Хто встиг першим

  1. Довідка «Нової»:

Одними арештами старших офіцерів Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС (ГУЕБіПК) і відставкою начальника главку Дениса Сугробова гучний чекістсько-поліцейський скандал не закінчиться: слідом за підлеглими в СІЗО «Лефортово» доставили заступника начальника ГУЕБіПК МВС Бориса Колесникова

Одними арештами старших офіцерів Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС (ГУЕБіПК) і відставкою начальника главку Дениса Сугробова гучний чекістсько-поліцейський скандал не закінчиться: слідом за підлеглими в СІЗО «Лефортово» доставили заступника начальника ГУЕБіПК МВС Бориса Колесникова

Борис Колесніков (праворуч)

Як і передбачала «Нова», одними арештами старших офіцерів Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС (ГУЕБіПК) і відставкою начальника главку Дениса Сугробова гучний чекістсько-поліцейський скандал не закінчиться: слідом за підлеглими в СІЗО «Лефортово» доставили заступника начальника ГУЕБіПК МВС Бориса Колесникова, який вважався близьким другом генерала Сугробова і безпосередньо опікувався оперативні розробки, агентурний напрямок і «оборонку».

Наші джерела не виключають, що в самий найближчий час в «Лефортово» виявляться ще кілька товаришів по службі генерала Сугробова.

війни спецслужб

Сама історія з арештами поліцейських нагадує підкилимовий детектив і постійно обростає новими подробицями: спочатку ходили чутки, що співробітники Управління власної безпеки ФСБ (УСБ) «закрили» поліцейських і кількох посередників за вимагання хабара у бізнесмена, нібито пов'язаного з «Росатомом», і нібито серед посередників засвітився родич глави Слідчого департаменту МВС генерала Юрія Алексєєва.

Потім з'явилася інша версія: оперативники ГУЕБіПК МВС з санкції генерала Сугробова взяли в розробку заступника начальника 6-й служби 9-го Управління УСБ ФСБ Ігоря Дьоміна, на якого їм нібито надходив сигнал. Загальне керівництво спецоперацією здійснював заступник Сугробова Борис Колесніков, а безпосередньо розробкою займалися начальник управління «Б» главку Салават Муллаяров, два його заступники - Олексій Боднар та Іван Касауров і старші оперуповноважені Сергій Борисовський і Михайло Назаров.

Зазвичай для провокацій з дачею хабарів підлеглі генерала Сугробова використовували штатного агента - колишнього оперуповноваженого 6-го відділу ОРБ-3 ДЕБ МВС (Департамент економічної безпеки) майора Сергія Пирожкова (він же Гридасов). Цей персонаж вже фігурував в кримінальній справі депутата Магаданської обласної думи Георгія Шаміряна (засуджений) і підприємниці Віри Трифонової (померла в СІЗО), де виступав в ролі «потерпілого банкіра». Він також мав безпосереднє відношення і до інших кримінальних справах, в яких проходив закритим свідком.

Пирожков-Гридасов

Треба сказати, що прийом з провокацією хабара, яку намагався всучити потрапив в розробку чиновнику або силовику професійний агент, який має кілька паспортів на різні прізвища, - поширений дуже широко. Тільки в Підмосков'ї за останні роки було з п'ят подібних скандалів: агентів викривали, але жертви провокацій все одно сідали за ґрати, не дивлячись на те, що Європейський суд з прав людини визнав подібну практику незаконною і злочинною.

Однак на цей раз поліцейські не стали ризикувати «розкрученим» агентом і підіслали до чекіста Дьоміна москвича Руслана Чухліба, нібито раніше звільненого з 2-го міжрайонного відділу по ЦАО Москви Служби судових приставів. У ресторані на Покровці Чухліб, який представився підприємцем, попросив Дьоміна взяти його під свій «дах» і поклав на стіл 10 тис. Доларів - тут його і затримали.

При огляді у Чухліба виявили дорогий диктофон, а долари були заздалегідь помічені спеціальною фарбою. На першому допиті затриманий дав свідчення на штатного провокатора Пирожкова-Гридасова, той теж не став особливо відпиратися і назвав прізвища оперативників з управління «Б» ГУЕБіПК. (За деякими даними, Пирожков-Гридасов є подвійним агентом і з самого початку спецоперації тримав чекістів в курсі подій.)

У ГУЕБіПК почалася паніка, і до знаходився в Сочі Володимиру Путіну в терміновому порядку полетів гонець з компроматом на феесбешників. Однак він спізнився: в приймальні президента вже перебували чекісти, які встигли показати Путіну свою пухку папку. Причому, як повідомили наші джерела, в оперативній довідці ФСБ давалася негативна характеристика та головному поліцейському слідчому Юрію Алексєєву, і генералу Сугробова.

Президент тут же відправив Алексєєва у відставку, а слідом за ним подав рапорт генерал Заметів. Йдучи, генерал сподівався, що його команду в ГУЕБіПК залишать в спокої, але прорахувався: особисти з ФСБ затримали його давнього товариша по службі полковника Бориса Колесникова і начальника управління «Б» Салавата Муллаярова.

Служили два товариша

Борис Колесніков народився в Москві (1977 рік) в родині професора кафедри Академії управління МВС. Службу в міліції починав в карному розшуку ОВД «Свіблово», потім в УВС СВАО м Москви, де і познайомився з Денисом Сугробова.

Кореспонденти «Нової» поговорили з колишніми товаришами по службі Сугробова і Колесникова:

- Ми називали їх мушкетерами, - повідомив колишній оперативник Валерій З. - Вони в усьому намагалися бути першими і трималися ближче до начальства. Ви знаєте, тоді за щастя було посидіти на халяву в ресторані, отримати лівий стільниковий телефон - і на більше ми не розраховували. Це вже потім Денис і Боря стали великими і з'явилися дорогі костюми, іномарки і потрібні знайомства.

У той час наставником у «мушкетерів» був старший оперуповноважений карного розшуку Денис Онацік, згодом перейшов в ГУ МВС по ЦФО (Центральний федеральний округ). Трохи пізніше він перетягнув на Шаболовці і «мушкетерів».

Потім Онацік звільнився з МВС і подався в бізнес, а Заметів одружився на родичці начальника Контрольного управління президента Костянтина Чуйченко, що входив в найближче коло Дмитра Медведєва. І на Сугробова посипався справжній зорепад - в неповні 37 років він став генерал-лейтенантом поліції і начальником ГУЕБіПК МВС (див. «Нову» від №20 від 24 лютого 2014 ).

Вдало склалася кар'єра і у Бориса Колесникова: його призначили заступником Сугробова, а в 2012 році Дмитро Медведєв включив «мушкетери» в Комісію із забезпечення реалізації заходів щодо запобігання банкрутству стратегічних підприємств і організацій ОПК.

Тим часом на Колесникова неодноразово приходили «сигнали» в Гусбі (власна безпека) МВС і ФСБ. Так, одного разу якийсь «доброзичливець» повідомив, що полковник нібито «кришує» бізнесмена в Дмитрівському районі Підмосков'я. Ми перевірили цю інформацію: підмосковний комерсант заявив, що «колись дружина Бориса працювала в його фірмі, але вже кілька років вони не спілкуються».

Затримали Колесникова після виклику на допит до Слідчого комітету. На суді, де вирішувалося питання про його арешт, він заявив: «Справа щодо мене я пов'язую з наявністю величезної кількості« доброзичливців », які бажають звести зі мною і моїми співробітниками рахунки. Уявляю зараз радість корупціонерів, які заважають розвитку нашої держави, адже цілий ряд кримінальних справ відправиться в урну ».

Тим часом в МВС активно обговорюють гучний конфлікт з ФСБ, і загальний зміст розмов зводиться до наступного: «Успей Заметів першим на доповідь до Путіна - все склалося б інакше».

Довідка «Нової»:

Загальний штат ГУЕБіПК МВС налічує 645 співробітників. Створено сім оперативних і два тилових управлінь: «К» (боротьба з корупцією), «М» (злочини в сфері машинобудування і металургії), «О» (боротьба з ОЗУ в сфері економіки), «Ф» (бюджетно-фінансова сфера) , «П» (ПЕК і споживчий ринок) та інші. А в управління «К» є відділи з протидії корупції в федеральних органах влади, місцевого самоврядування, держкорпорації і при розміщенні держзамовлень.

Зараз тимчасово виконуючим обов'язки начальника ГУЕБіПК МВС призначений уродженець Подольська генерал Сергій Солопов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация