Хто сильніший (кадри) - армія США - КНДР -: Порівняння: чия армія сильніша - США або Північної Кореї?

До берегів Південної Кореї попрямувала потужне угруповання ВМС США на чолі з атомним авіаносцем «Карл Вінсон». Після ракетного залпу по сирійській авіабазі Шайрат експерти побоюються, що Дональд Трамп так само несподівано вирішить провчити північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

Однак армія КНДР володіє серйозним наступальним потенціалом і здатна завдати удару у відповідь. Про те, які бойові дії можуть розгорнутися на корейському півострові, і про їх можливі наслідки - в матеріалі RT.

Хмари над Північною Кореєю стали знову збиратися з кінця 2016 року. Пхеньян зачастив з пусками ракет в акваторію Японського моря, збільшив в п'ять разів запаси збройового плутонію і продемонстрував успіхи в розробці міжконтинентальної балістичної ракети (МБР).

Пхеньян зачастив з пусками ракет в акваторію Японського моря, збільшив в п'ять разів запаси збройового плутонію і продемонстрував успіхи в розробці міжконтинентальної балістичної ракети (МБР)

«Необдумані дії»

Президент США Дональд Трамп посилив свою позицію по КНДР. У червні 2016 року його говорив, що готовий сісти за стіл переговорів з лідером КНДР Кім Чен Ином. Майбутній господар Білого дому шокував публіку заявою, що міг би запросити керівника Північної Кореї в гості.

2 квітня, за кілька днів до зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном у Флориді Трамп підкреслив, що Вашингтон може «розібратися з Пхеньяном» без участі і згоди Пекіна. Як відомо, Китай виступає категорично проти силового вирішення північнокорейської проблеми і посилення військової присутності США в Східній Азії.

8 квітня телеканал NBC повідомив, що Рада національної безпеки США представив Трампу комплекс заходів, які допоможуть розібратися з Пхеньяном, якщо Пекін і режим санкцій не змусять Кім Чен Ина відмовитися від розвитку ракетно-ядерної програми.

Главі Білого дому запропонували повернути в Південну Корею вивезені 25 років тому атомні бомби, вбити північнокорейського лідера і його наближених, що мають доступ до ядерної зброї, або закинути на територію КНДР спецназ, який буде проводити диверсії на об'єктах ядерної інфраструктури.

9 квітня агентство Reuters і телеканал CNN з посиланням на джерела повідомили, що спрямована до берегів Південної Кореї авіаносна група отримала наказ приготуватися до нанесення ударів по ядерних об'єктах і військовим базам сіверян.

Глава комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров не виключає, що Білий дім в результаті наважиться на превентивний удар по КНДР. Однак сенатор вважає, що спроба вирішити проблему військовими заходами призведе до «подальшим необдуманим діям з боку Пхеньяна».

Озеров нагадав про нещодавнє рішення Трампа вдарити по Сирії: «Сили США завдали удару по авіабазі ВС САР під приводом хіматакі в Ідлібі, незважаючи на те, що Сирія підписала договір про знищення хімічної зброї та виконала його умови, а Північна Корея не підписала договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Це може спровокувати Трампа на удар по КНДР ».

Сили нерівні

США мають колосальними військовими можливостями в Східній Азії, так що в будь-який момент вони можуть завдати нищівного удару по Північній Кореї. Основа американської могутності - це Сьомий флот, сухопутна і авіаційні угруповання, дислоковані в Японії і Південній Кореї.

Загальна чисельність військовослужбовців (включаючи моряків і морських піхотинців) становить понад 70 тис. Чоловік. Без перекидання додаткових сил Сполучених Штатів здатні наносити масовані удари з моря і повітря, а також проводити десантні операції.

Протягом декількох годин США можуть розбомбити Північну Корею ядерною зброєю, піднявши з аеродромів дальню авіацію (B-52 Stratofortress, Northrop B-2 Spirit, Rockwell B-1 Lancer). Крім того, ядерний удар по КНДР може бути завдано кораблями і підводними човнами, на яких встановлені МБР.

Політичну підтримку військової операції Вашингтона проти Пхеньяна напевно нададуть Токіо і Сеул. Більш того, Японія може стягнути до берегів три авіаносні угруповання, а Південна Корея - розвинути успіх бомбардувань вторгненням на суші.

Проти Північної Кореї вже давно утворився потужний військовий альянс. У рейтингу порталу Global Firepower США займають перше місце, Японія - 7-е, Південна Корея - 11-е, а КНДР - лише 25-е.

Пхеньяну не виграти війну один на один навіть з південним сусідом, але це не означає, що комуністичний режим не здатний чинити опір або не почнеться діяти на випередження, встигнувши перед розгромом своїх національних сил нанести непоправної шкоди супротивникам.

руйнівна сила

Армія сіверян оснащена радянсько-китайської технікою і химерними зразками власного виробництва. Найбільш уразливими ланками Збройних сил КНДР є авіація і танкові з'єднання, де найбільш висока частка застарілої техніки. Нічим не вражає і північнокорейський флот.

Однак Пхеньян досяг успіху в створенні артилерійських систем і ракетних комплексів малої і середньої дальності. За даними Global Firepower, сіверяни мають 4300 одиницями польової артилерії (проти 5374 у жителів півдня), 2225 самохідними установками (проти 1990), 2400 ракетними системами залпового вогню (проти 214).

Колосальна руйнівна сила укладена в ракетних військах КНДР. У комуністів сотні пускових установок з ракетами, здатними нести ядерні боєзаряди. Північнокорейські ракети можуть долетіти до будь-якої точки на території південного сусіда і вразити кораблі супротивника в ближній морській зоні (до 500 миль, або 900 км).

Грізною зброєю є ракети «Нодон-1» (дальність до 1,3 тис. Км), «Хвасонг-6» (до 500 км), «Хвасонг-5» (до 300 км) і KN-02 (до 70 км) . До недоліків цих ракет відносять низьку точність і слабкий захист від засобів ППО / ПРО. Ймовірно, США і Південна Корея зможуть збити більшість випущених сіверянами ракет, однак частина їх все одно досягне цілей.

У самому уразливому положенні знаходиться Сеул, якого відділяє від кордону з КНДР лише 24 км. 10-мільйонний мегаполіс може бути знищений одним масовим артилерійським залпом сіверян. Порятунок південнокорейської столиці - завдання номер один в гіпотетичному військовому конфлікті. Ризик масових жертв серед населення Сеула і інших південнокорейських міст надто великий.

Також недоброзичливців Північної Кореї зупиняє непередбачуваність комуністичного уряду, фанатична відданість народу і армії лідеру держави. При цьому усунення Кім Чен Ина з великою ймовірністю не врятує Сеул, Токіо і Вашингтон від головного болю.

По-перше, образ молодого лідера миттєво поповнить пантеон сіверян, ставши символом безкомпромісної боротьби з «імперіалізмом». По-друге, політичний режим КНДР, швидше за все, не завалиться. У Північній Кореї панує тоталітарний лад, якому властиво відносно легко породжувати і звеличувати нових лідерів.

У Північній Кореї панує тоталітарний лад, якому властиво відносно легко породжувати і звеличувати нових лідерів

неминуча катастрофа

Засновник порталу Military Russia Дмитро Корнєв вважає, що Північна Корея готова чинити гідний опір в разі нападу і мобілізувати величезну армію.

«Якщо говорити про сценарій масштабного конфлікту, то після атаки з боку США або їх союзників від Пхеньяна можна очікувати вторгнення в Південну Корею, яке, швидше за все, буде успішним. Мешканці півночі мають перевагу в засобах ураження та кількості військовослужбовців. За різними підрахунками, чисельність армії КНДР становить від 690 тис. До 1,2 млн осіб », - пояснив RT експерт.

«Однак удача від Пхеньяна швидко відвернеться. За нього ніхто не заступиться. Китай і Росія, мабуть, займуть нейтральну позицію. А ось жителям півдня будуть найактивнішим чином допомагати США. Можливості сіверян остаточно підірве вкрай слабка економіка, яка навіть в мирний час не може забезпечувати населення продовольством », - міркує Корнєв.

На його думку, Пхеньян очікує неминучий розгром, але США доведеться залучити сухопутні сили. «Це буде подобу повітряно-наземної операції, яку ми могли спостерігати в Афганістані і в Іраку. Легкої прогулянки не буде. На знищення північнокорейських військ піде близько півроку », - припустив Корнєв.

«Напевно сіверяни будуть надавати запеклий опір, будуть проводити диверсійні акції, боротися за кожен сантиметр землі. Це дуже мотивовані солдати. Недолік матеріального забезпечення вони будуть компенсувати масовим героїзмом », - зазначив Корнєв.

Експерт глибоко переконаний, що в Пхеньяні чудово розуміють трагічний результат війни і не зацікавлені в ескалації. Постійне брязкання зброєю з боку комуністичного режиму Корнєв пояснює необхідністю задовольняти внутрішні запити, а також розрахунком на фінансову і матеріальну допомогу в обмін на переговори.

«Не думаю, що великі держави, в тому числі США, всерйоз готові до збройного зіткнення на корейському півострові. Аж надто великий ризик замість обмеженою операції з повалення режиму отримати саме кровопролитне зіткнення з часів Другої світової », - резюмував Корнєв.

Аж надто великий ризик замість обмеженою операції з повалення режиму отримати саме кровопролитне зіткнення з часів Другої світової », - резюмував Корнєв

використано матеріали RT .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация