Храм Ват Ронг Кхун в Таїланді (Wat Rong Khun)

  1. Історія храму
  2. Символіка храму
  3. Символіка кольору
  4. ставок
  5. пекельна яма
  6. Міст через колесо перероджень
  7. Ворота в рай
  8. обитель Будди
  9. Золотий будинок
  10. парк
  11. Час роботи
  12. Як дістатися

Ват Ронг Кхун - зовсім не храм в стандартному розумінні слова. Тут немає ченців. Сюди не приходять молитися. Правильніше назвати Ронг Кхун об'єктом мистецтва, який на буддистської основі асимілював в собі багатоаспектність сучасного світу. Незважаючи на те, що храм не канонічний, його символізм для західної людини більш зрозумілий, ніж сенс традиційних храмів Таїланду.

Якщо ви цікавитеся сучасним мистецтвом, то цей храм (його називають «білим») слід відвідати. Ви зможете побачити еклектичний сплав буддизму, традиційної тайської архітектури, поп-арту і наукової фантастики.

Історія храму

У Таїланді величезна кількість традиційних буддійських храмів. Всі вони складають ядро ​​тайської культури і входять в екскурсійну програму будь-якого туриста. У старих храмах є свої безумовні плюси: всі вони - намолені місця, в яких стіни і земля дихає історією. Але навколишній світ змінюється. Також як і люди, які населяють землю. Сучасним людям складно зрозуміти сенс буддизму, відвідуючи старі храми. Їм потрібно показати буддистські ідеї більш наочно.

Приблизно так міркував Чалермчай Косітпіпат - тайський художник-мільйонер. Він запропонував реконструювати знаходився недалеко від свого рідного міста Чіанграй Храм Ват Ронг Кхун, який на той час перебував у жалюгідному стані. Дозвіл було отримано. Художнику була віддана територія напівзруйнованого храмового комплексу. У 1997 р на свої особисті кошти він почав реалізовувати грандіозний архітектурно-художній проект.

У 1997 р на свої особисті кошти він почав реалізовувати грандіозний архітектурно-художній проект

Два десятка років група художників на чолі з Косітпіпатом трудиться над унікальним архітектурним комплексом. За цей час його відвідало понад 5 млн. Чоловік. Якщо врахувати, що білий храм в Таїланді знаходиться майже у бірманської кордону, не в самому туристичному районі країни, віддалений від Чіанграя, то ця цифра - більш ніж говорить.

Стаття: Провінція Чіанграй .

Роботу планується продовжувати до 2070 г. Вона коштує величезних грошей. Урядом Таїланду кошти не виділяються. Символічні гроші виручаються за рахунок продажу сувенірної продукції з зображенням храму та його ідейного натхненника, а також у вигляді пожертвувань від відвідувачів і приватних осіб.

Ось що говорить сам Чалермчай Косітпіпат: «Гроші та речі є нікчемною. Вони не мої. Вони лише дозволяють мені діяти відповідно до моїми переконаннями ».

Символіка храму

Кожна деталь храмового комплексу має своє значення і дозволяє відвідувачам побачити буддистська вчення. Тут все покликане розгорнути увагу людини на звичайні навколишні речі: по-іншому поглянути на мирські спокуси, зображені в химерних фігурах, сфокусуватися на свідомості, а не на матеріальних речах.

Символіка кольору

У зовнішньому оформленні переважно використовуються:

  • високоміцний білий алебастр (гіпс);
  • невеликі шматочки дзеркал.

Дзеркальні оскільки накладені на алебастрову основу. Завдяки цьому, храмовий комплекс переливається в сонячних променях так сильно, що іноді хочеться відвести погляд. За допомогою такого прийому художник не тільки показав чистоту свідомості Будди і перевага духовного світу над матеріальним. Сяючий в дзеркалах світло символізує здатність будь-якої людини відображати доброту інших людей.

Хоча білий колір і превалює в оформленні храмової території, використовується не тільки він. За межами храму багато позолоченого, червоного, зеленого та інших кольорів. Вони символізують мирське існування, людські пороки. Тут чекають огидного виду скульптури, підвішені голови, скелети і демони, які тримають в руках сигаретні пачки, муляжі пляшок з-під алкоголю.

Концепція комплексу така, що спочатку відвідувачі бачать художні об'єкти, пов'язані з мирським життям. І тільки після цього гості можуть потрапити на територію білого храму. Таким чином художник дає відчути різницю між свідомістю звичайної людини і просвітленням Будди.

ставок

Як багато інших храмів у Таїланді, Ронг Кхун оточений ставком, в якому живуть кілька десятків великих риб. Їх прийнято годувати: за плату можна придбати спеціальний корм. Це вражає і подобається як дорослим, так і дітям.

Безпосередньо Ват Ронг Кхун включає в себе кілька об'єктів-інсталяцій, які проходять відвідувачі на шляху до храму. це:

  • пекельна яма
  • міст
  • Ворота в рай

пекельна яма

Сотні людських рук, що стирчать з ями під ногами по обидва боки від дороги, символізують бажання і пристрасті. Подолання їх по буддистської концепції означає шлях до щастя. Перекошені особи демонів проводжають входять поглядом і перевіряють, наскільки кожен готовий до очищення.

Кілька рук, вилазять з ями, тримають чавунці, в які проходять кидають монети. Кажуть, це - дієвий спосіб розпрощатися зі своїми гріхами і почати нове життя.

Міст через колесо перероджень

Концентрична окружність під мостом і два великих стилізованих роги, що стирчать із землі, символізують перехід від циклу безперервних перероджень до вільного стану без страждання.

Відповідно до третьої істиною буддизму, досягається це тільки відмовою від бажань.

Ворота в рай

Відмовившись від усіх своїх бажань, відвідувачі виявляються перед воротами в рай. Вони охороняються статуями: зліва - Раху (тим, у чиїй владі знаходиться доля людини) і праворуч - Смерті (тим, у чиїй владі життя людини).

Міст закінчується храмом, перед яким відвідувачі бачать скульптури медитує Будди. Це створює додатковий настрій перед входом в храм.

обитель Будди

Зовні храм виконаний в точній відповідності з буддистськими архітектурними канонами. Всередині роботи не завершені. Схоже на те, що Чалермчай Косітпіпат чекає якогось дива або знака. Поки ж стіни всередині розписані так, що дивують навіть місцевих жителів Таїланду.

Не будемо розкривати таємниці храму. Але скажемо, що, хоча зображення далеко не канонічні, вони цілком укладаються в систему буддистського світогляду, яке безмежно і здатне сполучати в собі будь-які прояви різноманітної реальності.

Золотий будинок

На противагу білої обителі Будди золотий будинок - центр світського життя. Тут розмістилися:

  • невелика галерея;
  • зал для проповідей і молитов;
  • «Золотий громадський туалет».

Знову ж на символічному рівні золотий будинок покликаний контрастувати з білим храмом, підкреслюючи різницю між мирською суєтою і просвітленим істинним усвідомленням.

Золотий колір покликаний звернути увагу людей на те, наскільки багато уваги вони приділяють грошей і мирському, забуваючи про найголовніше.

парк

Після відвідин обителі гості можуть гуляти по парку, відпочивати на лавочках в тіні дерев, вивчати скульптури. Працює невелике кафе з закусками і напоями, сувенірна крамничка.

Час роботи

Храмовий комплекс відкритий для відвідування з 8.00 до 18.00. Галерея в золотом будинку закривається о 17.30. Вхід вільний. У вихідні та у святкові дні буває людно: тайці люблять приїжджати сюди на екскурсії.

Незважаючи на те, що Ронг Кхун - недіючий храм, він все ж є релігійним об'єктом. При відвідуванні потрібно дотримуватися дрес-код і уникати занадто відкритих частин тіла.

Як дістатися

Ват Ронг Кхун розташований по Phahonyothin road в 15 кілометрах на південний захід від Чіанграя. Можна дістатися на наступному транспорті:

  • на таксі за 300 бат ($ 8) -20 хвилин;
  • на автобусі за 20 бат ($ 0.5) - 30 хвилин;
  • на маршрутці-сонгтео за 30 бат ($ 0.8) - 30 хвилин.

Автобуси і маршрутки відправляються від автобусної станції біля нічного ринку в центрі Чіанграя.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация