Хто проти кого може воювати в Сирії

  1. США проти Росії
  2. Ізраїль проти Ірану
  3. США проти Туреччини

Image caption У сирійському конфлікті беруть участь кілька зарубіжних гравців зі своєї геополітичної порядком

Конфлікт в Сирії - це, в першу чергу, громадянська війна, в якій за оцінкою ООН загинуло вже понад 400 тисяч осіб, а ще п'ять мільйонів покинули країну, ставши біженцями.

Однак в той же час Сирія стала театром кількох непрямих, так званих проксі-конфліктів між третіми країнами: там розгортається досить заплутаний сценарій, в рамках якого навіть давні союзники можуть воювати один з одним чужими руками.

З початку громадянської війни в Сирії сім років тому в конфлікт не раз втручалися зарубіжні гравці, але експерти побоюються, що тепер їх протистояння може стати прямим і відкритим.

В останні дні ми чуємо войовничу риторику від різних втягнутих в сирійський конфлікт країн - попередження один одному роблять Москва, Вашингтон і Тегеран.

Дипломатичне вирішення конфлікту здається далеким як ніколи. Але якщо закордонні гравці вступлять в прямий військовий конфлікт в Сирії, за яким сценарієм він може розвиватися?

Image caption Президент Трамп попереджає, що США готові завдати прямого удару по Сирії

США проти Росії

На тлі сирійського конфлікту знову розгорілося протистояння між Москвою і Вашингтоном. Президент США Дональд Трамп з неділі публічно критикує Володимира Путіна за його підтримку Башара Асада після передбачуваної хімічної атаки в сирійському місті Дума.

У середу Трамп вдався до прямої військової загрози, написавши в "Твіттері", що Росії слід приготуватися до американських ударів по цілям Сирії.

"Росія обіцяє збивати будь-які ракети, випущені по Сирії. Готуйся, Росія, вони прилетять, такі красиві, нові і" розумні "! Ти не повинна бути партнером Корови-Травящей- Газом, який вбиває своїх людей і отримує від цього задоволення", - написав американський президент в Twitter.

Пізніше Трамп написав ще один твіт в більш примирної тональності, в якому запропонував зупинити гонку озброєнь.

Російська підтримка Асада включає розміщення російських військових на сирійських базах. У середу було оголошено, що в Східній Гуті з 12 квітня буде діяти російська військова поліція.

Президент Путін в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель попередив про неприпустимість "провокацій та спекуляцій" в Сирії. Представник Росії в ООН Василь Небензя натякає на "найважчі наслідки" можливого американського удару по Сирії.

Бойові зіткнення з коаліцією під проводом США в Сирії вже приводили до втрат серед асадовскіх сил і, як вважають, російських найманців.

Бойові зіткнення з коаліцією під проводом США в Сирії вже приводили до втрат серед асадовскіх сил і, як вважають, російських найманців

Ваш пристрій не підтримує відтворення

Чи варто чекати війни? Відповідають міністри, депутати і перехожі в Москві

7 лютого за Дейр-ез-зором під авіаудар очолюваної США коаліції потрапили формування, що воюють на боці Башара Асада. Представники коаліції стверджують, що всіх загиблих забрали представники російських військових.

Російський уряд стверджує, що загиблі під Дейр-ез-зором росіяни поїхали до Сирії з власної волі і не мають відношення до регулярних силам російської армії.

За офіційними даними міноборони РФ, в Сирії з 2015 року загинули понад 40 російських військових, не рахуючи 39 жертв катастрофи літака Ан-26 на базі Хмеймім. Незалежні спостерігачі стверджують, що жертв бойових дій з російської сторони набагато більше.

Image caption Росія і Володимир Путін - затяті прихильники Башара Асада

З геополітичної точки зору Сирія дуже важлива для обох сторін. Для Москви країна представляє собою сухопутний "міст" для виходу до Середземного моря, але в той же час вважає свою підтримку Асада в громадянській війні твердженням російської могутності в близькосхідному регіоні, який, як вважається, знаходиться під впливом США.

Вашингтон, з іншого боку, із самого початку підтримував сирійську опозицію, а потім зосередився на боротьбі із забороненою екстремітсткой угрупованням "Ісламська держава". При Дональда Трампа Вашингтон перемкнув увагу на стримування Ірану в регіоні.

"Іран сильно наростив свою присутність в Сирії, розмістивши сили Корпусу вартових Ісламської революції, підтримує ліванську" Хезболлу ", також він вводить в регіон підконтрольні йому сили з Іраку, Афганістану, Пакистану та інших країн", - заявив в січні тодішній держсекретаря США Рекс Тіллерсон.

Image caption Залишки ізраїльської ракети, запущеної по позиціях сирійських військових, але впала в одному з сіл

Ізраїль проти Ірану

Іран підтримує режим Асада, а також в минулому надавав живу силу і надавав матеріальну підтримку ще однієї "маріонеткової армії" - шиїтському ополченню "Хезболла" з Лівану.

Ізраїль, незважаючи на те, що завдає ударів по сирійським об'єктах, публічно не визнає своєї ролі в конфлікті.

Напруга між Ізраїлем та Іраном посилилося в лютому, після того як Ізраїль перехопив в своєму повітряному просторі іранський безпілотник.

У відповідь ізраїльські ВПС провели масштабні рейди по сирійським і іранським позиціях. В ході операції був збитий ізраїльський винищувач. Вважається, що це було першою втратою ВПС Ізраїлю з часів війни з Ліваном в 1982 році.

Іран і Ізраїль не були так близькі до прямого протистояння з часу конфлікту між Ізраїлем і "Хезболлою" в 2006 році.

Обидві сторони виступали з категоричними попередженнями на адресу один одного щодо дій в Сирії. У листопаді минулого року прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив в Лондоні, що його країна не дозволить Ірану підпорядкувати Сирію.

Image caption Бійці "Хезболли" разом з Іраном воюють на боці Башара Асада

"Вони хочуть розмістити свою армію, свої авіабази і винищувачі в секундах [польоту] від Ізраїлю, ми цього не дозволимо", - сказав він.

Минулого тижня один з іранських аятол, Ахмад Хатамі, заявив, що "Хезболла" здатна знищити ізраїльські міста.

Ірану Сирія потрібна для того, щоб постачати зброю бійцям "Хезболли" в Лівані і підтримувати їх в боротьбі з Ізраїлем. Однак Іран також цінує Сирію як союзника в боротьбі не тільки проти Ізраїлю, а й проти свого основного опонента в регіоні, Саудівської Аравії.

Image caption Турецька армія на північному сході Сирії відбила у курдів значну територію

США проти Туреччини

Втручання Америки в сирійський конфлікт поставило Вашингтон в скрутне становище через дії одного з його основних союзників на Близькому Сході і союзника по НАТО - Туреччини.

Хоча в Сирії, за офіційними даними, розміщено близько двох тисяч американських військових, основну підтримку США надає союзникам в формі авіаударів, а також інструктажу і оснащення різних груп ополченців, включаючи курдських.

Цією підтримкою дуже незадоволена Туреччина, яка вже кілька десятиліть бореться з курдським сепаратизмом, включаючи збройні вилазки, що забрали за кілька років близько 40 тисяч життів.

Тому на січневе заяву Вашингтона про плани сформувати на північному сході Сирії угруповання для захисту кордонів, в основному, з курдських бійців, Туреччина відреагувала, почавши військову операцію. Тепер союзники по НАТО знаходяться по різні боки непрямого конфлікту.

Слідкуйте за нашими новинами в Twitter і Telegram

Але якщо закордонні гравці вступлять в прямий військовий конфлікт в Сирії, за яким сценарієм він може розвиватися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация