Хто відкрив, що Земля обертається навколо Сонця? Коперник і інші вчені-астрономи

  1. Хто відкрив, що Земля обертається навколо Сонця?
  2. Розвиток теорії після Коперника
  3. Теорія про планетарну систему Миколи Коперніка.Жізнь чудових людей.

Небо і зірки здавна привертали увагу людей. За ними спостерігали, ними милувалися, а вчені будували різні гіпотези. І одного разу було відмічено, що кожна зірка на небі час від часу змінює своє положення, тобто рухається. Цей важливий факт змусив вчених задуматися про те, що Земля або небо якимось чином рухаються, «обертаються».

Хто відкрив, що Земля обертається навколо Сонця?

  • Античні вчені боязко припускали, що Земля і деякі інші планети обертаються навколо Сонця. Приблизно у другому столітті нашої ери вчений Клавдій Птолемей висловив точку зору, що Земля не обертається навколо Сонця. Вона, нібито, залишається на місці, а ось світило і небо - рухливі. Думка вченого надовго засіло в уми народу. До речі, теорія вченого про так званому геоцентризмі (центральному і чільному положенні Землі) перегукувалася з ідеями знаменитого Аристотеля. Але не будемо абсолютно засуджувати Птолемея, адже він один з небагатьох, хто вважав, що планета Земля має форму кулі. Також існували припущення, що ні Земля обертається навколо Сонця, а Меркурій і Венера.
  • Час йшов. Аристарх, що жив в третьому столітті нашої ери, говорив про рух Землі щодо Сонця. У п'ятому столітті вчений Аріабхати дотримувався геліоцентричної теорії (на противагу геоцентрической), він навіть приводив свої аргументи. Але також не було чітко доведено, що саме Земля обертається навколо Сонця.
  • В епоху Відродження також висловлювалися світлі думки про рух Землі щодо Сонця (Микола Кузанський, Леонардо да Вінчі).

Однак твердо геліоцентрізм заснувався лише в шістнадцятому столітті. Сталося це завдяки польському вченому-астроному Миколі Копернику, хто довів, що Земля обертається навколо Сонця. В середині століття він видає книгу, де відкидає геоцентричні теорії. Коперник чітко говорить про наступних рухах планети Земля:

  • Рух навколо своєї осі (один оборот відбувається за одну добу).
  • Рух Землі навколо Сонця (такий оборот триває рівно рік).
  • Рух Землі деклинаціонним (також за один рік).

Але все ж в теорії Миколи Коперника були промахи, і її не можна назвати з точною упевненістю геліоцентричної. Вчений вважав центром системи планет не Сонце, а орбіту Землі. Але все одно внесок Коперника був дуже важливий для розвитку подальших уявлень про сонячній системі .

Розвиток теорії після Коперника

Інтерес і увагу до спостережень та висновків Коперника стали проявляти лише до кінця шістнадцятого століття. Одним з видатних прихильників теорії гелиоцентризма став Джордано Бруно. Він, до речі, був страчений (спалений на багатті інквізиції) за свої погляди. Але там, де є прихильники теорії, є і противники. Опоненти теорії Коперника приводили доводи і спростування. Але ці аргументи легко були зруйновані відкриттями Ньютона про земне тяжіння і деякими іншими.

Яскравими послідовниками гелиоцентризма був Йоганн Кеплер (Німеччина) і Галілео Галілей (Італія). Перший чітко встановив, що центр планетної системи - Сонце. Слід в історії вчений залишив у вигляді законів і таблиць. Галілей же підтверджував теорію Коперника і спростовував думки його опонентів. Відомо, що італійського вченого хотіли стратити, але Галілей відрікся від своїх слів. Є легенда, що після слів зречення вчений виголосив знамениту фразу: «І все-таки вона крутиться!»

Незважаючи на те, що Коперник довів, що Земля обертається навколо Сонця, деякі вчені продовжували наполягати на своєму. З'явилася ще і гео-геліоцентрична теорія. Відповідно до неї, навколо Сонця оберталися багато планет, але в сукупності всі небесні тіла все ж рухалися навколо Землі. І все ж справедливість і істина перемогли. Це сталося в кінці сімнадцятого століття, завдяки наполегливості та допитливому розуму видатних вчених. Тепер Сонце безперечно почали вважати центром системи планет. І система тепер зветься Сонячної.

Необхідно також відзначити, що Земля обертається навколо Сонця проти годинникової стрілки. Це проявляється для нас як зміна пір року. Тобто повний оборот навколо Сонця наша планета робить за один рік.

Та теорія, яку ми знаємо і маємо зараз, була доведена з великими труднощами. Чимало перешкод вона «натерпілася» через релігійних поглядів. Були страчені багато вчених, твердо відстоювали істину. Нам же залишається лише дивуватися їх сміливості і глибокої любові до науки.

Теорія про планетарну систему Миколи Коперніка.Жізнь чудових людей.

Поділіться з друзями

Хто відкрив, що Земля обертається навколо Сонця?
Хто відкрив, що Земля обертається навколо Сонця?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация