Храм Покрова Богородиці в Братцеве

Телефон:

(495) 494-00-68
Адреса: Москва, вул. Соломії Неріс, 4, кор. 2
Найближче метро: Планерна, Сходненская
Проїзд: М. 'Планерна', авт. 88, 173, м. 'Сходненская', авт. 228, трол. 70, трамв. 6 до кінцевої зуп.
духовенство:
В. о. настоятеля ієрей Димитрій Єфанов

Перші документальні свідчення про підмосковному селі Братцево відносяться до XVII в. З 1618 р господарем Братцево був дяк Олександр Іванов, а з +1626 - астраханський воєвода Олексій Зубов. У 1657 р власником маєтку стає боярин Богдан Матвійович Хитрово, великий чиновник, воєначальник, царедворець і просто багатий землевласник. При ньому в Братцево здійснюється велике будівництво, в тому числі кам'яна церква Покрови Пресвятої Богородиці з боковим вівтарем блж. Алексія-чоловіка Божого.

Двухсветний пятиглавий четверик храму був оточений поясом кольорових кахлів, над його карнизом напівкруглі закомари прикрашені яскравими кахельними зображеннями херувимів. До основного четверику храму примикала із заходу низька трапезна, на шатрової дзвіниці було встановлено «бойові годинник з указное колом» що було найбільшим дивом.

Ікони для багатого різьбленого іконостасу були написані кращими художниками Збройової палати. Будівля церкви, що було цікавим пам'ятником архітектури другої половини XVII ст., Дійшло до нашого времни з серйозними змінами і втратами.

У XIX столітті храм зазнав суттєвих перебудов. Олексіївський приділ зламали, на його місці побудували новий, в ім'я свт. Іоанна Златоуста. Вівтарну частину збільшили прибудовою портика з чотирма колонами. Із західного ж боку до церкви долучилася дзвіниця, під якою був вхід до церкви.

На початку XX ст. князі Щербатові, останні власники маєтку, домагалися зламу дзвіниці, яка вимагала ремонту. Однак Імператорська археологічна комісія виступила проти, і дзвіниця існувала до 1928 р

Храм був закритий на початку 1930-х рр. У частково перебудованому будівлі храму в середині 60-х рр. перебувала фабрика з виготовлення барвників, потім склад. Будівля приходської школи було зайнято під житло, в сторожці розміщувався магазин. Ікони з Храму надійшли в Третьяковську галерею. Богослужіння в храмі були відновлені в січні 1993 року, 1 (14) жовтня 1993 в престольне свято храму була здійснена перша після довгої перерви Божественна Літургія.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация