Хто і навіщо купує німецько-фашистську атрибутику

Переможці, люто жбурляє під ноги штандарти розбитого вермахту на параді в 1945 році, здивувалися б, дізнайся вони, що в рідній країні ворожа символіка буде з успіхом продаватися


Збирачі фашистських орденів і медалей, а також німецького армійського і есесівського обмундирування часів Другої світової війни стверджують, що їх захоплення не пов'язане з ідеологією і тим більше не є відродженням нацизму. Це, за їхніми словами, звичайне колекціонування і любов до історії.
без неофашистів
Купити нацистські знаки, форму або навіть зразки зброї проблеми не становить. У Києві вже близько 8 років існує компанія «Проф-1», що займається продажем військової атрибутики та амуніції армій країн НАТО. А рік тому в трьох магазинах компанії почали продавати форму і нагороди німецько-фашистських загарбників.
- Якщо є виставки-продажу, де не тільки одяг і ордена, а навіть зброю запросто продають, то чому цього не можемо робити ми? - дивується старший менеджер магазину «Рекрут» Олександр, підкреслюючи, що зброю вони все-таки не продають.
В основному уніформу, нагороди, знаки військової відмінності купують люди, захоплені військової реконструкцією.
- Погодьтеся, якщо проводиться реконструкція за сценарієм, наприклад, форсування Дніпра, не бігати ж «фашистам» в російській формі, - каже Олександр.
Він зауважує, що клієнти їх торгової мережі - це люди, яким за тридцять.
- Двадцятилітнім це нецікаво, вони ж про війну нічого не знають. Прадіди, які воювали у Другій світовій, розповісти їм про неї не встигли. Втім, молодь німецькі кепки купує, це найбільш ходовий товар, - розповідає керуючий магазином.

Нове мотлох
Нове мотлох. У спеціалізованому магазині - близько 60 найменувань предметів амуніції і знаків розрізнення німецької армії. Але оригіналів тут немає


На питання фокуса , Заходять сюди скінхеди і неофашисти, Олександр відповідає: «Так у них грошей немає».
У магазині близько 60 найменувань «нацистських» товарів - від пряжок і фляг до кітелів. Значки стоять 45 грн., Ордена - 200-300. Пара з кітеля і брюк - від 800 грн. Автентичних товарів часів війни тут немає. Все сучасне: зроблено у Франції, Німеччині, США. Який обсяг продажів такої продукції, Олександр сказати важко:
- Можуть прийти і відразу купити три комплекти форми, а буває, що місяць ніхто нічого не купує.
Орденоносці і партачити зброї
Справжні, автентичні речі воєнних років можна знайти прямо в центрі Києва, на Андріївському узвозі. Киянин Євген продає радянські значки; тут же - стара стрічка до кулемета Калашникова і проржавіла німецька каска, за яку продавець просить три сотні гривень.
- А в більш-менш нормальному стані каска коштує 500 гривень, - розповідає Євген. - Їх охоче байкери купують, роблять собі мотоциклетні шоломи.
На Андріївському узвозі німецької військової символіки все-таки не дуже багато, більше - радянської. Інша справа - у боулінг-клубу поблизу київського метро «Нивки»: у вихідні в цьому місці жваво торгують фашистськими оригіналами. Крім того, кожної останньої суботи місяця в Міжнародному виставковому центрі на Лівому березі збирається близько тисячі продавців такого мотлоху, а кількість відвідувачів може доходити до 20 тисяч.
Німецька медаль тут коштує від 100 грн .; орден «Залізний хрест» - 500. «Шмайсер», пістолет-кулемет МР-38 або МР-40 коштує 15-20 тис. грн.
- Зброя сьогодення, причому НЕ вириті з землі в місцях боїв (металобрухт нікому не потрібний), а взяте з наших складів, - розповідає Микола Лемнёв, голова Слобожанської асоціації військово-історичних клубів. - Після війни з Німеччини було вивезено багато трофеїв, і тепер вони поступово просочуються на ринок. До речі, спроба продати «шмайсер» в нормальному стані чревата наслідками: при доброму прокурора можна отримати 7 років.
Але компанії, пов'язані з Міноборони і займаються торгівлею зброєю, продають трофеї цілком офіційно, попередньо привівши в бойову непридатність і перетворивши в «масогабаритні макет стрілецької зброї».
- Обрізують затвор, роблять дірку в стовбурі, одним словом, псують зброю, щоб з нього не можна було стріляти, - каже приватний підприємець Микола, який колекціонує німецька зброя і нагороди. - Офіційна відпускна вартість, наприклад, карабіна «маузер» - 250 грн., Але на прилавки їх викладають вже за ціною от 2000 грн.

Це не ганс
Це не ганс. Пристрасть до військової історії у вигляді німецького кітеля коштувало Євгену Меренкова $ 100. Штани зшив сам, а каску - знайшов


Руки не пече
І карабін «маузер», і пістолет «Вальтер» є в колекції Миколи. Але особлива гордість - куплений за $ 1800. кулемет МG-42 (зараз на ринку він коштує в три рази дорожче) і МG-38, за який довелося заплатити більше $ 1000.
- До речі, «шмайсерів» на нашому ринку практично не залишилося, - стверджує колекціонер. - Те, що було на складах, в 1994-1998 роках продали в Анголу і Сьєрра-Леоне.
Була у Миколи і колекція німецьких орденів, але він всю її розпродав. Залишилися значки, зі слідами куль і осколків.
- Ніяких докорів сумління - мовляв, німці воювали з нашими дідами та інше - я не відчуваю, - зізнається приватний підприємець. - Я просто колекціонер. До того ж захоплююся реконструкцією боїв Другої світової.
Багато справжні фанати реконструкції до посередницької допомоги торговців намагаються вдаватися в крайньому випадку. Наприклад, оператор спиртосховища Євген Меренков купив тільки один кітель, заплативши за нього $ 100. Штани солдата вермахту шив сам, за викрійками з інтернету. Каску і гудзики знайшов в лісі. В поле роздобув відзнаку і «Залізний хрест».
- Руки, як то кажуть, не палить, - зазначає Євген. - Це історія, це цікаво.
Українські хлопці та дівчата, які беруть участь у військових реконструкціях, по суті, продовжують дитячі ігри у війнушку, що не нервують через те, що хтось «наш», а хтось «фашист». Вони легко міняються місцями і вірять в те, що вільні від ідеологічних штампів. Велика Вітчизняна війна для них скінчилася остаточно.


Що знає молоде покоління українців про Велику Вітчизняну війну?

Якщо є виставки-продажу, де не тільки одяг і ордена, а навіть зброю запросто продають, то чому цього не можемо робити ми?
Що знає молоде покоління українців про Велику Вітчизняну війну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация