Храм Зевса в Афінах

  1. Будівництво храму
  2. архітектура
  3. арка Адріана

Храм Зевса в Афінах, відомий як Храм Зевса Олімпійського, був найбільшим в Греції, розмірами 96 метрів в довжину і 40 метрів у ширину. Знадобилося майже сім століть, щоб завершити це масивна споруда. Його будівництво почалося в шостому столітті до нашої ери, під час архаїчної епохи і остаточно було завершено у другому столітті нашої ери, за часів Римської епохи.

Храм Зевса в Афінах,

Будівництво храму

Розпочато будівництво в 515 р до н.е. за наказом тирана Пісістрата, і зупинилося лише п'ять років по тому, коли тиранія був повалена. У наступному демократичному періоді храм розглядали як символ гноблення, і тому робота була перервана.

Проте, роботи по відновленню храму поновилися в 175 р до н.е., коли царював цар Антіох Епіфаній IV. Він найняв римського архітектора Коссутіуса, щоб створити дизайн для найбільшого храму в світі. На жаль, Антіох помер в 164 році до нашої ери і робота знову зупинилася.

У 132 р н.е., під час другого візиту в Афіни, проеллінскій імператор Адріан вирішив завершити храм, присвятивши його Зевсу Олімпійському.

архітектура

Храм Зевса Олімпійського був найбільшим в Стародавній Греції, навіть більше, ніж Парфенон . Спочатку він був задуманий як храм доричного ордена, з запланованими вісьмома колонами в ширину і двадцять однією колоною в довжину з обох сторін.

Коссутіус значно змінив оригінальний дизайн. Він додав його коринфськими капітелями і спланував три ряди по вісім колон на фронтах храму і два ряди по двадцять одному стовпцю в довжину. Адріан в основному дотримувався цього плану.

Сьогодні залишилися тільки п'ятнадцять з 104 масивних колон з пентеліконского мармуру, висотою 17.25 метра і діаметром 2 м. Шістнадцята була повалена бурею в 1852 році і залишається на тому ж місці.

Колони оточували Селла (внутрішній зал), в якій були поміщені дві великі статуї: одна з золота і слонової кістки - статуя Зевса (копія статуї, створеної в Олімпії знаменитим грецьким скульптором Фідієм), і друга - статуя імператора Адріана. Жодна з них до сьогодні не збереглася.

Жодна з них до сьогодні не збереглася

арка Адріана

У 131 р н.е. афіняни спорудили велику арку на честь імператора Адріана. Вісімнадцятиметрових арка розташована на північний захід від храму і має дві різні написи. З боку Акрополя написано: «Це Афіни, древнє місто Тезея». Інша сторона, яка дивиться на храм, каже: «Це місто Адріана, а не Тесея».

Написи належать засновникам нового і старого міста: ворота поділяють старе місто, заснований міфічним героєм Тесеем, і нове місто, Адріанополіс, заснований римським імператором Адріаном.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация