Хто перетворює ВДВ в розмінну монету?

Військових ветеранів посилено втягують в політичні розборки. Союз десантників Росії, що стоїть на чолі "антісердюковского бунту" ветеранів ВДВ на Поклонній горі 7 листопада, тепер закликає десантників пікетувати центральний офіс "Єдиної Росії" в Москві. З огляду на, що багато керівників СДР мають пряме відношення до "Справедливої Росії", можна припустити, хто саме намагається перетворити військових ветеранів в розмінну монету великої політики.

Фото: AP

"17 листопада, закінчився термін, поставлений режиму в країні на відповідь вимог мітингу десантників, що відбувся 7 листопада цього року", - йдеться у відеозверненні Центральної Ради Союзу десантників Росії. Нагадаємо, що учасники мітингу на Поклонній горі 7 листопада, серед яких були і представники "Справедливої ​​Росії", вимагали відправити міністра оборони у відставку і встановити парламентський контроль за ходом військової реформи в країні.

Але "оскільки виразної відповіді так і не надійшло, десантники залишили за собою право вжити подальших заходів, які необхідні в даній ситуації", наголошується в зверненні. За словами одного з керівників спілки ветеранів ВДВ, десантники в рамках підготовки загальноросійської акції протесту мають намір "запитати з" партії влади "і її керівника за становище". Для чого СДР має намір пікетувати 23 листопада офіс партії "Єдина Росія" в Переяславському провулку Москві і закликає організації спілки до протестних дій в регіонах.

Разом з тим в зверненні наголошується, що в пікетуванні центрального офісу "Єдиної Росії" візьмуть участь виключно десантники, а всі політичні течії і партії СДР закликає підтримати пікет інформаційно: "В" бій "піде тільки десант!". Що примітно, керівництво Союзу десантників Росії при цьому визнає, що "наші вимоги щодо збереження ВДВ, Рязанського училища і десантного музею за попередніми даними виконані".

Втім, справедливості заради треба відзначити, що не тільки ця вимога мітингувальників десантників було виконано. Буквально на днях голова оборонного відомства зустрівся з патріархом і пообіцяв йому не зносити перетворився в "яблуко розбрату" військовий храм на полігоні ВДВ під Рязанню.

Тим часом ще напередодні мітингу ветеранів ВДВ на Поклонній горі глава Союзу Владислав Ачалов запевняв журналістів, що "СДР поза політикою" і що десантники "не висувають жодних політичних вимог". Однак прийняте 17 листопада рішення пікетувати офіс "Єдиної Росії" з усе очевидністю свідчить про зворотне. Політична складова явно з'явилася в діяльності об'єднання Союзу десантників, причому з яскраво вираженою партійною забарвленням.

Фото: AP

Також читайте: З сержантів - в головнокомандувачі

Як уже повідомляла "Правда.Ру", в організації мітингу на Поклонній горі з вимогою відставки міністра оборони Анатолія Сердюкова важливу роль зіграла політична партія "Справедлива Росія". І зрозуміло, чому. Так, наприклад, наглядова Рада СДР очолює лідер "есерів", гвардії старший сержант ВДВ Сергій Миронов. Голова СДР Владислав Ачалов йшов за списком "Справедливої ​​Росії" на вибори в Держдуму 2007 року. Заступник голови Центральної ради СДР Анатолій Буй є радником голови Ради Федерації.

При цьому багато хто з керівного складу СПЗ або входять до керівного складу регіональних відділень "СР" (як, наприклад, у Володимирській області), або йшли на вибори за партійним списком, або регулярно брали участь в заходах (в тому числі виїзних), організованих партією. Та й в цілому, Союз десантників можна назвати кишенькової організацією "есерів". По крайней мере, крім перерахованих вище фактів, СДР є єдиним суспільним об'єднанням в числі офіційних представників Сергія Миронова. Крім того, активісти "Справедливої ​​Росії" виявилися єдиними представниками зареєстрованої політичної партії, які брали участь в мітингу десантників з партійними прапорами та іншою атрибутикою.

Тому немає нічого дивного, що СДР направляє десантників пікетувати, наприклад, не Міністерство оборони, а саме центральний офіс "Єдиної Росії" - штаб-квартиру політичного опонента "Справедливої ​​Росії". Однак чи прийнятна втягувати військових ветеранів, колишніх десантників в політичні розборки між двома потужними політичними структурами? На це питання ми попросили відповісти військових експертів "Правди.Ру".

"Я проти цього, - заявив" Правде.Ру "підполковник, ветеран групи" Альфа "В'ячеслав Прокоф'єв. - Я вважаю не можна цього робити. Військові це все-таки це окрема каста, яка (поза політикою - прим. Ред). (Політики ) Повинні самі вирішувати свої питання ".

"Я не знаю, хто бере участь в цьому плані, але я дуже жаль, що деякі наші керівники намагаються використовувати ветеранський співтовариство в своїх інтересах, - каже глава Російського Союзу ветеранів Афганістану Франц Клінцевич. - І військові, і ветерани - вони всі громадяни Росії і мають такі ж права, як будь-яка людина. Але не можна їх втягувати в політичні ігрища подібним чином. Коли людина в формі приходить до політичної партії і мітингує, це поганий приклад ".

З цим згоден і головний редактор журналу "Національна оборона" Ігор Коротченко: "Зрозуміло, що використання однієї проурядової партії ветеранів ВДВ протівдругой проурядової партії виглядає як мінімум дивно. Я бачив коментарі, що за цим стоїть Сергій Миронов, але чесно кажучи, мені важко погодитися з такою думкою, тому що все-таки це загрожує. Одна справа, коду на мітинг виводяться якісь пенсіонери, цивільні, соціально-незахищені верстви населення. Інша справа - коли накачані здорові фізично міцні чоловіки, до того ж мають тісний зв'язок з ВДВ, запрошуються до того, щоб пікетувати одну з політичних партій ".

"Втягувати військові, воєнізовані угруповання в політичну боротьбу в умовах нашої країни не варто було б, тому що це може бути чревате абсолютно непередбачуваними наслідками", - вважає Ігор Коротченко.

Найцікавіше в рубриці "Політика"

Однак чи прийнятна втягувати військових ветеранів, колишніх десантників в політичні розборки між двома потужними політичними структурами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация