Хрещення в 2018 році - якого числа, коли купатися, ворожіння і прикмети

  1. Хрещення 2018, - якого числа відзначають свято
  2. На що здатна цілюща Хрещенська вода
  3. Ворожіння на Водохреща: на судженого, на прийдешній рік
  4. Народні прикмети та повір'я

Свято вже близько! Ви вже з'ясували, якого числа Хрещення в 2018 році і як зустрічати цю подію? Якщо немає, то ми розповімо вам, коли купатися і набирати цілющу Водохресну воду, а також як її використовувати. Крім того, поговоримо про традиції та звичаї свята, розглянемо прикмети і ворожіння на Хрещення.

Зміст статті:

Хрещення 2018, - якого числа відзначають свято

На що здатна цілюща Хрещенська вода

Ворожіння на Водохреща: на судженого, на прийдешній рік

Народні прикмети та повір'я

Старовинний свято Хрещення відзначають всі православні християни. Тим, хто уважно читав Євангеліє, відомо, що в цей день сам Ісус Христос хрестився в водах річки Йордан. З тих пір щорічно 19 січня вода у всіх річках та водоймах набуває особливих властивостей і стає цілющою. Навіть звичайна вода з-під крана отримує силу виганяти тілесні недуги і духовні хвороби!

Хрещення 2018, - якого числа відзначають свято

Ця подія має фіксовану дату, яка рік від року залишається незмінною. Але якщо ви забули, якого числа Хрещення в 2018 році, то знайте, що свято припадає на п'ятницю, 19 січня. Напередодні проходить Водохресний Святвечір, який супроводжується водосвяттям в православних храмах. Так що набирати Водохресну воду можна починати опівночі з 18-го на 19-е січня.

До речі, брати воду можна не тільки в православних храмах, а й у звичайних водоймах (наприклад, в джерелі). Але, в принципі, підійде навіть звичайна вода з-під крана. Вважається, що Хрещенська водиця не псується і зберігає свої властивості протягом тривалого часу. Однак її краще зберігати не в пластикових пляшках, а в скляних банках або балонах. Якщо залишилася вода з минулого року, то його не виливають, а змішують з новою.

На що здатна цілюща Хрещенська вода

1. Позбавлення від фізичних недуг. За старих часів вірили, що якщо хвора людина вип'є Хрещенській водиці, то він незабаром видужає, як би не була важка хвороба. Щоб підсилити її властивості, воду використовували для заварювання чаю з ягід горобини або цілющих трав. Зрозуміло, приймати подібний цілющий настій належало після покаяння і молитви.

2. Нормалізація душевного стану. Нудьга, депресія або інші емоційні розлади - з усіма цими бідами здатна впоратися Хрещенська вода. Щоб позбутися від подібних напастей, належало скупатися в спеціально підготовленої ополонці, іменованої Йордань. Щоб знайти душевний спокій, людині слід 19 січня тричі з головою зануритися в ополонку, перехреститися і прочитати молитву. Вважається, що подібне дійство допомагає «змити» гріхи, хвороби і навіть наведену порчу.

3. Гармонізація атмосфери в будинку. У вашій родині часто відбуваються скандали і сварки, немає взаєморозуміння? Окропіте приміщення Хрещенській водичкою, і подібні проблеми немов рукою зніме! Виконувати цей обряд потрібно в гарному настрої та фізичного здоров'я.

4. Зняття порчі й пристріту. Сільські ведуньі і знахарі з давніх пір запасають воду, зібрану на Водохреще. Подібна водичка стає могутньою зброєю, здатним зняти навіть найсильніші чорні чари. Людини, який став жертвою псування або пристріту, слід напоїти і умити цілющою водицею.

Ворожіння на Водохреща: на судженого, на прийдешній рік

Щоб побачити уві сні свого судженого, слід в ніч на Водохреще (з 18 на 19 січня) покласти під подушку невеличке дзеркальце і жіночий гребінь . Потім скажіть така змова «Суджений-ряджений, прийди на мій поріг. У дзеркалі відбилася, уві сні до мене прийди! »Після цього лягаєте спати, до ранку не вставайте і ні з ким не розмовляйте. Уві сні ви побачите майбутнього нареченого. Зазвичай він стоїть спиною, але деяким дівчатам вдається розгледіти обличчя свого судженого.

Ворожіння на Водохреща на майбутній рік. Для цього ворожіння потрібно, як мінімум, дві людини. Один повинен розкласти на столі сім мисочок або тарілок. В одну з них поміщають дрібку солі, в іншу - жменю цукру. В інші тарілки кладуть: паличку або сірник, шматок хліба, кільце, монетку, пташине перо (можна дістати з подушки).

Другому людині зав'язують очі. Потім він повинен на дотик вибрати одну з заготовлених тарілочок, щоб дізнатися, що чекає його в майбутньому році. Тлумачити передбачення потрібно наступним чином:

  • Монетка - до прибутку, до грошей
  • Сіль - будуть неприємності
  • Цукор - удача, солодке життя
  • Пташине перо - важливі звістки, зміни в житті
  • Сірник або паличка - народження дитини (якщо ж гадає дитина або підліток, то успіхи в навчанні)
  • Хліб - до ситної життя
  • Кільце - заміжжя або одруження

Потім учасники ворожіння можуть помінятися ролями. Перш ніж виконувати ворожіння заново, потрібно буде перемішати встановлені на столі тарілки в довільному порядку.

Народні прикмети та повір'я

У Святвечір і на Хрещення не можна сваритися або ж позичати гроші. Роблячи таким чином, ви можете накликати на себе нещастя. Крім того, на Водохреща, як і на багато інших православні свята, не рекомендується займатися господарськими справами - шити, прати, прибирати. Всю необхідну роботу бажано виконати заздалегідь.

Якщо 19 січня йде рясний сніг і все небо затягнуте хмарами, то вважалося, що урожай буде рясним. На сучасний лад ця прикмета віщує хороший матеріальний достаток. У вас буде все, що потрібно для комфортного життя. До речі, виносити з дому сміття на Водохреще не належало. Вважалося, що це може накликати на родину неприємності.

Якщо вночі у Водохресний Святвечір гавкне собака, то слід чекати добрих звісток. Ясна зоряне небо і молодий місяць віщують гарну погоду. Якщо ж ночі з 18 на 19 січня в небі можна побачити повний Місяць, то по весні потрібно чекати рясних паводків.

Ви вже з'ясували, якого числа Хрещення в 2018 році і як зустрічати цю подію?
У вашій родині часто відбуваються скандали і сварки, немає взаєморозуміння?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация