Храм Миколи Чудотворця в Барі (Італія)

Храм Св. Миколаю розташований в італійському місті Барі. Базиліка була побудована на території двору намісника візантійського імператора за часів, коли Барі був столицею Південної Італії (970-1071). На цьому місці ймовірно знаходилася резиденція римського губернатора, потім лангобардского правителя, арабського еміра, і нарешті візантійського катапана.
Храм Св

Після двох століть мусульманського панування жителі Барі, для те, щоб зберегти престиж міста, який постраждав від втрати статусу-столиці, і пожвавити торгівлю вирішили перенести Мощі Святого Миколая 1087 року з Мир Лікійських (Туреччина). Як розповідає переказ, місто Миру в Лікії перейшов до мусульман, а Барі і Венеція, змагалися між собою, стали боротися за право володіти цінною християнською реліквією. Від Барі була організована експедиція з 62 моряків, які швидше венеціанців зуміли заволодіти мощами Святого Миколая і доставили їх в Барі 9 травня 1087 року. Після двох століть мусульманського панування жителі Барі, для те, щоб зберегти престиж міста, який постраждав від втрати статусу-столиці, і пожвавити торгівлю вирішили перенести Мощі Святого Миколая 1087 року з Мир Лікійських (Туреччина)



Архітектурний комплекс серед інших споруд нового міста виділяється значними пропорціями і формами. Храм Миколи Чудотворця зовнішнім виглядом нагадує радше замок, ніж церква. Не слід забувати, що в норманський період базиліка не раз служила фортецею для оборони.
Чотири навколишні її двору в старовину були закритими, духовенство представляло їх торговцям під час ярмарків в травневі і грудневі свята.
Архітектурний комплекс серед інших споруд нового міста виділяється значними пропорціями і формами Будівля навпроти базиліки називається портиком (відкритою галереєю) паломників.

З правого боку фасаду варто вежа, яка є дзвіницею. Нагорі знаходиться приміщення для дзвонів.
Проходимо у двір перед фасадом церкви. Укладений між двома вежами фасад базиліки Св. Миколая спрямований вгору завдяки виступаючим пілястрам, які поділяють його на три частини, відповідні трьом нефам. Центральна частина фасаду має гостру форму. Вище в центральній частині фасаду над арками видно три великі вікна, які в минулому використовувалися як ніші для статуй Св. Миколая, Св. Антонія і Богородиці. За базилікою є великий внутрішній двір.
У базиліку входимо через правий портал (двері), і потрапляємо в правий неф. Верхній храм католицький. Базиліка розділена на три нефа дванадцятьма гранітними колонами. Звідси видно верхні галереї (емпорії) для дам знатного походження. Але вже в римський період емпорії перестали використовуватися за призначенням, і служили лише для прикраси храму. Величезний храм здається ще більш потужним завдяки трьом великим арках, зведеним в XV столітті після сильного землетрусу 1456 р В глибині храму кіборит. В цьому залі проводяться католицькі служби.
Далі можна спуститися по правій або лівій сходах в нижній храм Крипти або підземної церкви. (На фото спуск поруч з куполом кіборит). Тут помічаю біля стіни невеликі поглиблення-чаші для обмивання рук, які я бачила в грецьких або римських храмах.
Крипта побудована раніше інших частин храму, і має форму прямокутника зі сторонами 30,7х14,8 м. Звід підтримує 26 колон, капітелі яких відрізняються один від одного, як формою, так і за походженням. Тут є капітелі з левами і баранами, левами і павичами і т.д.
Одна колона знаходиться в правому кутку за гратами, вона з червоного мармуру, носить назву чудодійною і привертає
паломників, які вважають дотик до неї чудотворним. Існує безліч народних переказів, пов'язаних з нею. Вперше ця колона була згадана в 1359 року в документі, написаному Нікколо Аччаюолі. У його заповіті говориться, що він диктував останні розпорядження, - «в нижній церкви, де зберігаються дорогоцінні Св. Мощі благословенного сповідника, близько колони, яку Святий поставив своїми руками під час будівництва церкви». В іншій легенді Св. Миколай, проходячи повз зруйнованого будинку жінки легкої поведінки, побачив колону, захопився красою цієї колони і зіштовхнув її в Тибр. Чудовим чином колона виявилася в водах порту Мир, і після свого повернення Св. Микола помістив її в кафедральному соборі міста. Настільки ж чудовим було її поява на поверхні моря в момент прибуття Мощів в Барі. Нікому не вдавалося витягнути її на берег. Нарешті в ніч перед похованням Св. Мощів (30 вересня -10 жовтня 1089г) сам Святий Миколай допоміг завершити будівлю, і приніс відсутню колону. Барійци почули в ту ніч дзвін. Вони кинулися в базиліку і побачили, як Святитель з двома ангелами знесли поставлений пілястр і на його місці встановили колону.

Гробниця Святого Миколая прикрашена срібним престолом і відгороджена від загального залу за огорожею. Святі Мощі (близько 75 відсотків) перебувають нижче рівня підлоги. Відсутні частини Св. Мощів знаходяться в різних церквах світу, перш за все у Венеції, і в Демре (Туреччина).

Тут в гробниці Святителя утворюється рідина - миро, і її збирають раз на рік (2,3 склянки) Тут в гробниці Святителя утворюється рідина - миро, і її збирають раз на рік (2,3 склянки). На стінах красиві полотна. На найпершому, що знаходиться над мармуровим стовпом, полотно, на якому зображено народження Святого Миколая. Дитина, стоячи в помийниці, молиться, підтримуваний годувальницею. Мати дивиться на нього спокійно і умиротворено.
На іншому полотні Св. Миколай з допомогою двох ангелів переносить чудову колону в крипту. Ще одна картина зображує, як Св. Миколай відводить руку ката і рятує трьох невинно засуджених на страту.
Народу стає все більше. Наші паломники теж зібралися тут. Починається божественна літургія.
Все дуже урочисто і чинно. Після літургії прикладаємося до хреста і до гробниці Святителя Миколая. Народ нескінченним потоком йде до мощів.

Тут дуже багато російських людей Тут дуже багато російських людей. Як же тут люблять Миколи Чудотворця. У світі не так багато храмів, які можуть зрівнятися з базилікою Св. Миколая за кількістю знаменитостей їх відвідали.

Миколая за кількістю знаменитостей їх відвідали

Срібний вівтар зображує сцену; прибуття і перенесення мощей Св. Миколая в Барі.

З моменту спорудження храму його дах часто ремонтувалася. Дощова вода завдала шкоди храму в 1648, через неналежне розміщення свинцевих пластин покрівлі.

Зліва від виходу знаходиться скарбниця базиліки. Тут зберігаються дорогоцінні дари різних часів. До них відносяться чаші, лампади, ікони та інші предмети, прийняті в дар. Тут є «Шип» з тернового вінця Ісуса Христа. Св. Зуб Марії Магдалини, животворящий Хрест, в якому присутня частинка хреста Господнього і інші цінні реліквії. Тут же на полиці знаходяться дерев'яні дошки раки, в якій Барійци перевезли Мощі Св. Миколая.

Св Св. Миколай є одним з найбільш шанованих християнами святих, тому з давніх пір безліч паломників приходять в Барі поклонитися мощам Чудотворця.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация