Хто допоміг російським зодчим побудувати храми Андрія Боголюбського

  1. Храм Різдва Богородиці і залишки замку Андрія Боголюбського (нижче шатра дзвіниці)
  2. Зліва - кафедральний собор в Граведона; праворуч - церква Різдва Богородиці

Собор Різдва Богородиці в Боголюбово, побудований в XII столітті за князя Андрія Боголюбського, є одним з небагатьох храмів домонгольської Русі.

Завдяки непоганий збереження цоколя храму багато істориків і мистецтвознавців можуть вивчити володимиро-суздальскую архітектуру епохи Андрія Боголюбського. Нове дослідження вчених з Інституту археології РАН показало, що над цим храмом працювали не тільки російські зодчі, а й майстри з Італії.

Нагадаємо, що село Боголюбово було постійною резиденцією князя Андрія, який правив Володимирським, Ростовським і Суздальським князівствами з 1157 по 1174 рік. Активне будівництво в селі почалося в кінці 1150-х - початку 1160-х років, коли і був зведений храмовий комплекс Різдва Богородиці.

Собор Різдва Богородиці в Боголюбово, побудований в XII столітті за князя Андрія Боголюбського, є одним з небагатьох храмів домонгольської Русі

Храм Різдва Богородиці і залишки замку Андрія Боголюбського (нижче шатра дзвіниці)

До наших днів збереглася лише цокольна частина будівлі, сама церква обрушилася в 1722 році, і її замінили на схоже за розмірами будівля. У першій половині XX століття в храмовому комплексі проводилися розкопки, під час яких вчені і виявили древнє підставу церкви і частина сходовому вежі.

Детально вивчивши останки будови, археологи стали припускати, що в будівництві собору Різдва Богородиці брали участь не тільки російські майстри.

Кілька років тому фахівцям з Інституту археології РАН вдалося відкрити раніше невідомі частини храму - підстава колон з незвичайними елементами.

Часто такі виступи у вигляді "кігтів" зустрічаються в готичної та романської архітектури Західної Європи. Це вже наштовхнуло нас на думку, що серед російських зодчих були і італійці, - розповіли археологи. Часто такі виступи у вигляді кігтів зустрічаються в готичної та романської архітектури Західної Європи

Зліва - кафедральний собор в Граведона; праворуч - церква Різдва Богородиці

Подальші розкопки кутових колон храму підтвердили здогади археологів: подібні колони часто зустрічаються в італійських храмах, наприклад в Феррарском соборі.

Недавнє дослідження дало мистецтвознавцям новий матеріал, який допоможе визначити не тільки первісний вигляд храму, а й дізнатися історію володимиро-суздальської архітектури в цілому.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация