Храм Всіх святих на Кулішках в Москві (подвір'я Олександрійської Православної Церкви) / Організації / Патріархія.ru

Покровське благочиння   Московської міської єпархії   Історія   Перша дерев'яна церква на цьому місці була побудована за часів Дмитра Донського Покровське благочиння Московської міської єпархії

Історія

Перша дерев'яна церква на цьому місці була побудована за часів Дмитра Донського. У російських літописах під 1365 р при описі великого московського пожежі, яка отримала згодом назву Всесвятського, церква Всіх святих згадується як вже існуюча. В кінці XVIII ст. в путівниках по Москві з'явилося припущення про зв'язок будівництва храму з увічненням пам'яті воїнів, полеглих 8 вересня 1380 на Донському побоїще. У XIV ст. місце, обране для церкви, було недалеко від кордону Москви і слово «Кулішкі» стало синонімом місцезнаходження «на краю землі»; тепер це історичний центр Москви.

Церква була повністю перебудована в камені в 1488 р і потім знову в стилі московського бароко в 1687-1689 рр.

У 1931 р церква була закрита, але замість запланованого знесення була пристосована під потреби органів держбезпеки.

У 1975 р будівлю було передано Музею історії Москви, в зв'язку з чим в 1970-1982 рр. була проведена реставрація. У 1978-1979 рр. під час підготовки до святкування 600-річчя Куликовської битви були проведені археологічні дослідження і виявлені залишки фундаменту первісного храму XIV в.

У 1991 р будівлю було повернуто Російської Православної Церкви. У 1994 р в підвалі церкви були виявлені останки розстріляних і в пам'ять про них у стіни підвалу було встановлено хрест із зображеннями новомучеників.

У 1999 р храм Всіх святих на Кулішках отримав статус подвір'я Олександрійської Православної Церкви (Подвір'я перенесено з Одеси, де воно діяло з 1956 р).

Настоятелем московського подвір'я з дня його відкриття є митрополит Киринський Афанасій .

З благословення Кіккського монастиря владика Афанасій привіз з Кіпру на подвір'ї 2 ковчега з мощами святих (перший містить частку мощей свт. Миколая Чудотворця, другий - прмц. Параскеви, мч. Трифона, мч. Маманта, мч. Міни, сщмч. Антипа, єп. Пергамского, ап. Филимона, мч. Онисифора, вмч. Артемія, сщмч. Харалампія, сщмч. Полікарпа, єп. Смирнского, ап. Філіпа, мч. Сави Стратилата).

Архієрейське богослужіння на подвір'ї відбувається на грецькому і російською мовами, виконуються візантійські піснеспіви.

У 1999 р при подвір'я (спільно з Московським товариством греків) відкрита школа грецької мови, з 2003 р діє школа візантійської музики.

***

Настоятель - митрополит Киринський Афанасій, представник Патріарха Олександрійського при Патріархові Московському і всієї Русі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация