«Хорошист» студент Віктор Янукович

  1. Арешт або підписка про невиїзд?
  2. Міжнародне торгове право
  3. Гроші на вітер
  4. Попадання в п'ятірку

Деякі вітчизняні ЗМІ дуже люблять поговорити про освіту нинішнього глави держави. Слів немає, іноді Віктор Янукович і сам дає журналістам багату поживу для роздумів на цю тему, однак деякі публікації інакше як замовними не назвеш.

Наприклад, одне з видань поставило під сумнів те, що пан Янукович зумів закінчити Українську академію зовнішньої торгівлі (нині - Український державний університет фінансів та міжнародної торгівлі - УДУФМТ). Причому в якості доказу журналіст послався на свідчення двох осіб, які нібито вчилися разом з ним на одному факультеті (прізвища колишніх студентів названі не були - Авт.).

Одна киянка заявила, що не бачила його «ні на одній лекції», він навіть не приїхав на вручення диплома, а інший зазначив, що зустрівся з Віктором Федоровичем тільки один раз - біля будівлі вузу. Щоб з'ясувати, чи вчився Президент у вищезгаданому вузі, кореспондент «2000» зустрівся з ректором УДУФМТ Олександром ПОКРЕЩУК.

Арешт або підписка про невиїзд?

Олександр Олексійович спочатку запропонував ознайомитися з документами. Віктор Янукович вступав до вузу на заочне відділення в 1998 році за направленням Донецької облдержадміністрації. Причому він написав заяву на ім'я ректора з проханням допустити до тестування для вступу до академії.

Є і копія диплома №355441 про те, що пан Янукович в 1980 році закінчив Донецький політехнічний інститут за спеціальністю «автомобілі та автомобільне господарство» і йому присвоєно кваліфікацію інженера-механіка.

У своїй автобіографії Віктор Федорович написав, що середню школу в Єнакієвому закінчив в 1965 р і вступив у гірничий технікум. «У 1968 р був засуджений і направлений в виховно-трудову колонію для неповнолітніх. У 1969 р почав працювати в газовому цеху Єнакіївського металургійного заводу, заочно навчався в гірничому технікумі. У 1970 р був засуджений за нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Судимості погашені ».

Я процитував ці рядки тільки для того, що показати, що пан Янукович задовго до свого президентства і не думав приховувати свої судимості, про які свого часу з таким азартом писали багато друковані та електронні «демократичні» видання. У 1998 році він обіймав посаду голови Донецької обласної державної адміністрації та міг би про ці не дуже приємних для нього факти і не згадувати, тим більше, що з точки зору закону вважався не судимим. У ч.1 ст. 88 КК (правові наслідки судимості) сказано, що «особа визнається має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості». А ч.3 цієї статті сказано: «Особи, засуджені за вироком суду без призначення покарання або звільнені від покарання або відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом, визнаються що не мають судимості».

Деякі вітчизняні ЗМІ дуже люблять поговорити про освіту нинішнього глави держави

Олександр ПОКРЕЩУК

- Коли про судимості Віктора Януковича пишуть журналістки, я можу це якось зрозуміти, - говорить г-н ПОКРЕЩУК. - А ось позиція чоловіків, які стають в позу і обурюються з приводу «нехорошого» минулого глави держави, мене дивує. Можна подумати, що в юності вони були пай-хлопчиками, ніколи не з'ясовували стосунки зі своїми однолітками, не бігали на танці, не брали участі в бійках і вечорами сиділи вдома.

Що таке 70-ті роки минулого століття? Одна справа, наприклад, Печерський район в Києві і інше - його околиці. Я народився і виріс в старій Дарниці, в селищі Дарницького вагоноремонтного заводу. Траплялися бійки, іноді навіть район на район, стінка на стінку, один на один. Постояти за себе можна було, як правило, тільки кулаками, а тих, хто це не робив, відверто не поважали. Також, до речі, як і тих, які не займалися яким-небудь видом спорту. Були свої правила: лежачого не бити, битися до першої крові, ніяких ножів і т. Д.

Далекі від юриспруденції люди, читаючи про «заподіянні тілесних ушкоджень середньої тяжкості», уявляють собі закінченого рецидивіста. А це може бути всього лише зламаний в бійці палець. Причому до середньої тяжкості тілесних ушкоджень однаково ставиться як зламаний палець, так і рука або нога.

Олександр Олексійович також розповів, про деякі аспекти роботи правоохоронної системи за радянських часів. Після закінчення Харківського юридичного інституту він працював слідчим у прокуратурі Московського району столиці та розслідував кримінальні справи щодо неповнолітніх.

- До підозрюваних, як правило, обирав запобіжний захід не арешт, а підписку про невиїзд. Справа в тому, що судді, в разі арешту підсудного, завжди виносили вироки, пов'язані з «позбавленням волі» у виховно-трудовій колонії. У тому випадку, коли обиралася підписка про невиїзд, кримінальна відповідальність обмежувалася умовним покаранням. Траплялися й прикрощі, коли підслідний пускався в бігу, а термін слідства - 2 місяці.

Мене, зрозуміло, «чехвостілі», але я розумів, що поламати життя пацану, який потрапив в приціл закону, легко, але яким він повернеться з колонії? Пам'ятаю, після однієї з нарад в прокуратурі Києва щодо продовження строків слідства до мене підійшла жінка, яка працювала слідчим у прокуратурі іншого району Києва. «Навіщо ти шукаєш неприємності? Я завжди заарештовує підслідних і ніяких проблем не маю. Закінчила слідство у термін, відправила справу в суд і немає проблем », - сказала вона. І це заявила мати двох дітей! Завдяки таким слідчим і потрапляли неповнолітні за хуліганство в колонії, а потім вважалися раніше судимими і все життя мали певні проблеми, як це трапилося з Януковичем.

Міжнародне торгове право

З навчальної картки студента Віктора Януковича слід, що сесії він здавав в основному на «добре», відмінних оцінок мало. Об'єктивності заради слід згадати наказ ректора академії від 02.07.1999 р «Про переведення на 2 курс слухачів факультету підготовки магістрів міжнародного менеджменту та ліквідації академічної заборгованості». У п. 5 документа сказано: «Вимагаю від слухачів, що мають академічну заборгованість, ліквідувати її до 20 вересня 1999 року». У числі 22 боржників значиться і студент Янукович В. Ф.

Диплом магістра він отримав в квітні 2001 року. У додатку до диплому з цього приводу сказано, що він на відмінно захистив роботу «Організаційно-правові аспекти діяльності Міжнародної організації торгівлі» та здав комплексний державний іспит з дисциплін «Міжнародне торгове право», «Міжнародне економічне право», «Міжнародне приватне право», « Міжнародне публічне право »і« Теорія міжнародних відносин ». Спеціалізація - міжнародне торгове право.

Додаток до диплома Віктора Януковича

- Зверніть увагу, - говорить г-н ПОКРЕЩУК, вказуючи на автобіографію Віктора Януковича. - Текст написаний жіночою рукою. Тобто, Віктор Федорович доручив її написати комусь зі своїх підлеглих. До слова, в цьому немає нічого поганого. Я сам подібні папери доручаю заповнювати секретарю, так як катастрофічно не вистачає часу. Главу держави дорікають в тому, що написав з орфографічними помилками слово «професор». Думаю, що він доручив секретарю або співробітнику відділу кадрів заповнити якийсь бланк, а у людини з грамотою було не дуже, ось і з'явилося на світ слово, що стало притчею во язицех. До речі, свого часу Янукович був обраний Почесним доктором Української академії зовнішньої торгівлі одноголосним рішенням членів вченої ради, що свідчило про високу оцінку його заслуг.

Гроші на вітер

- Звідки ж взялися розмови про те, що Віктор Янукович не вчився в вашому вузі? - поцікавився я у Олександра Покрещука.

- Причина банальна, - відповів Олександр Олексійович. - Як кожна людина, що займає відповідальну посаду, Віктор Федорович не мав можливості 2 рази в рік відриватися від роботи на 2-3 тижні, щоб зі своїми однокурсниками здавати сесії. Тому він і написав заяву з проханням в силу службової необхідності дозволити вчитися і здавати іспити за індивідуальним графіком. Це звичайна практика для держслужбовців.

Причому він міг би вчитися і екстерном - це дозволяє наказ Міносвіти від 08.12.1995 р Згідно з цим документом, екстернат організовується в вузах усіх рівнів акредитації, його тривалість не регламентується, а лекції, практичні та семінарські заняття не відвідують. Погодьтеся, така форма навчання набагато зручніше заочної. До слова, студентом він був відповідальним. Ще до приїзду в Київ дзвонив або мені, або в деканат і домовлявся про те, коли зможе зустрітися з тими чи іншими викладачами.

Мене більше турбує та обставина, що індивідуальний графік став популярним серед «зірочок» - наших кращих студентів. Справа в тому, що після закінчення 3 і 4 курсів передбачена практика. Керівники потужних комерційних компаній, банків і т.д., оцінивши рівень підготовки наших «зірок», пропонують їм конкретну посаду. Безумовно, студенти хочуть отримати високооплачувану роботу, а тим більше, якщо вони приїхали з провінції і хочуть закріпитися в столиці, то, природно, вони погоджуються. Ви ж знаєте, скільки коштує оренда квартири в Києві. Студент спочатку перекладається на індивідуальний графік навчання, а після закінчення вузу не горить бажанням переходити в аспірантуру. В результаті вітчизняна наука та освіта позбавляється найперспективніших кадрів.

- Можна вирішити цю проблему директивним шляхом - заборонити «індівідуалку».

- Це не вихід з положення. З одного боку у нас перевиробництво деяких фахівців, а з іншого - дефіцит професіоналів. Проблема в системі підготовки кадрів. У деяких вузах існує практика - якщо студент навчається на госпрозрахунковій основі, то йому потрібно ставити оцінку «три», навіть якщо він на одиницю не тягне. Причина, в тому числі, в нестачі фінансування вузів. Однак така практика - це справжнє приниження викладачів. А на виході маємо те, що маємо. Моя думка така: потрібно скоротити кількість «сільських» вузів, держзамовлення на підготовку бакалаврів, і за рахунок цього збільшити матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів і зарплати викладачам. Навіщо нинішнім нашим студентам вступати до аспірантури, захищати кандидатські та докторські дисертації, якщо в результаті за це платять копійки?

Пам'ятайте, за радянських часів, після закінчення школи кожен знав, чи зможе він вчитися у вузі. Хто був не здатний, йшли на заводи, фабрики, профтехучилища. Сьогодні всі хочуть здобути вищу освіту.

- Тобто ви боретеся за скасування безкоштовної освіти?

- Ні, я проти того, щоб державні гроші йшли на вітер. Держава за держбюджетні кошти навчає людей, які не зможуть влаштуватися на роботу після закінчення вузу, мають низьку кваліфікацію. В Індії, наприклад, не склав один іспит студента відраховують, а у нас у нього безліч можливостей для перездачі заліків та іспитів. Такий відучився на натягнуті трієчки «спеціаліст» нікому не потрібен. Саме тому в нашому вузі існує правило: якщо «бюджетника» відраховують за неуспішність, його місце займає кращий з тих, хто вчиться на госпрозрахунковій основі. Кандидатуру вибирає, в тому числі, студентське самоврядування.

Попадання в п'ятірку

- Можете назвати найбільш затребувані факультети і спеціальності?

Наш університет здійснює підготовку і перепідготовку бакалаврів, фахівців і магістрів за напрямами і спеціальностями, які традиційно є затребуваними в нашій країні. Найбільший конкурс в нинішньому році зафіксовано на право (майже 20 осіб на місце), міжнародні відносини (12), міжнародна економіка (8). На інших напрямках і спеціальностях конкурс коливається від 5,5 осіб на місце (комп'ютерні науки та менеджмент) до 6,5 (фінанси і кредит, облік і аудит).

За рахунок коштів держбюджету в 2010 році в університеті навчатиметься 289 бакалаврів, 18 спеціалістів, 178 магістрів, в аспірантурі - 12 осіб. Бюджетні місця бакалаврської підготовки розподілені наступним чином: менеджмент, фінанси і кредит - по 60 осіб, міжнародна економіка - 54, міжнародні відносини - 40, облік і аудит - 30, комп'ютерні науки - 25, право - 20. Решта ліцензійні обсяги будуть заповнені студентами, виявили бажання навчатися на контрактній формі.

Всього в університеті в даний час навчається 1584 бакалавра, 456 магістрів, 24 фахівця. 250 студентів здійснюють перепідготовку з отриманням другої вищої освіти на рівні спеціаліста на контрактній основі. В структуру університету входять Одеський і Харківський інститути фінансів, Донецька філія. З урахуванням відокремлених структурних підрозділів в нашому вузі навчається понад 6700 студентів.

У нас створено і функціонує 16 кафедр, 8 з яких є випускають. До речі, останні на 100% очолюються докторами наук, професорами. Хочу також відзначити, що за результатами проведеного в 2008-2009 рр. рейтингу (більше 200 вузів) за рівнем задоволення освітою (підготовка фахівців бізнес-економічних спеціальностей) УДУФМТ увійшов до п'ятірки кращих країн.

ФОТО АВТОРА

Дізнатися все про буряк і його корисні властивості ви зможете на сайті hnb.com.ua

Арешт або підписка про невиїзд?
Арешт або підписка про невиїзд?
Що таке 70-ті роки минулого століття?
Мене, зрозуміло, «чехвостілі», але я розумів, що поламати життя пацану, який потрапив в приціл закону, легко, але яким він повернеться з колонії?
«Навіщо ти шукаєш неприємності?
Навіщо нинішнім нашим студентам вступати до аспірантури, захищати кандидатські та докторські дисертації, якщо в результаті за це платять копійки?
Тобто ви боретеся за скасування безкоштовної освіти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация