Хліб і хлібці при грудному вигодовуванні: які можна годуючим мамам

  1. Коли можна вводити хліб в раціон матері-годувальниці мамі
  2. Який хліб можна їсти мамі, що годує
  3. Чорний хліб (житній, бородинський) при грудному вигодовуванні
  4. Хліб з солодом при годуванні груддю
  5. Цільнозерновий хліб при грудному вигодовуванні
  6. Білий хліб при грудному вигодовуванні
  7. Хліб з висівками: користь чи шкода для годуючої жінки
  8. Бездріжджовий хліб при грудному вигодовуванні
  9. Правила вживання хліба при лактації
  10. Хлібці як альтернатива хлібу
  11. Фотогалерея: види хлібців, корисних для годуючої жінки

Молода мама повинна уважно ставитися до свого харчування, адже вона відповідає не тільки за своє здоров'я, але і за здоров'я малюка. У раціон повинен входити хліб, але не весь він підходить для вживання жінкою, яка годує. Який хліб вибрати, спробуємо розібратися.

Коли можна вводити хліб в раціон матері-годувальниці мамі

На думку лікарів молода мама може вживати хліб відразу після пологів. Головне, щоб не в великих кількостях, адже в цьому випадку у жінки можуть виникнути запори. Вводите хліб в щоденне меню невеликими порціями, звертаючи увагу на стан малюка. Ви витягне більше користі, якщо будете вживати злегка підсушений хліб. І м'який, і підсушений хліб містить безліч корисних для організму речовин:

  • рослинний білок;
  • клітковину;
  • вуглеводи;
  • мінерали;
  • вітаміни групи В.

Всі ці складові дозволяють молодій мамі бути енергійною, веселою, нормалізувати роботу нервової системи. Хліб позитивно впливає на відновлення клітин організму, сприяє поліпшенню роботи шлунка. Розумний прийом хліба допоможе привести м'язи в тонус, зробити шкіру пружною, уникнути целюліту. Однак молода мама повинна пам'ятати, що хліб може завдати шкоди організму. Для цього їй необхідно знати про наступні особливості:

  • нерідко в хліб додаються ароматизатори, барвники і підсилювачі смаку, які можуть спровокувати алергію у малюка;
  • дріжджовий хліб в сукупності з цукром і крохмалем може викликати кишкові кольки, газоутворення, розлад шлунка у крихти, а у мами - запор і відкладення зайвого жиру.
Молода мама повинна уважно ставитися до свого харчування, адже вона відповідає не тільки за своє здоров'я, але і за здоров'я малюка

Дріжджовий хліб в сукупності з цукром і крохмалем може викликати кишкові кольки, газоутворення, розлад шлунка у крихти

Тому висновок такий: в раціон потрібно вводити хліб поступово і з перших днів життя немовляти, звертаючи увагу на реакцію організму малюка і молодої мами.

Я стала їсти хліб уже в пологовому будинку, невеликими порціями. Після пологів дуже хочеться їсти, але я не дозволяла собі вживання великої кількості хліба, незважаючи на те, що дуже хотілося. Знаю молодих мам, які прямо-таки не розлучалися з хлібом, і звичайно, набрали зайву вагу. І кілька слів про алергію: ні у кого з моїх дітей на хліб її не виникало.

Який хліб можна їсти мамі, що годує

Прийшовши в магазин, можна здивуватися асортименту, в якому пропонується хліб. Звичайно, молодій мамі хочеться їх все спробувати, адже апетит у годуючих жінок зазвичай хороший. Але здоровий глузд переважує, і перш за все жінка вирішує вдатися до вивчення корисної інформації. Зазвичай хліб випікають з наступних продуктів:

  • різні види борошна;
  • цукор;
  • дріжджі;
  • розпушувач;
  • загусники;
  • стабілізатори;
  • харчові добавки.

Житнє борошно, іноді в складі з пшеничного, використовується для випічки житнього або чорного хліба. Якщо ж в нього додаються зерна або насіння гарбуза або соняшнику, то такий хліб називається зерновим. Більшість жінок люблять хліб з додаванням висівок, який так і називається - висівковий. Його готують на дріжджах і без них. А ось білий хліб, як відомо, випікається із пшеничного борошна.

Чорний хліб (житній, бородинський) при грудному вигодовуванні

Цей вид хліба складається з наступних компонентів:

  • житній і другосортною пшеничного борошна;
  • солоду;
  • патоки.

Житній і бородинський хліб корисні: в них містяться вітаміни груп Е, В, РР і складні вуглеводи

Житнє борошно дуже корисна: в ній містяться вітаміни груп E, В, PP і складні вуглеводи. Житнє борошно робить позитивний вплив на травлення і роботу кровоносної системи. Житній хліб відносять до низькокалорійним продуктам, а вживати його при грудному вигодовуванні навіть необхідно. Однак, все ж в деяких випадках від цього продукту слід відмовитися:

  • при гострих шлункових захворюваннях;
  • в період після кесаревого розтину (на тиждень);
  • при схильності до підвищеного газоутворення у матері або дитини.

Хліб з солодом при годуванні груддю

Хліб з солодом краще виключити з раціону годуючої мами, так як високий рівень глюкози в них сприяє швидкому набору зайвих кілограмів. Калорійність такого хліба становить 236 ккал на 100 г продукту. Він багатий корисними компонентами, серед яких групи вітаміну В, С і РР, магній, кальцій, цинк, селен та ін. Хорошому травленню сприяють що містяться в солодовому хлібі клітковина і харчові волокна.

Хорошому травленню сприяють що містяться в солодовому хлібі клітковина і харчові волокна

Хліб з солодом містить велику кількість глюкози, тому він не рекомендується при грудному вигодовуванні

Солодовий хліб має незвичайний смак: він ароматний і при цьому дуже красивий. Насичений темний колір хліб отримує за рахунок додавання солоду. Згодом молода мама зможе додати цей хліб в свій раціон, але робити це слід в невеликих пропорціях і тільки після введення дитині першого прикорму.

Цільнозерновий хліб при грудному вигодовуванні

Цільнозерновий сорт хліба вважається найдавнішим: його рецепт відомий ще з кам'яного віку. Сьогодні цей хліб вважається мало не елітним і практично єдиним видом, який можна їсти без шкоди для фігури і обміну речовин. У зерні пшениці містяться практично всі корисні речовини:

  • вітаміни;
  • ферменти;
  • амінокислоти.

Цільнозерновий хліб рекомендується ін грудному вигодовуванні

Цільнозерновий хліб добре засвоюється організмом, що не порушує обміну речовин і активізує хорошу роботу кишечника. Продукт випікається з цільного зерна, яке замочують, додають в закваску, піддають бродінню. У такому продукті всі корисні компоненти зберігаються по максимуму. Молода мама без побоювання може вживати в їжу цільнозерновий хліб, проте вона повинна вибирати дійсно якісний продукт. Справа в тому, що деякі виробники порушують технологію його приготування, і додають розмочене зерно в звичайне тісто з пшеничного борошна, а це менш корисно. Тому перед покупкою цільнозернового хліба обов'язково вивчіть його склад.

Білий хліб при грудному вигодовуванні

Білий хліб містить пшеничне борошно першого і другого сортів. Для випічки вона повністю очищається, тому в ній залишається мало корисних компонентів. З білої муки випікають батони і здобу. Зазвичай до складу такого білого хліба входять наступні продукти:

  • жири;
  • яйця;
  • цукор;
  • молоко і т. д.

Білий хліб має високий глікемічний індекс, що сприяє підвищенню рівня цукру в крові при його вживанні: відповідно, мамі, що годує він не може бути рекомендований

Всі вони підвищують калорійність білого хліба. Все це, звичайно, смачно, але малокорисні. Білий хліб має високий глікемічний індекс, що підвищує його здатність збільшувати рівень цукру в крові. При цьому виробляється інсулін, який перешкоджає розщепленню жирів. У білому хлібі практично не міститься клітковина, яка сприяє поліпшенню метаболізму. Все це призводить до появи зайвих кілограмів, небажаних для молодої мами. Тому лікарі рекомендують відмовитися від прийому білого хліба під час годування грудьми, або ж вживати його в невеликих кількостях.

Хліб з висівками: користь чи шкода для годуючої жінки

Цей продукт випікається по рецептурі звичайного білого хліба, але при цьому третю частину пшеничного борошна замінюють висівками. У хлібі з висівками містяться вітаміни груп Е і В, клітковина, яка сприяє комфортному травленню, що надає благотворну дію на мікрофлору. Хліб з висівками вважається цілющим і низькокалорійним (265 ккал на 100 г продукту), його можна їсти годуючим жінкам. При покупці потрібно звернути увагу на якість продукту: на розрізі хорошого хліба завжди можна побачити частинки висівок.

При покупці потрібно звернути увагу на якість продукту: на розрізі хорошого хліба завжди можна побачити частинки висівок

Хліб з висівками позитивно впливає на мікрофлору кишечника годуючої жінки, тому їй можна вживати цей продукт

Бездріжджовий хліб при грудному вигодовуванні

Цей вид хліба готується на натуральної заквасці, що складається з борошна і води. Такий хліб краще засвоюється, а процес травлення від цього поліпшується. Тому не дивно, що лікарі рекомендують цей продукт годуючим жінкам. Крім того, в цей хліб зберігається велика кількість корисних речовин, серед яких можна відзначити наступні:

  • калій;
  • магній;
  • фосфор;
  • натрій і т. д.

Бездріжджовий хліб корисний для молодої мами, так як він покращує процес травлення і готується на натуральної заквасці

Цей продукт можуть вживати молоді мами з проблемами шлунково-кишкового тракту (наприклад, при панкреатиті або гастриті).

Правила вживання хліба при лактації

Годуючим жінкам із середнім або дефіцитним вагою можна залишити вживання хліба на звичному рівні, підкоригувавши його вибір (див. Попередній розділ). Молоді мами, схильні до повноти, можуть залишити в раціоні один-два скибочки дозволеного хліба в день. Якщо вам складно відмовитися від улюбленої здоби, то краще вжити її в першій половині дня, переважно під час сніданку. Постарайтеся не вживати борошняних продуктів ввечері. У будь-якому випадку повністю припиняти вживання хліба не можна: якщо ви вирішили це зробити, то спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

У поєднанні з жирами найкраще вживати житній хліб, а до страв з овочів - звичайний батон (дотримуючись рекомендацій, описаних вище). Один бутерброд з вершковим маслом і висівковий хліб вже точно не зашкодить годувальниці. Навпаки, таке поєднання буде сприяти вітамінізації організму, так як у вершковому маслі містяться вітаміни, фосфаіди і поліненасичені жири. У невеликих кількостях масло сприяє:

  • зміцненню імунної системи;
  • нормальному росту і розвитку крихти;
  • збереженню гостроти зору;
  • гарному росту волосся;
  • поліпшенню стану шкіри;
  • сприятливому впливу на склад грудного молока;
  • відновленню організму після операцій на шлунку і кишечнику;
  • виробленню гормонів;
  • правильній роботі щитовидної залози;
  • очищенню організму;
  • захист від онкології.

Молодій мамі рекомендується раз в день є скибочку висівкового хліба з вершковим маслом

Кращий вид хліба для молодої мами - домашня випічка. Завдяки самостійному приготуванню хліба ви уникнете впливу на організм ароматизаторів, барвників та інших небажаних добавок. Хліб є важливим продуктом для формування дитячого організму. Однак якщо організм малюка негативно реагує на вживання хліба, то краще на час виключити його з раціону.

Знаю на власному досвіді, що навіть корисною домашньої випічки можна переїсти. Вона така смачна, а зловживати під час годування грудьми, та й при відсутності годування, все ж не слід. Я якось переїла: аж надто запах і смак мали. В результаті з'явився запор, після якого я хліб у великих кількостях не вживаю.

Хлібці як альтернатива хлібу

Як говорилося вище, хліб багатий корисними компонентами, і відмова від нього в період грудного вигодовування вкрай небажаний. Але якщо без нього все ж потрібно обійтися на якийсь час, то краще замінити хліб хрусткими хлібцями. До того ж вони безпечніше звичайного хліба, так як технологія їх приготування не передбачає використання дріжджів. Будь-який вид хлібців містить велику кількість грубих харчових волокон і інших видів складних вуглеводів, які так потрібні організмам мами і малюка. Завдяки цьому відчуття ситості довго не покине молоду маму, причому для цього відчуття не доведеться перевантажувати організм зайвими калоріями. Вживання хлібців покращує лактацію.

При виборі хлібців молода мама не повинна втрачати пильності, тому що деякі виробники «присмачують» свою продукцію консервантами, антиокислювачами, ароматизаторами, підсилювачами смаку та іншими шкідливими компонентами

Щоб зрозуміти, які хлібці краще вибрати, рекомендується розглянути різні їх види:

  1. Кукурудзяні хлібці багаті вуглеводами, мінералами і вітамінами групи В. Їх рекомендується їсти при ожирінні і проблеми з травленням.
  2. У рисових хлібці міститься практично така ж кількість корисних компонентів, як і в кукурудзяних. Цим продуктом можна швидко насититися, тому лікарі рекомендують вживати його при звичайному перекус. Молода мама повинна враховувати, що рисові хлібці багаті клітковиною, і є в великих кількостях їх не слід. Справа в тому, що дитині буде складно перетравлювати таку їжу в грудному молоці.
  3. В житніх хлібці містяться цукор і дріжджі. Це не дуже корисні компоненти для мами і малюка, але в хлібці вони є в допустимих кількостях. Цей вид хлібців багатий корисними компонентами: залізом, фосфором, кальцієм, вітамінами різних груп. З такими мікроелементами легко справляється травна система малюка, тому житні хлібці молодій мамі їсти можна.
  4. Вівсяні хлібці можна приготувати в домашніх умовах. У них міститься велика кількість білка, а жінкам з хворими нирками або простудним захворюванням хлібці допоможуть відновитися.
  5. Гречані хлібці особливо популярні серед жінок, що годують. Вони містять велику кількість повільних вуглеводів і вітамінів. Гречані хлібці приємні на смак і не менш корисні, ніж сама гречана каша. Продукт надає сприятливу дію на роботу кишечника і нормалізує рівень холестерину в крові.

Щоб організм дитини нормально відреагував на хлібці, необхідно вводити їх в раціон поступово. Починати рекомендується з ранкового прийому. У перший день жінка повинна з'їсти кілька хлібців і відстежити реакцію крихти. Якщо вона буде нормальною, то можна спокійно продовжувати вживання продукту (в ідеалі його денна норма не повинна перевищувати 100 г). В процесі вживання цих хлібців зверніть увагу на їх хрест. Якщо він не сильний, то в магазині були порушені правила зберігання, і користі від прийому такої їжі не буде.

Звичайно, смак хлібців може сподобатися не відразу, але з часом до нього можна звикнути. Тим більше що продукт приносить тільки користь і виключає шкідливий вплив.

Я ніколи не їла хлібці під час грудного вигодовування. Пробувала, звичайно, але мені вони не сподобалися. Продовжувати вживання не стала, тому що вважаю за краще хліб: він і на смак приємніше, і мені не протипоказаний.

Фотогалерея: види хлібців, корисних для годуючої жінки

Житній, висівковий і цельнозлаковий хліб мамі, що годує потрібно їсти обов'язково. Однак, при деяких обставинах це неможливо. В цьому випадку хліб можна замінити хрусткими хлібцями, що також корисно для організму жінки.

Мене звуть Тетяна, мені 32 роки. Пишу тексти 8 років. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация