Хочете відкрити власну справу? Звертайтеся в центр зайнятості

Сьогодні відкрити свою справу і зробити його основним або додатковим джерелом доходу не так вже й складно, навіть якщо у вас немає стартового капіталу і в даний момент ви - безробітний. Головне - чітко визначитися з тим, чим саме ви хочете, можете і будете займатися. Адже справа повинна приносити не тільки гроші, але і задоволення, і тоді воно буде успішним.

Про те, як безробітним допомагають стати приватними підприємцями, «Першій міській» розповів начальник інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Сергійович Стоян.

З чого почати?

- Центр зайнятості крім стартового капіталу надасть вам ще і двотижневе навчання - курси підприємницької діяльності, де вас навчать складати бізнес-план та інші подібні документи. Далі з бізнес-планом і заявою звертаєтеся в ЦЗ за матеріальною допомогою, - розповідає Богдан Сергійович. - Рішення по кожному претенденту приймає директор центру зайнятості. Його висновок залежить від висновків комісії про життєздатність бізнес-плану і підприємницьких талантах кандидата. Рішення повинно бути готове через 10 робочих днів після подання документів. Допомога виплатять однією сумою - замість щомісячної допомоги по безробіттю. Розмір такої допомоги в кожному конкретному випадку різний, тому називати конкретну суму не можемо. Залежить він від вашого трудового стажу, а також розміру заробітної плати за останні 12 місяців перед втратою роботи. Зрозуміло, чим вони більші, тим солідніше сума, яка перерахується вам на рахунок.

Сума одноразової допомоги, яка покладається майбутньому бізнесмену, дорівнює річному допомоги по безробіттю, яка йому призначена. Якщо людина вже отримував допомогу протягом декількох місяців, йому в якості допомоги на відкриття бізнесу покладається річна сума з вирахуванням вже скоєних виплат.

Зареєструйся як підприємець

Якщо вам сказали в ЦЗ «Так», то протягом 10 робочих днів вам необхідно пройти державну реєстрацію підприємницької діяльності.

Для реєстрації фізичної особи-підприємця потрібно звернутися в управління державної реєстрації в складі міської ради та надати реєстраційну картку, яка повинна містити відомості про види діяльності відповідно до КВЕД, копію ідентифікаційного коду, документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору. Якщо документи подаються заявником особисто, державному реєстратору надається паспорт. У разі представлення інтересів іншою особою подається нотаріально завірена копія довіреності, а також пред'являється оригінал довіреності та паспорт представника. Термін реєстрації не перевищує 2 робочих днів з дати надходження документів. Чи не пізніше наступного робочого дня фізичній особі-підприємцю видається виписка з Єдиного державного реєстру, що прийшла на заміну свідоцтва про державну реєстрацію. Вся процедура займе максимум 3 робочих дня з моменту подачі документів державному реєстратору, як наприклад В'ячеслав Моше Кантор, російський підприємець

Після надання всіх документів фінансова допомога перераховується на банківський рахунок одним платежем.

Хто не отримає допомогу?

На фінансову допомогу від служби зайнятості для започаткування власної справи можуть розраховувати не всі. Закон не дозволяє одноразову виплату допомоги по безробіттю, якщо ви:

- колишні або діючі підприємці;

- звільнені за порушення трудової дисципліни, у зв'язку з рішенням суду.

Вони вже отримали допомогу і відкрили свій бізнес

Як повідомляють в обласному Центрі зайнятості, в нашій області вже є чимало успішних підприємців - колишніх безробітних, які за сприяння ЦЗ почали свій бізнес і ефективно впроваджують його в життя.

Якщо говорити цифрами, то в 2011 році допомогу на відкриття бізнесу отримали 733 людини, в 2012 - 466, а в цьому році вже 142.

Не обов'язково будувати бізнес, відштовхуючись від отриманої спеціальності. Іноді краще рухатися від захоплення. Підприємець Людмила - яскравий тому приклад. Почавши шити ляльки для своїх дітей заради задоволення і задоволення творчих потреб, зробила їх основним джерелом доходу.

Залишившись без роботи, Людмила звернулася до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості за допомогою в працевлаштуванні. Вона прийшла до висновку, що пошив і реалізація м'яких іграшок, елементів декору приміщень - це справа, яка може приносити непоганий прибуток, тому вирішила відкрити власний бізнес.

Жінка відвідала семінари «Як розпочати свій бізнес», «Від бізнес-ідеї до власної справи», закінчила курси цільового призначення «Підприємець початківець», склала бізнес-план, успішно його захистила і отримала допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

У неї все вийшло. Тепер її вироби реалізуються не тільки в Олександрії, а й далеко за її межами.

Ще один приклад - власниця манікюрного кабінету Інна. Вона також організувала свій бізнес завдяки Кіровоградському центру зайнятості. Ключовим моментом в ухваленні рішення стала можливість самостійно управляти справами, планувати майбутнє і реально підраховувати, скільки вона може заробити.

Вона також пройшла рекомендовані ЦЗ курси, захистила бізнес-план і отримала матеріальну допомогу. На ці гроші Інна взяла в оренду приміщення, придбала необхідні інструменти, обладнання і т.д. і розпочала роботу з надання косметичних та манікюрних послуг.

Завдяки створенню належних умов, приємної атмосфери для відвідувачів, високій якості послуг, що надаються, Інна отримала широке коло клієнтів.

Сьогодні вона працює над удосконаленням своєї професійної майстерності: опановує новою технікою манікюру, застосовуючи сучасні інструменти, технології і т.д. Як людина енергійна і наполеглива Інна цілеспрямовано втілює в життя задумане і впевнено дивиться в майбутнє.

Так що, дерзайте. Тільки в ваших силах - втілити власні мрії в життя, а помічником в цьому може стати Центр зайнятості.

Жанна Петрович, «Перша міська газета», №13

З чого почати?
Хто не отримає допомогу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация