Хрещення - Богоявлення змови і прикмети

ХРЕЩЕННЯ Господнє (Богоявлення). Свято справляється 6 / 19нваря. Змови і прикмети.

Свято справляється 6 / 19нваря

Свято Богоявлення передує святвечором, служба якого подібна до чином різдвяного (царські годинник, літургія з вечірньою). До кінця вечірні приурочено перше освячення води.

Цей стародавній обряд християнська традиція тісно пов'язувала з таїнством Євхаристії. Подібно до того як в літургії триває містерія Втілення, так і Богоявленська вода знаменує одухотворення і перетворення стихій. Церква свідчить, що весь створений світ буде мати причетність Царства Божого, Обряд повторюється і в самий день Богоявлення. Освячена вода іменується по-грецьки агіасми, тобто великою святинею. Віруючі з благоговінням зберігають її протягом усього року.

Водосвяття часто проводилося на річці (там, де вода замерзала, робили ополонці).

За грецьким звичаєм водохресний обряд відбувається у моря. Священик кидає хрест в хвилі. Той, хто, пірнувши, відшукає його, вважається щасливою людиною. Оточений натовпом, він проносить хрест вулицями міста.

На Водохреще в церквах освячують воду, яку потім протягом року лікують різного роду недуги. Вважається цілющим і зібраний на Водохреща сніг. Цим снігом (або талою водою, що залишилася від нього), лікують запаморочення, оніміння ніг, судоми.

18 січня - Надвечір'я Богоявлення, Водохресний Святвечір. Свята Водохрещення, як і свята Різдва Христового, передує день строгого посту. У цей день відбувається велике освячення води. В цей день, так само, як і в саме свято Хрещення Господня, в храмах здійснюється особливий чин - велике освячення води. Вода, освячена в ці дні, іменується водохресною і володіє особливими благодатними властивостями: її вживають для окроплення храмів і осель, призначають пити її тим, які не можуть бути допущені до Святого Причастя. Водохресну воду слід благоговійно зберігати і ставитися до неї, як до великої святині.

19 січня в храмах відбувається велике (по особливої ​​урочистості обряду) освячення води. Багато хто помилково вважає, що вода, освячена у Водохресний святвечір і вода, освячена в самий день Богоявлення, - різні, але насправді при освяченні води вживається один і той же чин великого водосвяття. Як і святе Причастя, водохресна вода приймається тільки натщесерце.

Водохресні обряди і змови

В ніч з 18-го на 19-е вся вода в кранах і водоймах вважається святою.
Якщо цією водою обмитися, з людини підуть найстрашніші хвороби.
Обмиваючи вночі водою, слід сказати:

«З вулиці водиця, з мене ліховіца».

Не залишайте в водохресну ніч взуття за порогом, інакше хворіти будете.

Якщо в будинку проблеми, наберіть вночі води, залиште її у порога у відкритому вигляді, а вранці цією водою протріть взуття кожного члена сім'ї. Потім воду вилити в відхоже місце зі словами:

«Злий дух під землю, добрий на землю».

***

Змова на Водохреще, в Водохресну ніч на весь рік

Робиться в ніч на Водохреще, або Богоявлення (з 18 на 19 січня). Рівно о 12 годині ночі потрібно набрати на річці, в колодязі або в звичайному водопровідному крані бідон води. Бідон обов'язково повинен бути з нефарбованого металу (алюмінію або сталі).

На краю бідона потрібно зміцнити дерев'яний хрестик, зроблений з хвойного дерева - ялинки, сосни, кипариса або ялівцю. Хрестик можна виготовити самостійно, вирізавши ножем або перев'язавши хрест? Навхрест дві гілочки. Так само по краях бідона потрібно зміцнити три церковні свічки. У воду киньте три монети різного номіналу і, бажано, різних металів. За старих часів кидали мідну, срібну і золоту. Сучасній людині добути їх складно, особливо золоту. Якщо не вдається знайти три монети різних металів, можна взяти монети двох металів (але ніяк не одного). Над цією водою прочитати дванадцять разів змова:

У ніч встаю, воду святу беру. Свята водичка, святая нічка, освятите душу і тіло, приступите, ангели, крилами тихими осінніми, світ Божий принесіть, Бога в мій будинок приведіть. Бога шанує, Бога за стіл саджу, Пресвятій Богородиці та Іоанна Предтечі молюся: Хрестителю Христовий, чесний Предтечі, крайній пророче, перший мученику, Постніков і пустельників наставнику, чистоти вчителю і ближній друже Христовий! Тебе молю, і тобі вдаючись не відкидай мене від твого заступництва, не залиш мене грішного багатьма гріхи; обнови душу мою покаянням, яко другим хрещенням; очисти мене, гріхи оскверненнаго, і спонукати ввійти, іможе нічтоже кепсько входить, до Царства Небесного. Амінь.

Після чого читається над водою і монетами молитва Богоявленню Господню

«Господи Ісусе Христе, Сину Божий Єдинородний, від Отця перед усіма віками народжений, Світі від Світла, просвещаяй всіляка, в остання ж літа від Пресвятої Діви Марії нетлінне втілений і в цей світ на порятунок наше що прийшов! Ти бо не стерпів єси бачити від диявола мучима роду людська і цій місцевості ради в світлий день Богоявлення Твого прийшов єси на Йордан до грішником і митарем креститися від Іоанна, безгрішний єси, та наповнилося всяку правду і так візьмеш в водах Йорданських гріхи всього світу, яко Агнець Божий, під еже понести я на Себе і іскупіті Хрещенням хрещеним, пречистою кров'ю Твоєю. Тим-то погрузівшуся Тобі в водах, отверзошася Тобі небеса Адамом укладена і Дух Святий зійшов на Тебе у вигляді голубинім, просвіта та обоження носячи єству нашому, і Пребожественний Батько Твій звести Тобі небесним гласом благовоління Своє, зане сотворив єси волю Його і людина гріхи восприял єси і Собі на заклання вже предуготованного єси, якоже Сам рекл єси: «Тому то любить Мене Отець, що Я душу мою кладу, та паки прийму ю», і тако в всесвітлий самого дня, то Ти, Господи, поклав єси початок спокути нашого від гріхопадіння прародітельскаго. Тим-то вся сили небесні радіють і все створіння радіє, чающие свобожденіе своє від роботи зотління, кажучи: Прийди просвіта, благодать явився, позбавлення насту, світ просветися і людіє радістю виконуються. Хай тішиться нині небо і земля і світ весь да грає; річки та плещуть; істочніци і озера, безодні і моря та СрАТ, яко Божественним хрещенням освятив днесь єство їх. Так радіють днесь і чоловіків собори, яко єство їх взиде нині паки до першого благородію і вси з радістю та співають: Богоявлення час. Прийдіть подумки на Йордан, бачення велие в ньому побачимо: Христос до хрещення гряде. Христос до Йордану приходить. Христос наші в воді хоронить гріхи. Христос вівця похіщеннаго і заблуждшаго приходить искати і знайшовши е вводить в рай.

Цього Божественного таїнства спогад празднующе, старанно молимося Тобі, Чоловіколюбче Господи: сподоби нас спраглим за голосом Твого прийти до Тебе, Джерела прісножівотния води, та черпаючи воду благодаті Твоєї і відпущення гріхів наших і так що відкинули нечестя і мирських похотей; цнотливо і невинно, і праведно і благочестиво поживемо в нинішньому веце, що чекають блаженнаго надії та з'явлення слави Твоєї, великого Бога і Спаса нашого, та не від справ наших врятуєш нас, але по Твоїй милості і по оновленню Святого Духа Твого водяним пакібитіе, що Його рясно ізліянних ти, щоб оправдівшеся благодаттю Його, спадкоємиці будемо вічної життя у царстві Твоїм, ідеже з усіма святими сподоби нас прославити всесвяте Ім'я Твоє з безначальним твоїм Отцем і з Пресвятим і Благим і животворящим твоїм Духом нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь ».

***

Напередодні Водохреща до водосвяття не можна їсти.

Напередодні Водохреща господиня повинна крейдою або олівцем накреслити хрестики над дверима і вікнами, щоб уберегти свій будинок від сатани.

Хто мріє довго не старіти,
повинен принести в будинок таз чистого снігу, розтопити його, вмиватися цією водою зі словами:

Вода з небушко все виправить.

І мені (ім'я) краси на біло личко додасть.

В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Напередодні Богоявлення (18 січня) всі домочадці повинні рахувати гроші зі словами:

Господь Бог миру з'явиться,

А в моєму гаманці гроші з'являться.

Ключ, замок, мову.

Амінь. Амінь. Амінь.

Хрестик можна виготовити самостійно, вирізавши ножем або перев'язавши хрест?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация