть в прилеглих до адміністративного кордону півострова, не зафіксовано.

"Уже пройшло одне засідання комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій в Херсонській області. Комісія не бачить зараз за всіма ознаками, що є перевищення за показниками. Це означає, що нічого не загрожує людям, щоб їх потрібно було відселяти або евакуювати", - розповів Черниш.

У свою чергу, в Головному управлінні розвідки українського Міноборони повідомили, що викид хімічних речовин стався з вини російських військових, які проводили в тому районі вчення .

"13-19 серпня в ході тренування з прикриття адміністративного кордону з Херсонською областю підрозділи ЗС РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів. Внаслідок влучень снарядів зазначені об'єкти були пошкоджені, що призвело до істотного погіршення екологічної обстановки на всій півночі окупованого Криму ", - йдеться в повідомленні військових розвідників.

Тим часом, за даними Держприкордонслужби України, 3 вересня на адмінграніце з Кримом було зафіксовано перевищення вмісту сірчистого ангідриду, а кілька військовослужбовців відомства поскаржилися на погіршення самопочуття , Незважаючи на те, що напередодні прикордонникам видали засоби хімічного захисту .

"Були скарги на самопочуття, це запаморочення, нудота, головний біль, але після відповідних медичних консультацій і прийому ліків ці симптоми вдавалося зняти. Таких людей замінюють на службі, дають їм можливість відпочити і ретельно обстежують", - повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Крім того, прикордонникам на адмінграніце були видані засоби хімічного захисту, а все контрольно-пропускні пункти на адмінграніце з Кримом "продовжують працювати в штатному режимі".

У свою чергу, народний депутат України і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на засіданні Верховної Ради заявив, що в Криму розгортається "екологічна катастрофа", а окупантами "здійснюється екоцид" , Щоб українці покинули півострів.

За його словами, деякі експерти вважають, що причиною катастрофи на півночі Криму може бути втрата контролю російської армії над бойовими отруйними речовинами, які можуть зберігатися на території заводу. Крім того, він додав, що сировина для роботи "Кримського титану" поставляється з Житомирської області "за чорними схемами через турецькі порти, а звідти спрямовується в Крим".

Декількома днями раніше Чубаров заявив, що викид невідомої хімічної речовини в Криму Росія має намір використовувати для тиску на Україну заради подачі води на окупований півострів.

прокоментував ситуацію на півночі Криму і глава МЗС України Павло Клімкін . За його словами, "спочатку російські окупанти принесли до Криму і на Донбас людське горе, тепер - екологічні катастрофи, які знищують нашу землю".

У свою чергу, еколог Маргарита Литвиненко припустила, що причиною отруйного викиду Армянську міг стати витік сірчаної кислоти .

"У виробництві використовується сірчана кислота. З великою часткою ймовірності можна припустити, що стався витік на якийсь фазі, або з'єднань сірчаної кислоти, або самої сірчаної кислоти. Ця речовина швидко прореагував: з'явилася іржа і маслянистий наліт, а сірчана кислота - це масляниста речовина. Швидше за все, саме стався прорив сірчаної кислоти, з меншою ймовірністю - з'єднання сірчаної кислоти ", - зазначила фахівець.

Литвиненко додала, що витік цієї речовини позначиться на здоров'ї жителів Армянська, оскільки воно негативно впливає на організм людини.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Хімічна катастрофа в Криму: головні подробиці, версії і загрози". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация