Хто такий Святий Миколай - День Святого Миколая прикмети

  1. Хто такий Святий Миколай
  2. Хто такий Святий Миколай з вуст діточок:

Святий Миколай має свою історію. Хто він - людина з казки або справжній Святий? Святий Миколай має свою історію

День Святого Миколая - 19 декабря / фото УНІАН

День Святого Миколая, який відзначається завтра, 19 грудня, один з головних зимових свят, коли діти згадують всі свої добрі і погані вчинки, отримують солодощі та замовляють подарунки під ялинку.

Святий Миколай - це наш символ новорічних свят, якого з радянських часів замінили на Діда Мороза. І Святий Миколай має свою історію. Хто він - людина з казки або справжній Святий?

Хто такий Святий Миколай

Святий Миколай (Ніколаус) - це реальна особистість, візантійський єпископ, який прославився своєю любов'ю до дітей і допомогою бідним. Жив він у III-IV столітті. Святий Миколай народився близько 270 року в місті Патарі, в Лікії, південно - західної області Малої Азії. Після смерті єпископа міста Міри, головне місто Лікії (зараз м Демре в Туреччині) він був обраний єпископом цього міста.

Читайте також День Святого Миколая: ворожіння і прикмети

За переказами, Святий Миколай народився в родині багатих греків-християн, які довго не мали дітей і в молитвах пообіцяли Богу, що віддадуть своє дитя на служіння йому. Микола дійсно став священиком, а згодом - єпископом в сучасній Туреччині. Його ім'я означає «переможець народний», на інших мовах - Ніколас, Ніклас, Клаус, Мікулаш, Міклос, Ніхол, тощо

Коли його батьки померли, він отримав величезний спадок, але не став жити в розкоші, а відзначився неабиякою щедрістю, допомагаючи бідним. Про його діяння за століття складено чимало легенд.

Ікона Миколи Чудотворця

Як розповідає нам історія про Святого Миколая, він був надзвичайно чесною і доброю людиною. Бачачи складне становище, в якому знаходилися бідні люди, він всіляко їм допомагав. Щоб не принижувати потребують милостинею, він підкладав свої подарунки їм під двері і вікна. З плином часу, люди дізналися про доброту Миколи і почали самі до нього звертатися.

Читайте також День святого Миколая: кращі ідеї для подарунків

Ще будучи зовсім молодим, він став опікуном сиріт і знедолених. Він допомагав усім, хто потребував допомоги, втішав, захищав. Розповідають легенди і про надзвичайну силу його молитов - як він заспокоїв бурю на морі і врятував рибалок від неминучої загибелі. Мала його молитва і цілющі властивості: зціляв калік і хворих, рятував від смерті приречених на страту.

Існує цікаве пояснення, чому Микола часто кладе подарунки в шкарпетки - за легендою, він бажав допомогти трьом бідним сестрам, яких через бідність ніхто не хотів брати собі в дружини. Зовсім бідно жила сім'я сестер, і Святий Миколай вирішив врятувати їх - він закинув через димохід три мішечки із золотими монетами. Мішечки впали в будинок і потрапили саме в шкарпетки сестер, які їх розвісили сушити перед вогнем.

Саме цю легенду вважають початком традиції підкладати подарунки від імені Святого Миколая. Згодом це стали робити в день смерті святого.

Серед дітей встановилася традиція писати святому Миколаю лист / фото УНІАН

Як розповідає легенда, Святий Миколай живе в Раю. Але, раз на рік, він спускається на землю, щоб відвідати діток і зробити їм подарунки за ввічливість, хорошу поведінку і старанне навчання. Зазвичай, Святий Миколай кладе свій подарунок під подушку, в шкарпетки або чобітки і вранці все ввічливі діти знаходять під нею цукерки та інші бажані сюрпризи. До тих же, хто погано себе вів і не слухався батьків, Святий Миколай не приходить.

Чому важливий цей свято? образ святого Миколая - втілення людяності, доброти і високих моральних цінностей. День взаємодопомоги і турботи, коли варто допомагати знедоленим, бідним і хворим.

Звичайно, все це хороші і улюблені з дитинства легенди. Дід Мороз, Санта Клаус, Святий Миколай ... Але ці образи об'єднує одне - віра в диво і бажання це чудо створити. Зима, новорічні та різдвяні свята - це магічний період, коли навіть дорослим варто пустити в своє життя трохи казкового дива.

Святий Миколай помер 6 грудня близько 345 - 352 рр. в м Міра. Тіло його було покладено з великою повагою в церкві міста Мири, де покоївся до 1087 року. У його честь встановлено окреме свято. День Святого - 6 грудня за григоріанським календарем і 19 грудня - за юліанським.

Хто такий Святий Миколай з вуст діточок:

Традиції на день Святого Миколая

Кажуть, традиція дарувати подарунки дітям на свято поширилася по Європі з середньовічної Німеччини. Її перейняли Австрія і Польща, а далі - і Україна. Це підтверджується тим, що в Україні є звичай класти дітям подарунки під подушку.

У Києві перший офіційний свято Миколая було влаштовано 19 грудня 1990 роки для 700 хлопчиків і дівчаток - сиріт та дітей з багатодітних сімей. Через рік, 19 грудня 1991 року, спробами Всеукраїнського православного братства, на гроші, зібрані Товариством святого Андрія Первозванного в США, дитячі свята святого Миколая влаштовано вже в 20 містах України.

Сьогодні українська резиденція Святого Миколая знаходиться в Карпатах. У Національному природному парку "Гуцульщина" навіть є садиба святого Миколая, куди кожен може приїхати на екскурсію.

Свято святого Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Серед дітей встановилася традиція писати святому Миколаю лист, в якому дитина вказує, що хорошого і поганого він зробив протягом року, і просить про подарунки.

Миколай кладе дітям подарунки під подушку / фото УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Хто він - людина з казки або справжній Святий?
Хто він - людина з казки або справжній Святий?
Чому важливий цей свято?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация