Холодільнік.Ру - інтернет-магазин побутової техніки. Холодильники, пральні машини і інша побутова техніка.

  1. "Холодний" бізнес

"Холодний" бізнес

Ксенія Стрижакова

Стати фахівцем в якійсь галузі не так-то просто: треба не тільки потрапити в потрібне місце і час, бути в цій справі знавцем і володіти неабиякою талантом, а й "спіймати удачу за хвіст", як, наприклад, Ковальов Валерій Валерійович, власник торгової мережі HOLODILNIK.RU

З чого почалася історія розвитку компанії?

У 1992 році я орендував близько 30 метрів в магазині "Світло" і став там продавати побутову техніку і все, що з нею пов'язано, причому весь штат на той момент складався тільки з мене. Потім, звичайно, з'явилися і продавець, і касир, і товарознавець, був сформований перший колектив, бізнес розвивався, і кілька років по тому я орендував ще 4 магазини, в яких товар теж став цілком успішно продаватися.

А чому саме побутова техніка стала вашим пріоритетом і з чим пов'язана назва сайту - "Холодільнік.Ру"?

Коли в 90-х СРСР розпадався, були серйозні проблеми з централізованими поставками холодильників і не тільки. І так до цього постійно виникали черги, ну а коли техніка взагалі практично зникла, то попит на неї став величезним. V мене був приятель в Білорусії, і ми вирішили привозити і продавати холодильники "Мінськ" (зараз вони називаються "Атлант"). За ними до нас їздили з усією Москви (в день продавалося до 50 штук), попит був дуже великий, люди записувалися на чергову партію товару, чекали поставок. Потім ми розширили асортимент, і так як холодильники досі наше основний напрямок роботи (адже вони займають 70 відсотків від загального обороту, і на сьогоднішній день ми представляємо понад 800 моделей холодильників), було вирішено і домен назвати так само.

Напевно, коли ваш бізнес тільки починався, виникали люди, що нав'язливо пропонують послуги із захисту?

Ну звичайно були (Посміхається.) До нас році а 92-м приблизно раз на годину навідувалися і бритоголові, і неголені громадяни, які пропонували з ними ділитися. У той момент ми уклали договір на охорону з Фондом ветеранів Афганістану. Вони забезпечили нас візитівками і порадили ввічливо роздавати всім, хто приходить нас "захищати". І ви знаєте - допомагало! Як приходили, так і йшли. У 95 році в структурі "афганців" з'явилися якісь проблеми, тому ми поміняли "службу безпеки". Фонд "Русь" став нашим надійним партнером, і ми успішно співпрацюємо і до цього дня.

Чи був у вас стартовий капітал для відкриття бізнесу?

Немає не було. Я з сім'ї військовослужбовця, тому за час навчання в школі поміняв 6 міст, останні два міста, в яких я жив, - Комсомольськ-на-Амурі і Тбілісі. Після школи вступив до МАІ на інженера-системотехніка льотних випробувань. Жив у гуртожитку. А починав, як і всі тоді, за простою схемою - вранці купив щось, ввечері продав, ось так якось і накопичилася сума, достатня для першої оренди.

В даний момент з чого складається ваш холдинг?

На сьогоднішній день наша компанія є оптово-роздрібний холдинг зі складною корпоративною структурою, що забезпечує динамічний взаємодія внутрішніх департаментів. Ми вважаємо за краще працювати безпосередньо з виробниками побутової техніки, тому є прямими дилерами багатьох компаній. Не буду перераховувати - про це можна почитати на нашому сайті. Роздріб на сьогоднішній день - це в основному інтернет-магазин "Холодільнік.Ру". Раніше наші магазини торгували під вивіскою "Торговий дім Едил", і їх кількість коливалася від 4 до 11. Від цієї мережі зараз залишилося два звичайних магазину, які менш вигідні, ніж торгівля в Інтернеті, так що роздріб в нашій компанії зміщена в сторону інтернет- продажів. Але при "Холодільніке.Ру" завжди будуть один-два звичайних магазину, де ми плануємо представляти хоча б частину асортименту, яка є в наявності у компанії. А в цілому нам нецікаво розвивати оффлайн-проекти, зараз набагато вигідніше займатися Інтернетом.

Чому оффлайн-проекти не вигідні?

Не так щоб зовсім не вигідні ... Розумієте, щоб серйозно робити ставку на такі магазини, треба торгувати на площі близько 2000 м з широкою асортиментною матрицею, а два-три рази більшою, ніж та, що представлена ​​на нашому сайті. Ми працюємо саме з побутової, як її ще називають, "білої технікою", і в основному з холодильниками, так що ні фото-, ні аудіо-, відеоапаратури, ні мобільних телефонів у нас немає, а офлайновий проект при сьогоднішніх ставках оренди може бути успішний лише в тому випадку, коли він або мультіассорті-ментний, або спеціалізований, який не вимагає таких большіx площ. Як приклад можу навести наш новий проект, відкритий недавно, - називається він "Холодильники LIЕВНЕRR", і дуже цікавий покупцеві, тому що там представлений найбільший на сьогоднішній день асортимент в Росії - 111 моделей. Так як місце, де їх можна було продемонструвати, було відсутнє, був створений окремий проект.

Коли і чому ви вирішили зробити ставку саме на інтернет-торгівлю?

Якась перша інтернет-вітрина у нашій компанії з'явилася в 1999 році, де можна було ознайомитися з нашим асортиментом і цінами. Але назвати його повноцінним інтернет-магазином на той момент було не можна, у покупців були вельми обмежені можливості в порівнянні і вибору товару. Була відсутня можливість отримати онлайн-консультації і навіть розмістити замовлення. В ті часи сайт з продажу давав оборот, який можна порівняти з доходами від одного звичайного магазину. У міру зростання попиту ми і зорієнтувалися ... Тобто не те щоб ми самі вирішили все поставити на інтернет-торгівлю, немає. Показники по продажах нам підказали, чого хочуть клієнти. У 2002 році було прийнято рішення відкрити інтернет-магазин з усіма "вигодами" - порівнянням, спілкуванням, онлайн-закаеамі, виключно повною інформацією по моделям та широким асортиментом. У 2003-му проект був готовий і на той момент виявився унікальним магазином, так як такого інтерфейсу не було ні у кого, що, в общем-то, і забезпечило його подальшу популярність. Недарма ж у 2003 році "Холодільнік.Ру" переміг в конкурсі "Золотий сайт" в номінації "Електронна торгівля, товари і послуги", причому в цій номінації брали участь 22 магазина, і деякі - дуже іменитих брендів ... Основним нашим завданням була навіть не продаж, а забезпечення інформацією, допомога з вибором, консультації. Зараз щоденна відвідуваність нашого інтернет-магазину - більше 7000 чоловік в день. Навіть ті відвідувачі, які ніколи не придбають у нас товар (ну, наприклад, з міст, куди ми не здійснюємо доставку), за інформацією ходять на наш сайт. А в день ми продаємо близько 350-400 одиниць техніки в роздріб.

Як був розроблений інтерфейс, дизайн web-сайту, самі придумували або щось запозичували?

Дизайн і інтерфейс магазину були замовлені в спеціалізованій вебстудії. Сам вибір студії-розробника зайняв приблизно три місяці. Були вивчені всі провідні студії того часу. Хотілося віддати свої побажання в надійні руки. Приблизно стільки ж часу писалося технічне завдання, а потім за півроку було зроблено сам сайт. Варіантів дизайну теж перебрали чимало. Той, що був обраний, - навіть призер пари конкурсів дизайну, і подобається нам (і не тільки нам) до сих пір, В частині функціоналу і інтерфейсу вивчали чужі помилки - не хотілося їх повторювати ... Намагалися зробити унікальний, зручний ресурс, і в результаті це вдалося. Насправді, звичайно, коли я зараз, через три роки, читаю то техзавдання, яке було написано для розробки нашого сайту, дивуюся, як він взагалі працює ... За три роки ми вже своїми силами дуже багато змінили і працюємо над поліпшенням інтерфейсу практично без зупинок.

З якими специфічними труднощами стикатиметься людина, яка захоче відкрити інтернет-магазин?

Крім того, що "дистанційна торгівля" має певні законодавчі вимоги, навіть більш жорсткі, ніж звичайна торгівля, доведеться зіткнутися з динамічним і кожен день мінливих простором під назвою Інтернет ... Все, що досить просто і логічно виглядає з боку звичайного покупця в Інтернеті , насправді вимагає для створення і підтримки ресурсу величезних зусиль. Починаючи від докладних описів і фотографій товару і закінчуючи питаннями медіапланування - як ще зараз говорять - "просування" в Інтернеті. Для цього треба мати певні специфічними знаннями та вміннями. Фахівців в цьому питанні і зараз не багато, а три роки тому взагалі практично не було. Це, напевно, і є основна складність і причина, по якій багато успішні бренди в офлайні досі не представлені або погано представлені в Інтернеті. Адже насправді - це окремий ринок збуту, дуже динамічно розвивається.

Є відчутні інтернет-конкуренти?

Зараз склалася така ситуація, що в зв'язку з ростом добробуту населення у інтернет-магазинів так багато клієнтів, що нам цілком вистачає попиту. І конкурентам нашим теж, між іншим. Який інтернет-магазин не візьми -в середньому, за статистикою, він не справляється з 30% замовлень. Може, потім і стане цікавіше в плані конкуренції - хотілося б. (Сміється.)

Які ваші подальші плани щодо розвитку?

Що стосується інтернет-продажів - на сьогоднішній день у нас з'явився партнер в Орлі, плануємо відкрити філію в Санкт-Петербурзі, тому що звідти йде великий потік замовлень, які доводиться поки відправляти з московського складу, а також ведемо переговори з Рязанню і Нижнім Новгородом. А якщо говорити про розвиток підприємства в цілому, то у нас є стратегічний план розвитку на найближчі роки, але говорити про нього не хотілося б. Можу тільки сказати, що ми маємо в своєму розпорядженні достатні економічні та інтелектуальними ресурсами для здійснення наших планів.

HLСіті . №8, лютий-березень 2007

Ру"?
Напевно, коли ваш бізнес тільки починався, виникали люди, що нав'язливо пропонують послуги із захисту?
Чи був у вас стартовий капітал для відкриття бізнесу?
В даний момент з чого складається ваш холдинг?
Чому оффлайн-проекти не вигідні?
Коли і чому ви вирішили зробити ставку саме на інтернет-торгівлю?
Як був розроблений інтерфейс, дизайн web-сайту, самі придумували або щось запозичували?
З якими специфічними труднощами стикатиметься людина, яка захоче відкрити інтернет-магазин?
Є відчутні інтернет-конкуренти?
Які ваші подальші плани щодо розвитку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация