Хто піде на вибори губернатора Петербурга

У Петербурзі обговорюють сценарій виборів, при якому інтереси влади представлятимуть відразу два кандидати. Що побачать городяни в бюлетенях в 2019 році, з'ясовувала "Фонтанка". У Петербурзі обговорюють сценарій виборів, при якому інтереси влади представлятимуть відразу два кандидати

Олександр Ніколаєв / Інтерпресс

Політичне майбутнє Петербурга відразу змінив візит Володимира Путіна в Петербург 3 жовтня. Розчерком пера президент поміняв градоначальника і, відповідно, майбутнього кандидата від влади. Втім, сценарій виборів в Північній столиці в 2019 році в Кремлі почали переписувати ще раніше, після перемоги технічних кандидатів у вересні в регіонах Росії.

При призначенні колишнього повпреда Олександра Беглова тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Володимир Путін виголосив : «До вересня буде видно, як складається робота, як йде робота, і відповідно до цього вже будете приймати рішення про свою подальшу долю».

Через таку невизначеність в політичних колах Петербурга почали мусолити слух: нібито насправді Бєглов, як і в 2003 році, потрібен для того, щоб притримати влада для кого-то. Тоді він притримував крісло для Валентини Матвієнко. До того ж про саму Матвієнко ще й подейкують, нібито вона зібралася йти з Ради Федерації.

Конспірологічні міркування зупинив минає з Смольного Георгій Полтавченко: «Я вже не політичний керівник міста, не губернатор, і, як громадянин, я свій голос віддаю Олександру Беглова. Чи буде він висуватися, треба його запитати », - повідомив екс-губернатор журналістам на прощання. Чиновникам же він дав наказ готуватися до наступних виборів, заодно охарактеризувавши наступника: «Він не допустить ніяких клоунад, ніяких політичних буфонади, ніякої тріскотні, яка, на жаль, виникає в нашому місті в деяких місцях. Коли намагаються змусити наших дітей забути про нашу історію великої держави ». Бєглов поспішив відповісти люб'язністю: «Коли я свого часу змінював Георгія Полтавченко на посаді повпреда ЦФО, я побачив, що під його керівництвом округ з комуністичного,« червоного », перетворився в православний. Ви, Георгій Сергійович, людина православна. Я теж православний і цим пишаюся ».

Але фактична заміна одного кандидата від влади на іншого зі збереженням команди уряду навряд чи сильно змінить хід вересневих виборів, хіба тільки в тому випадку, якщо новий губернатор вибере для себе шлях більш публічного політика, ніж його попередник. Як стверджують співрозмовники «Фонтанки», саме тому в адміністрації президента задумалися про варіант сценарію виборів, коли від влади фактично виступають на виборах два кандидата. Імовірно другим може стати глава Федеральної антимонопольної служби Ігор Артем'єв. Напередодні телеграм-канал «Незигарь» повідомив, що Володимир Путін запропонував Артем'єву взяти участь в губернаторських виборах в Петербурзі.

«У цій ситуації розвиток подій може бути таким: є умовний Бєглов (не факт, що буде він, можливо, і хтось інший, але настільки ж консервативний), є Артем'єв і кілька опозиційних кандидатів, які один у одного перетягують голоси. У підсумку перемагає або Бєглов, так як опозиціонери не змогли домовитися і отримали однаково маленький результат, або до другого туру виходить найбільш сильна фігура (Артем'єв) і Бєглов. Таким чином, хто б не переміг, обидва є провладними політиками », - пояснив« Фонтанці »політтехнолог, близьке до адміністрації президента і побажав залишитися неназваним.

Офіційного підтвердження про переговори Артем'єва з Кремлем за добу так і не з'явилося. Петербурзькі політики проте впевнені, що вкидання може виявитися правдою, в особистих розмовах як аргумент вони згадують джерела в Москві. До слова, Ігор Артем'єв вже брав участь у виборах губернатора Петербурга: в 2000 році він програв Володимиру Яковлєву, набравши 14%, в 2003 році розглядався поряд з Михайлом Амосовим як кандидат на те, щоб представляти «Яблуко».

Якщо і зараз Ігор Артем'єв збереться йти на вибори, йому належить домовитися з місцевим партійним активом, в іншому випадку місцеве «Яблуко», і так пересварилися між собою , Розколеться ще більше. Передумови до цього є. Найбільше вдарить можливу участь Артем'єва у виборах губернатора по яблучників Борису Вишневському, вже заявив про наміри балотуватися на цей пост. «Нас розсудить партія, але я поки не отримав підтвердження, що президент зробив пропозицію Артем'єву брати участь у виборах», - підкреслив петербурзький депутат.

Ще один конфлікт в опозиційному середовищі зріє після запису в соцмережах Олексія Навального. Політик запропонував своїм прихильникам підтримати Оксану Дмитрієву: «На минулі вибори губернатора Санкт-Петербурга не була допущена Оксана Дмитрієва. Вона б легко перемогла нетямущого Полтавченко. А в цей раз вона переможе Беглова. Треба вимагати допуску Дмитрієвої на вибори ». У «Партії Роста» сприйняли цей коментар натхненно і навіть випустили заяву: «Губернатор такого міста, як Санкт-Петербург, повинен бути сильним, професійним, хорошим організатором, відомим в місті політиком, а не кандидатом-анекдотом, переможцем конкурсу" спаринг-партнерів "».

Зате до посту Олексія Навального ревно поставився той же Борис Вишневський. «Я не хочу нагадувати, але коли прихильників Навального затримують, вони дзвонять мені, а не Оксані Генріхівна», - засмутився несправедливості яблучник. Бачити на виборах губернатора єдиного кандидата від опозиції (якщо, звичайно, це буде не він) Вишневський в бесіді з «Фонтанка» не захотів: «Нехай у жителів буде різноманітність, так навіть краще. При чесні вибори Бєглов їх все одно не виграє ».

Гаряча точка може утворитися і в «Партії Роста», членом фракції якої є безпартійний Максим Резник. Депутат петербурзького парламенту з одного боку підтримує главу фракції Оксану Дмитрієву, але одночасно співчуває і опозиціонерки Ксенії Собчак, яка чи то висуватиме свою кандидатуру на виборах голови міста , То чи готова поступитися місцем більш гідного кандидата. «Я за реєстрацію всіх кандидатів. А вже після реєстрації буду вибирати, кого підтримувати », - повідомив« Фонтанці »Резник.

Фактично для більшості бажаючих взяти участь в губернаторській гонці буде стояти питання проходження державного фільтра. Процедура передбачає збір підписів 10 відсотків муніципальних депутатів для реєстрації кандидатом в губернатори. У Петербурзі 90 відсотків муніципальних депутатів обрані від «Єдиної Росії», що автоматично перекреслює можливу участь в кампанії опозиціонерів, які не домовилися з владою.

«Цей фільтр вводився для того, щоб на виборах не було випадкових людей, але кандидат від парламентської партії вже не випадковий, тому я вважаю, що« Єдина Росія »повинна дати можливість пройти фільтр колегам по парламенту чи тим, кого вони висунуть», - говорить Максим Резник, додаючи, що Ксенія Собчак своєю участю в президентській кампанії також довела, що вона не випадкова людина. Лідер фракції «Справедливої ​​Росії» в Законодавчих зборах Олексій Ковальов, навпаки, впевнений, що брати участь у виборах з муніципальним фільтром можна, тому що тоді влада допускає тільки тих, хто їй зручний. «Але це моя особиста позиція, а хто буде від нашої партії, я не знаю, напевно, йдуть консультації з Москвою», - додав він. Інші партійці наголошують, що найбільш вірогідним кандидатом в губернатори від «СР» повинна стати глава відділення Марина Шишкіна, однак остаточного рішення ще не прийнято.

У підвішеному стані знаходяться і комуністи. Справа в тому, що в грудні місцеву КПРФ очікує конференція, на якій може змінитися керівництво бюро. «Головна інтрига, чи зможе глава фракції в парламенті Ольга Ходунова зберегти свій пост», - говорить один з партійців. За його словами, зараз більшість районних відділень підтримують колишнього главу фракції і депутата Володимира Дмитрієва: «Від того, хто переможе в грудні, і буде залежати, хто буде кандидатом, тому що кандидатуру погоджуватимуть з ним». Поки ж співрозмовники «Фонтанки» перераховують депутатів Ольгу Ходунову, Ірину Іванову (брала участь в губернаторській гонці - 2014 року) і Олександра Розсудові (екс-голова ради директорів будівельної компанії «Лідер груп») як потенційних учасників виборів.

У петербурзької ЛДПР відзначають, що в виборах, швидше за все, буде брати участь глава регіонального відділення, депутат Олег Капітанів. «Ця умова Жириновського, що в регіональних губернаторських кампаніях беруть участь глави відділень», - повідомив «Фонтанці» співрозмовник в партії.

Серед незвичайних учасників майбутньої губернаторської гонки можна назвати «комуніста Росії» Михайла Машковцева, колишнього губернатора Камчатського краю (2000 - 2007). Він заявив про намір брати участь у виборах в середині тижня, що минає, проте журналістів ініціатива нечасто виявляє активність 71-річного політика не зацікавила.

Ксенія Клочкова, «Фонтанка.ру»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация