Хто дістане карту підземних ходів Брестської фортеці?

  1. Схожі статті:

Тема існування підземних ходів Брестської фортеці розбурхує не одне покоління брестчан. Ними займаються історики, професіонали і аматори, учасники форуму fortification. ruі діггери, але ходи не поспішають відкривати свої таємниці ...

ruі діггери, але ходи не поспішають відкривати свої таємниці

На складалася недавно презентації нових книг колишнього викладача Брестського університету ім. О.С.Пушкіна, журналіста і перекладача в Астані Євгенія Беласіна (переведення дорожнього щоденника німецького поета XIX століття Генріха Гейне «Про Польщу» і самобутній працю «Підземелля Бреста, фортеці та ...»), особливо сильне враження справили виступи про підземні ходи фортеці брестського любителя історії, інженера-будівельника за фахом Михайло Беспуди, а також історика і археолога Сафронія Жлоби, який свого часу викладав археологію в БрДУ.

»), особливо сильне враження справили виступи про підземні ходи фортеці брестського любителя історії, інженера-будівельника за фахом Михайло Беспуди, а також історика і археолога Сафронія Жлоби, який свого часу викладав археологію в БрДУ

Дід Михайла Беспуди до Першої світової війни служив в Брестській фортеці і розповідав своєму онукові чимало цікавих фактів, які потім інженер-будівельник повідав Е. Беласіну, ставши учасником народного проекту «Підземний Брест». Михайло Михайлович зазначив, що автор «Підземель Бреста» підняв тему, яка давно витала в повітрі. Говорити раніше на цю тему було досить проблематично. Вона піднімалася тільки в приватних розмовах, і то не дуже охоче. Він розповів про маловідомі факти, про які йому розповідав дід: про вибух на заводі боєприпасів і пожежі в місті ...

«Питання виникало чисто технологічного плану, - сказав Михайло Беспуда. - Якщо поставлена ​​мета, яку потрібно виконати, то все буде впиратися тільки в ресурси - матеріальні, технологічні, в робочу силу. Але якщо мета дуже важлива, то ці ресурси будуть виділені і робота буде виконана.

Так як я цікавився докладно цією тематикою, можу сказати, що в ті роки, коли будувалася Брестська фортеця (1836-1842), будувався і акведук - для подачі води в фортецю протяжністю близько 40 кілометрів ...

Акведук - водовід (канал, труба) для подачі води до населених пунктів, зрошувальних і гідроенергетичний системам з розташованих вище їх джерел. Акведуком в більш вузькому значенні називають частину водоводу у вигляді моста над яром, річкою, дорогою ... Акведуки споруджуються з каменю, цегли, залізобетону або сталі.

Для Бреста, я вважаю, це одна з актуальних проблем. Берестя, Брест-Літвск, польський Брест над Бугом, Брест - історія багата, а фактичні ніякого архітектурної спадщини у нас немає: волею доль старого міста немає, і ми не можемо його використовувати.

Я впевнений, що десь існують креслення ходів фортеці. Чому? Тому що ніяке будівництво не ведеться без креслень. Я знаю людей, які жили в Митька (приміська село), ​​де обрушилися якісь ходи, і їх засипали, щоб діти не загубилися. Документи ходів теж є.

Ще до Першої світової війни в Інженерному управлінні Брестської фортеці, яке займалося ремонтом і обслуговуванням існуючих будівель і споруд, був один відділ, до документів якого не мав доступу навіть сам комендант Брестської фортеці!

Гриф «Секретно» дотримується і сьогодні. Підземні споруди комусь цікаві з історичної точки зору, комусь - з інших причин. Бувають випадки, коли будівельники, які розробляють землю, провалюються - тоді приходять люди і кажуть: «Не засипати, а залити бетоном».

Значить, що? Якщо будуть зацікавлені високі інстанції, то зможуть відновити якийсь відрізок підземних ходів і доб'ються доступу до цих об'єктів. Але це величезний обсяг інвестицій. Тема підземних ходів піднята, але це тільки перший крок. Сподіваюся, що вона буде розвиватися ».

Діггер Дмитро Бородаченко, чиє ім'я в книзі значиться серед авторських подяк, розповів про своє скромному внесок і дослідженнях підземель Волинського зміцнення Брестської фортеці, що послужило підмогою Євгену Беласіну для народження книги.

Нагадаємо, що під час обговорення про існування підземних ходів в фортеці на форумі fortification. ru він писав: «... були два ходу, через Буг на територію Польщі .. Просто в 50-х роках їх підірвали прямо під водою .... так, що затопило відразу все ... + руйнування ...... це точний факт ..

А прохід від Церкви .... теж має місце бути .... адже, під землею в Церкві не один ще ярус, а два ..... другий, найнижчий, так і не досліджений .... той самий батюшка , отець Ігор, говорив, що коли його почали розкривати .. то знайшли людські кістки ... далі вирішили не ворушити ..... але ж колись, у напрямку з Тереспольскіх воріт в сторону Церкви знайшли арочний прохід і в ньому двох бійців ...... просто, все це замовчується, як і те, що багато народу попропадали відразу після війни в підземеллях ».

Автор кількох досліджень по історико-культурної спадщини Брестчини Леонід Нестерчук підкреслив, що підземні ходи Брестської фортеці проходять під «елітарним прикордонним об'єктом» - меморіальним комплексом «Брестська фортеця-герой», який не можна бурити ні зверху, ні знизу. «Добре було б відкрити ці ходи, - сказав він. - Ми знаємо ці ходи, польські ходи підводні, але потрібні величезні кошти, ціла наука потрібна. А тут до 1000-річчя Бреста коштів на археологію не вистачає ».

За освітою історик, за професією етнограф-археолог Сафроній Жлоба зупинився на маловідомий факт: на Волинському зміцненні існував підземний хід під Західним Бугом, і свого часу він сам ходив туди.

Пройшов слух, що десь в російських архівах зберігається карта підземних ходів Брестської фортеці. З цим не сперечається і Михайло Беспуда. «Але хто вам її дасть?», - питанням на питання відповів Михайло Беспуда. А чому б зробити туди запит? Адже спроба - не катування.

Адже спроба - не катування

Про те, що ходи є, говорить і недавня знахідка будівельників, які працюють на впорядкуванні привокзальній площі Граевка у ремя недавньої реконструкції Брестського вокзалу. Про неї Е.Беласін повідав в березневій публікації "БК" - "Новий підземний хід знайдений під час будівельних робіт". Він написав, що знахідкою став квадратний лаз, виявлений неподалік від привокзальних кіосків. Там же відкрився тунель, заповнений водою.

Там же відкрився тунель, заповнений водою

Тоді ж виконроб дільниці Микола Якович Стасюк розповів, що коли на привокзальній площі Граєвської боку будівельники почали знімати чорнозем за кіосками, то вирили тунель: метра півтора-два в глибину, а потім - різкий поворот під прямим кутом в бік приміського вокзалу. Тоді в молодь в Інтернеті знайшла посилання на те, що цей тунель, можливо, веде до Брестської фортеці.

Однак на місці обраного грунту будівельники вже засипали пісок, тобто тунель закопали ...

Отже, інтрига зберігається: таємниця підземних ходів Брестської фортеці залишається нерозгаданою ...

реальний Брест

Схожі статті:

У Брестській фортеці відбулося перепоховання останків радянських воїнів, які загинули на початку Великої Вітчизняної війни

Яким ви бачите Брігідскій міст?

Східні ворота Брестської фортеці. розсекречені матеріали

У Тереспольскіх воріт почалися роботи з будівництва моста

Легенда Брестської фортеці ... Анна

Чому?
Значить, що?
«Але хто вам її дасть?
А чому б зробити туди запит?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация