Хроніка виборів: Порушення, цифри і два стихійних мітингу в Петербурзі

  1. ПОРУШЕННЯ
  2. АТАКА НА нелояльних ІНТЕРНЕТ-САЙТИ
  3. РЕАКЦІЯ ГОРОДЯН
  4. 5 ГРУДНЯ, перекриття ТОРФЯНА ДОРОГА
  5. 5 ГРУДНЯ, МІТИНГ ПРОТИ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ
  6. ГОРОДЯНИ НА МІТИНГУ
  7. МИКОЛАЙ
  8. ЄВГЕН
  9. ОЛЕКСІЙ
  10. ВІКТОР

У неділю, 4 грудня, в Росії пройшли парламентські вибори в Держдуму Росії і Законодавчі збори. Після оголошення підсумків голосування виникли суперечки між партіями. Багато хто не визнають результати виборів, не вщухають розмови і про фальсифікації. В ГУ МВС повідомили, що грубих порушень громадського порядку не спостерігалося, проте поліція отримала ряд звернень про факти незаконної агітації, вкидання бюлетенів, участі в голосуванні громадян з тимчасовою реєстрацією, голосування за підробленими відкріпними посвідченнями і перешкоди роботі журналістів. Найбільше порушень зафіксували у Кіровському, Приморському та Центральному районах міста.

Найбільше порушень зафіксували у Кіровському, Приморському та Центральному районах міста


ПОРУШЕННЯ

БРАК БЮЛЕТЕНІВ

У Петроградському, Виборзькому, Красносельском районах не вистачало бюлетенів - близько 18: 00-19: 00 вони просто закінчилися, тому багато виборців йшли додому ні з чим. «На 1 550 осіб зареєстрованих - 900 бюлетенів. І це не рахуючи тих, хто приходить і голосує за відкріпними », - повідомляє« Фонтанка.ру ». З ситуації виходили своєрідно: громадянам пропонували заповнювати ксерокопії бюлетенів. Члени виборчої комісії усвідомлювали недійсність таких бланків, але хотіли швидше скоротити величезну кількість людей, бажаючих проголосувати. Дехто погоджувався.

ВІДСУТНІСТЬ ЛЮДЕЙ В списках
І ПІДРОБЛЕНІ ПІДПИСИ

До кінця дня на деяких виборчих дільницях (26-й і 8-й в Адміралтейському районі) городяни виявили навпроти своїх прізвищ чужі паспортні дані та підписи. Деякі і зовсім не знайшли своїх прізвищ у списках (102-а виборча дільниця, Василеостровский район), зате побачили там імена своїх давно померлих родичів (1501-у дільницю, Приморський район). Таку інформацію надсилають читачі « Фонтанка.ру ». Понад 300 студентів Інституту кіно і телебачення, які проживають в гуртожитку на Бухарестської, 150, не змогли взяти участь в голосуванні через те, що їх прізвищ не було в списках.

ЧЕРЗІ через плутанину З БЮЛЕТЕНЯМИ

На багатьох виборчих дільницях Санкт-Петербурга через плутанину з бюлетенями утворилися величезні черги. Люди стояли по 30-40 хвилин для того, щоб отримати бланк для заповнення. Іноді виборці не знаходили себе в списках, їм доводилося переходити в іншу лінію, щоб записатися в додатковий лист і стояти знову. «На кожного з 4 видають бюлетені за списками доводилося більше 400 чоловік, були величезні черги, при тому що явка була близько 50%, а якщо б більше? При тому що на видачу відразу 2 бюлетенів йшло великі хвилини », - зауважує Юрій Шатров , Який працював в якості спостерігача на одній з дільниць в Центральному районі.

ВИКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА НА ВИБОРЧІЙ ДІЛЬНИЦІ

« Новая Газета »Повідомила, що на виборчій дільниці № 1 523 на Приморському районі для вкидання бюлетенів відключили світло. Близько 18:30 в приміщенні для голосування раптово згасло світло, урну для голосування обступили голова і співробітники виборчої комісії, а також чергують на ділянці поліцейські. Люди, які були присутні в цей час в приміщенні виборчкому, бачили, як один з виборців підійшов до урни і закрив її спиною від спостерігачів. А одна зі співробітниць комісії вкинула пачку бюлетенів, після чого світло відразу ж включився. Спостерігачі порушення не бачили тільки тому, що їм закрили огляд. Свідків події, спробували привернути увагу спостерігачів і журналістів до порушення, члени комісії одразу вивели з виборчої дільниці зі словами: «Ви - провокатори».

МЕРТВІ ДУШІ

У Приморському районі Санкт-Петербурга затримали молодої людини з повним рюкзаком бюлетенів, оформлених на людей з підробленими реєстраціями. Документи були видані нібито ТП 66 УФМС по Петербургу і Ленінградській області і акуратно розкладені по конвертах. На конвертах значилися неіснуючі адреси, наприклад Велика Десятинна вулиця, будинок 27.

На конвертах значилися неіснуючі адреси, наприклад Велика Десятинна вулиця, будинок 27

АТАКА НА нелояльних ІНТЕРНЕТ-САЙТИ

У масованої DDoS-атаці, розпочатої на сайти радіостанції «Ехо Москви», журналів «Большой город» і The New Times, портали Slon.Ru і LiveJournal в день парламентських виборів 4 грудня, брали участь до 200 тисяч заражених комп'ютерів. За повідомленням фахівця з інформаційної безпеки «Яндекса» Володимира Іванова газеті « РБК », Всі подібні атаки координуються з єдиного центру: комп'ютери, керовані одним оператором, виконують певні запити до сайту.

РЕАКЦІЯ ГОРОДЯН


МІТИНГ У Гостинний двір В ДЕНЬ ВИБОРІВ

Вибори викликали хвилю виступів. 4 грудня пройшли перші хвилювання у Гостиного Двору, в мітингу взяли участь багато відомих опозиціонерів. Затримано, за даними ГУ МВС РФ по Санкт-Петербургу, близько 80 осіб. Всі вони доставлені у відділення поліції. Головним чином за статтями «Непокора законним вимогам співробітників поліції» і «Несанкціонований мітинг».


5 ГРУДНЯ, перекриття ТОРФЯНА ДОРОГА

На Торфяной дорозі активісти перекрили проїжджу частину і утворили пробку, протестуючи проти фальсифікації виборів. Про це повідомляють петербуржці в Twitter: «На Торфяной дорозі в #SPb люди встали в # пробки проти фальсифікацій # виборів ».

Про це повідомляють петербуржці в Twitter: «На Торфяной дорозі в   #SPb   люди встали в   # пробки   проти фальсифікацій   # виборів   »

5 ГРУДНЯ,
МІТИНГ ПРОТИ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ РЕЗУЛЬТАТІВ

Увечері 5 грудня біля Гостиного Двору відбулася акція проти фальсифікації результатів виборів. Погоджень на захід ніхто не отримував, інформацію поширювали через знайомих, соціальні мережі, листівки на дверях парадних - хто почув, той прийшов. Причому робили це не громадські організації, а звичайні громадяни. В цілому на мітингу побувало більше 1 000 осіб, відомих опозиціонерів в натовпі практично не було. Середній вік присутніх не перевищував 25 років. Деякі прийшли з дітьми 10 і 14 років, пізніше цих людей затримали.

Акція почалася в районі шостої вечора, громадян стали забирати, коли пролунали перші крики «Ганьба!» Щодо результатів виборів. Всіх, хто спробував повести натовп по Невському в перехід, посадили в автобус. Затриманим аплодували. Всього в відділення поїхали близько 120 чоловік. О 21:00 мітинг продовжився на площі Повстання, біля торгового комплексу «Галерея». Поліція намагалася оточити людей і заарештувала 30 осіб. Решті вдалося вирватися з оточення і бігти до станції метро. Всі затримані досі перебувають в ОВС, щодо них складені адміністративні протоколи за «порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування і непокора законному розпорядженню співробітника поліції».

ГОРОДЯНИ НА МІТИНГУ


ГОРОДЯНИ НА МІТИНГУ



МИКОЛАЙ

Куратор

«Прийшов сюди, тому що мене і моїх друзів обдурили. З результатами виборів я ніяк не згоден. Сьогодні багато молодих людей, які голосували вперше. Їх обдурили, і вони теж прийшли сюди. І це не тільки люди з активною громадянською позицією ».

І це не тільки люди з активною громадянською позицією »


ЄВГЕН

АРХИТЕКТОР

«Зібрав багато друзів в соціальних мережах, які прийшли на мітинг. Це єдиний спосіб висловити свою думку. Дивно, що у нас не дуже добре все організовано в порівнянні з Москвою ».

Дивно, що у нас не дуже добре все організовано в порівнянні з Москвою »


ОЛЕКСІЙ

ПІДПРИЄМЕЦЬ

«Я ніколи не ходив ні на марші незгодних, ні на російські марші. Але після результатів виборів не зміг не вийти на мітинг. Народ такого проковтнути вже не зможе ».

Народ такого проковтнути вже не зможе »


ВІКТОР

ВЧЕНИЙ

«Два тижні тому був на Wall Street Occupy, там все набагато м'якше. Зрозумів, що потрібно брати участь, і наступного разу теж піду на мітинг. Масштаб може вплинути на ситуацію. Це дуже важливо - показати своє ставлення до подій ».


фотографії: Діма Циренщіков

«На кожного з 4 видають бюлетені за списками доводилося більше 400 чоловік, були величезні черги, при тому що явка була близько 50%, а якщо б більше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация