Хотіти не шкідливо, а мріяти ... небезпечно

Витати в хмарах, віддаючись мріям, мріяти про нездійсненне, будувати нездійсненні плани - на всі ці приємні заняття ми витрачаємо приблизно п'ятдесят відсотків часу з моменту пробудження і до відходу до сну. Здавалося б, що поганого в тому, щоб трошки помріяти, розбавивши рутину життя? Однак, як з'ясовується, безплідні мрії роблять нас нещасними. Витати в хмарах, віддаючись мріям, мріяти про нездійсненне, будувати нездійсненні плани - на всі ці приємні заняття ми витрачаємо приблизно п'ятдесят відсотків часу з моменту пробудження і до відходу до сну

Фото: AP

Такий сумний висновок зробили вчені з американського університету Гарвард. Дослідження проводилося за допомогою мобільних телефонів: дві тисячі добровольців встановили на свої телефони спеціальну програму і час від часу отримували запит про те, чим вони зараз займаються (додавався список з 22 видів діяльності).

Крім того, програма цікавилася, чи думають учасники експерименту про щось не пов'язаному з цим заняттям, наскільки приємні, нейтральні або неприємні ці думки і наскільки в даний момент щасливий користувач. У розпорядженні співробітників Гарварду, таким чином, виявилося 250 тисяч відповідей.

На їх основі дослідники зробили висновок, що на витання в хмарах ми витрачаємо в середньому 46,9 відсотка свого дня. Працюємо чи, моєму чи посуд - ми все одно занурюємося в думці про те, як здорово було б, якби наше життя було трохи або зовсім інший.

Читайте також: 100 звітів з того світла

"Мрії проникають в наш розум, чим би ми не займалися", - сказав один з авторів дослідження Мютью Кіллінгсуорт. Крім того, опитування показало, що найрідше ми думаємо про те, що все могло б бути краще, коли займаємося спортом, балакаємо з друзями або займаємося сексом. Любов, по суті, єдине заняття, яке захоплює нас повністю.

А ось роботу і банальне сидіння за комп'ютером ми, навпаки, намагаємося розбавити мріями, однак, замість того щоб зробити нудне заняття трохи веселіше, мрії валять нас в безодню незадоволеності власним життям.

Вчені прийшли до висновку, що, втім, не є відкриттям, що люди були б набагато щасливішим, якби жили сьогоднішнім днем, раділи тому, що у них є зараз, а не роздумували про те, як все коли-небудь стане прекрасно.

Професор Деніел Гілберт зазначив, що, можливо, "режим мріяння" працює в нашому мозку за замовчуванням і в той же час саме можливість будувати плани, мріяти і думати абстрактно робить людину людиною.

"Людина відрізняється від тварин тим, що здатний думати про те, що могло б з ним статися або трапилося колись. Ця здатність - певна ступінь еволюції, вона допомагає нам вчитися, міркувати і планувати, але у неї є певна ціна", - сказав Гілберт.

За його словами, багато філософських і релігійних вчень пояснюють людині, що щастя потрібно знаходити в поточному моменті, т. Е. Жити тут і зараз, не мріючи про щось неймовірне. Професор вважає, що філософи мають рацію і що зайва мрійливість робить людину нещасною.
Як уже втихомирити "блукаючий розум"? Вчені вважають, що відволіктися від шкідливих думок можна просто малюючи, не щось конкретне, а звичайні каракулі. Безглузді завитки і лінії допомагають людині зосередитися і зайнятися справою.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Здавалося б, що поганого в тому, щоб трошки помріяти, розбавивши рутину життя?
Як уже втихомирити "блукаючий розум"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация