Храм Святої Трійці в Хохлах

Напевно Боги зійшли з розуму   (The Gods Must Be Crazy)   Режисер: Джеймі Юйс   В ролях: Маріус Вейерс, Сандра Прінслу, Лоу   Вервей, Майкл Тіс, Нік Де Ягер, Віра Блекер   У дикій пустелі Калахарі мирно живе плем'я бушменів


Напевно Боги зійшли з розуму

(The Gods Must Be Crazy)


Режисер: Джеймі Юйс

В ролях: Маріус Вейерс, Сандра Прінслу, Лоу
Вервей, Майкл Тіс, Нік Де Ягер, Віра Блекер

У дикій пустелі Калахарі мирно живе плем'я бушменів. Але одного разу під час полювання головний герой Хіко знаходить дивний предмет - невідомо звідки взялася пляшку з-під кока - коли. Не інакше, як з небес її скинули боги, зробивши людям подарунок. І стекляшка, без якої бушмени все життя прекрасно обходилися, раптом знадобилася всім відразу. Щоб припинилися сварки і смута, Хіко вирішує віднести цей дар за «край світу».

оБГОВОРЕННЯ ФІЛЬМУ

о. А. Чим вам сподобався фільм?

- Смішний дуже.

о. А. Смішний - це як би другий план. Адже там багато і трагічного розгортається.

- А мені дуже подобається доброта цього племені. Вони назвали пляшку - «погана річ», тому що почали сваритися через неї, а раніше у них такого не було.

о. А. А що тобі нагадує це плем'я? Давайте з вами переведемо то, що ми з вами бачили, в якісь відомі нам образи або символи. На що це схоже? З чим це можна порівняти, виходячи з біблійної історії або з законів духовного життя?

- Мені здається, що головний герой, який хотів, щоб всім було добре, встав і один пішов на край світу. Він просто християнин, він говорить, що щоб всім було добре, я візьму це і приберу.

о о. А .. Та це чудово. Ми побачили, що не визначаючи цього напряму, режисер і сценарист показують нам досвід християнського життя. В образі дикого племен бушменів серед природи, серед гармонії, серед цієї приголомшливої ​​краси нам показують спосіб життя християнської: як християни повинні жити, як вони повинні один до одного ставитися ...

- Поїхали в Африку!

о. А. Ну, ми можемо створити і таку маленьку Африку у себе.

Тут показаний такий невеликий рай. Адже у них же нічого немає.

Показано два величезних світу. На одній території в тій же самій Африці існують величезні міста, схожі на Нью-Йорк. Я був в Науробі, столиці Кенії, там п'ять мільйонів жителів, величезне місто з естакадами, величезними бізнес-центрів, супермаркетами, машинами ... А поруч з фешенебельними районами є околиці, найбідніші райони, це якісь жахливі халупи, будиночки з картону, з жерсті. Люди замість взуття роблять собі сандалі зі старих автомобільних покришок. Купи сміття навалено кругом з відходів цієї цивілізації. Ви знаєте, наприклад, скільки треба часу, щоб відбулося розкладання пластикової пляшки? Чотириста років, уявляєте?

Якщо від'їхати від міста кілометрів на десять, починається незаймана Африка, де спокійно можна зустріти жирафа або буйвола, літають чудові птахи незвичайною забарвлення, метелики з величезними крилами. Потрапляєш просто в якийсь небувалий казковий сад. А з іншого боку - цивілізація, яка теж присутня там у вигляді звалищ сміття.

І ось в цьому фільмі теж стикаються два світи. З одного боку це світ пустелі, в якій живуть бушмени, у яких нічого немає. У них немає виделок і ложок, ні одягу і знарядь праці, у них немає нічого того, що одна людина може перед іншими хвалитися, величатися або випендрюватися. І вони живуть зовсім щасливим життям.

І при цьому у них все є. Коли дивишся на це, розумієш, як же насправді людині небагато треба. Як мало людині треба, щоб бути людиною. У них є щось таке дуже важливе. Що ж у них є?

- Любов до один одному.

- Рівність.

- Братство.

- А як головного героя зустрічали, коли він повернувся!

о. А. Він же врятував плем'я. Він ризикував своїм життям, своєю свободою. Скільки довелося йому пережити жахів, але він залишився самим собою. Дивіться, який дивовижна людина, - цей світ його не зіпсував, що не спокусив, нічим не підчепив. Він зустрівся цим світом, і світ його не зламав.

- Він не взяв гроші, а розірвав їх і кинув, як непотрібну папірець.

о. А. А що ви думаєте про пляшку, про цю «злий річ»?

- Пляшка - це такий образ того, через що все могли посваритися.

о. А. А ось порівняй з якимись біблійними образами.

- Це дерево пізнання добра і зла. Вони придбали знання, і воно їх нашкодили, вони стали іншими.

о. А.Да, вони без цього знання спокійно жили. Напевно, дійсно, можна сказати, що пляшка - це образ плода спокуси, випробування людини гріхом, коли люди раптом втрачають це рівність. Щось вривається в світ чужорідне, як спокуса, і від нього обов'язково треба позбутися, відмовитися від нього. Як гріх, пам'ятайте, вчора читали в храмі про Каїна і Авеля. Господь говорить: «Гріх лежить у твого порога, але ти можеш його перемогти, ти можеш бути володарем свого гріха».

Так ось, про два світи, які тут показані. Світ, від якого людина відмовилася заради благополуччя, заради своєї гордині, заради якогось комфорту, заради придбання різних задоволень. Адже життя бушменів - дуже важка, з одного боку. Так ось, про два світи, які тут показані Бачите, як їм доводиться кожну крапельку роси збирати, харчуватися корінням, вони не знають, що таке кока-кола і шоколадки. Їхнє життя протікає в постійному спілкуванні з природою. Коли їм доводиться заради прожитку полювати на тварин, згадайте, як герой дуже зворушливо це робить. Він присипляє тварина, потім просить у нього вибачення, і тільки після цього безболісно вбиває, щоб нагодувати сім'ю. Він змушений робити те, що йому не хочеться робити, не хоче вбивати, але це необхідно, він вибачається перед ним. Це як би образ покаяння.

І показаний світ, який живе вже зовсім за іншими законами, який не звертає уваги ні на кого. Зло сіється навколо. Діти, оточені бандитами, які загрожують їм заради своїх незрозумілих цілей. Зло є законом цього світу.

- Там була така фраза, що коли нам здається, що ми робимо своє життя простіше, ми її ускладнюємо. Ось у них не було навіть слова винен. А у нас є і адвокати, і суд, ми якийсь справедливості добиваємося. І думаємо, що так нам буде простіше, а якщо подивитися на це плем'я з боку, їм навіть дуже непогано живеться.

о. А. Насправді, так.

А знаєте, про що я ще подумав. Якби на початку 19 століття були б комп'ютери, інтернет, мобільні телефони, то Пушкіна б не було. І більш того, чим більше ми від цієї цивілізації шукаємо собі якихось зручностей, тим більше позбавляємо себе дуже важливих глибоких речей, якими сповнена наша культура. Виявляється, що цей неписьменний світ, який не вміє ні читати, ні писати, набагато більш культурна і вихована, ніж всі ті, кого він зустрічав. Він зустрічав усіх з посмішкою. Він з усіма готовий був ділитися. Він до всіх був по-доброму розташований. Він дивувався, чому люди йому не посміхаються, чому вони замикають двері. У бушменів немає дверей, вони для всього світу відкриті.

Чому можна у них навчитися?

- повага інших людей.

- Любові можна навчитися.

о. А. Ще, мені здається, ми повинні навчитися правильно ставитися до цих пляшках з-під кока-коли. Це я образно кажу, це образ цивілізації, прогресу, комфорту. Кока-кола - це світовий символ сучасного світу. Треба все поставити на свої місця, навчитися цінувати правильні речі і розуміти, що для нас головне, а що другорядне. Що для нас цінне? - любов, про яку Катя сказала. Самопожертву цього чудового християнина-бушмена, який пішов на край світу рятувати своє плем'я від «злий речі». Подивіться, яку увагу до природи, яке робить бушмена і вченого дуже рідними людьми. Вони різні люди. Один білий, а другий чорний. Один освічений і вчений, інший нічого не знає. І раптом виявляється, що у них між собою набагато більше спільного, ніж у вченого з іншими білими людьми. Тому що вони живуть одними і тими ж цінностями. Вони розуміють, що таке людська дружба, взаємовиручка, жертовність, любов. Вони цінують в життя головні речі і не підміняють їх ніякої кока-колою. Цьому, на мою думку, перш за все треба навчитися.

Чим вам сподобався фільм?
А що тобі нагадує це плем'я?
На що це схоже?
З чим це можна порівняти, виходячи з біблійної історії або з законів духовного життя?
Ви знаєте, наприклад, скільки треба часу, щоб відбулося розкладання пластикової пляшки?
Чотириста років, уявляєте?
Що ж у них є?
А що ви думаєте про пляшку, про цю «злий річ»?
Чому можна у них навчитися?
Що для нас цінне?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация