ХРАМ ДВАНАДЦЯТИ АПОСТОЛІВ В ТУЛЕ. Обговорення на LiveInternet

У 1898 році на Кінної площі був поставлений перший дерев'яний храм на честь Святих Дванадцяти Апостолів. [1] Церква освячена 17 грудня 1898 році. єпископом Тульським і Бєлевського Питиримом. Місце святого престолу дерев'яного храму вказує каплиця у західних вхідних дверей храму.

Дерев'яну церкву розібрали і перевезли в село Товарково Богородицького району. 8 липня 1903 був закладений новий храм, поруч з дерев'яною церквою Дванадцяти Апостолів. Будівельником храму вважається місцевий кондитер Василь Євлампійович Сєріков, який пізніше був похований біля південної стіни храму. Будівництво завершилося в 1908 році, а шатрову дзвіницю завершили в 1909 році. Храм має три престоли: центральний - Дванадцяти Апостолів, правий - Миколи Чудотворця, а лівий - Великомучениці Катерини. Хори храму розташовані у західних воріт на чавунних стовпах. Храм п'ятиглавий, збудований з червоної цегли.

Загальний стиль храму характерний для багатьох храмів середньої смуги Росії, збудованих в цей час. «Лиштви вікон (кожне вікно обрамлено двома пілястрами з капітелями і завершено шлемовидной аркою), кокошники, балясини, аркатурних пояс (зроблені з білого вапняку або пофарбовані в білий колір) по цегляно-червоному фону храму утворюють білокам'яна мереживо, підкреслюючи строгість і монолітність архітектурних форм , масивність і разом з тим легкість і витонченість всього будови. »[2] Іконостас храму дерев'яний, триярусний, позолочений і прикрашений різьбленням.

Підлогу храму і вівтаря викладені метласька плиткою. Стіни храму розписані. Храм прикрашений копіями картин, серед них знаходяться: В. М. Васнецова (Розп'яття, Св. Рівноапостольний князь Володимир і Св. Рівноапостольна княгиня Ольга), А. Т. Маркова (Господь Саваот), Євграфа Семеновича Сорокіна (чотири євангелісти в вітрилах храму) , Генріха Гофмана (12-річний Ісус серед вчителів, порятунок потопаючого апостола Петра, проповідь Христа з човна), Бернгарда Плокгорста (Христос у Марфи та Марії, Вхід Христа в Єрусалим, Христос благословляє дітей).

Шанованими реліквіями храму є ікони: Страсного Спасителя, Тихвінської Божої Матері, Успіння Богородиці, Святителя Миколая, які були перенесені з Успенського жіночого монастиря, скасованого в 1930-і годи.і Марії, Вхід Христа в Єрусалим, Христос благословляє дітей) та інші. Ікони перенесені з тульського Успенського жіночого монастиря; ікона Божої Матері «Троєручиця» перенесена з церкви Великомученика Георгія на Ржавці; ікона Божої Матері Боголюбський - з церкви Флора і Лавра.

У 1912 році при храмі обладнали приходську школу і богадільню для престарілих. Розміри храму: висота купола всередині храму 21,5 метрів, висота стелі в головному вівтарі 8 метрів. Храм вміщує від 900 до 1350 чоловік. У роки радянської влади храм не закривався. Його настоятель протоієрей Михайло Понятскій, що служив в ньому в роки Великої Вітчизняної війни, в 1944 році нагороджений медаллю «За оборону Москви» [3]

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация