Хто такий Бог Коляда? Стародавнє слов'янське Бог Коляда

Слов'янський Коляда бог, який має безліч імен: сербські імена Каледа і Колодій , Латинське ім'я Calenda, перські імена Кадм і Калёнда. Коляда - це богжество, яке подарувало своїм пологах Календар (в перекладі означає «Коляди Дар»), а також передав свої Мудрі Веди. Язичницький бог Коляда є покровителем усіх хліборобів. «Коло» - це найдавніша назва сонця, тому слово «Коляда» в перекладі означає «Круглий».

Шанували слов'янського бога за його щедрий подарунок людям - Календар. До цього слов'яни використовували Круголета Числобога. Слов'янське Літо поділялося на три періоди: Весна, Зима і Оусень. У кожному пори року було по три місяці, тому в році було всього 9 місяців. Після введення григоріанського календаря, в році з'явилося ще одна пора року, і місяців стало 12. Проте великої різниці між старим і новим календарем не було. Щомісяця за старим календарем налічував 40 днів, тому рік складався з 360 днів.

Коляда бог слов'ян, який подарував їм не тільки ефективну систему обчислення пір року, а й вважався великим богом, який сіяв світ між народами, щоб ті жили в повній згоді. Саме тому шанували слов'яни бога Коляду не тільки у встановлені для цього дні (з 21 по 25 грудня), але і після битви між ворогуючими племенами.

Слов'янський бог Коляда відносили до сонячних божествам. Вважалося, що він є сином бога Даждибога - головного бога сонця. Коляда ж - це найменше уособлення Даждибога, Сонце-Немовля. Тому його свято випадає на день, коли сонце майже не видно і тепла від нього виходить дуже мало - час зимового сонцестояння. Після зимового сонцестояння сонце повертає в напрямку літа, і з цього моменту воно додає свою силу.

Коляда - це молоде божество, молоде сонце, яке змінює в свято старе сонце. Він сильний і запопадливий, завжди готовий протистояти зими. У літописах Коляду зображують у вигляді немовляти, фактично новонародженого. Тому його народження і відзначають великим святом, яке в народі так і прозвали - «Свято Коляди».

Вірші, які прийнято вважати колядками - це такі собі стародавні заклинання, які приносять людям, почула їх щастя і затишок в будинок, світ в родині і закінчення ворожнечі між близькими людьми. Обов'язково за колядку потрібно вручити подарунок, так як скупим людям передрікали в майбутньому розорення. Читали колядки в різних вбраннях: в костюмі кози, ведмедя, оленя, зайця, корови і т.д. Всі ці перевтілення були символом родючості.

Поділіться з друзями

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация