Хурма при вагітності: корисні властивості і шкода

  1. Чим корисна хурма для вагітних?
  2. Шкода хурми при вагітності
  3. Провітамін А в хурмі: користь чи шкода?
  4. Корисні рекомендації

Солодко-терпкий смак і ніжна м'якоть хурми подобається багатьом. У зимовий період полиці супермаркетів прямо таки ломляться від помаранчевих ... ягід! Так-так, хурма вважається ягодою, хоча багато хто з нас звикли відносити її до фруктів. Майбутні матусі з задоволенням наминали соковиті плоди, які стали для нас вже звичними, нарівні з привізними бананами і апельсинами. Але лише одиниці замислюються, чи безпечна хурма при вагітності. Давайте дізнаємося, чи не зашкодить ягода здоров'ю жінки і її малюка, і в якій кількості її можна вживати.

Чим корисна хурма для вагітних?

Щоб відповісти на питання, чи можна вагітним хурму, варто дізнатися, якими корисними якостями володіє помаранчева ягода, і який вплив компоненти її складу мають на організм: Щоб відповісти на питання, чи можна вагітним хурму, варто дізнатися, якими корисними якостями володіє помаранчева ягода, і який вплив компоненти її складу мають на організм:

  • 80% ягоди становить вода, вона потрібна організму будь-якої людини, і вагітні жінки - не виняток;
  • клітковина сприяє очищенню кишечника від токсинів і шлаків, покращує його перистальтику, знижує рівень холестерину і підтримує імунітет;
  • калій - потрібен для правильної роботи всіх м'язів тіла, особливо важливий для серцевого м'яза, бере участь в регуляції водного балансу організму, при його достатньому надходженні знижується ймовірність розвитку набряків;
  • кальцій - потрібен для формування кісткової і хрящової тканини, правильного згортання крові, тонусу м'язів і роботи нервової системи;
  • натрій - без нього порушується водно-сольовий баланс організму, але надмірне його кількість призводить до розвитку набряків (в хурмі його зміст безпечне навіть при вживанні ягоди у великій кількості);
  • магній - забезпечує правильну роботу серця, мозку, нервових клітин, знижує тонус м'язів;
  • йод - дуже важливий для правильного розвитку мозку, серця і статевих органів дитини, для жінки відіграє значиму роль, так як регулює роботу щитовидної залози;
  • залізо - зменшує прояви токсикозу, потрібен для процесу кровотворення, знижує ймовірність викидня, при нестачі розвивається анемія , Дитина недоотримує кисень, що негативно відбивається на його зростанні і розвитку;
  • провітамін А - забезпечує правильну роботу зорового апарату, бере участь у формуванні органів зору і кісткової тканини дитини;
  • фосфор - бере участь в процесі ділення клітин і передачі спадкових ознак дитині, при його нестачі сповільнюється процес росту і розвитку плода;
  • вітамін С - підвищує захисні сили організму жінки, прискорює процес одужання при простудних захворюваннях, покращує засвоєння заліза;
  • дубильні речовини - обволікають слизові органів травного тракту, допомагають налагодити процес травлення при діареї.

Рекомендуємо прочитати, як усунути   метеоризм в період вагітності Рекомендуємо прочитати, як усунути метеоризм в період вагітності .

Дізнайтеся, як лікується грибок ніг і нігтів при вагітності.

Як бачите, користь хурми для вагітних може бути неоціненною. Вхідні в її склад речовини роблять ягоду корисною частиною раціону. До того ж хурма має низьку калорійність, тому її вживання безпечно для фігури. У 100 грамах хурми міститься близько 65 ккал. Середній за розміром плід важить близько 180 грам, так що, з'їдаючи одну ягоду, ви споживаєте близько 117 ккал. Відмінний перекус!

Порада: хурма розганяє депресію! З'їдаючи одну помаранчеву ягоду в день, ви отримаєте достатню для оптимальної роботи нервової системи кількість магнію. Хурма здатна допомогти при безсонні і підняти настрій.

Шкода хурми при вагітності

Фахівці ВООЗ рекомендують майбутнім мамам обов'язково включати в свій щоденний раціон фрукти, овочі і ягоди. Перевагу варто віддавати сезонним, вирощеним в нашій країні плодам. Місцевий урожай здатний принести більше користі організму, ніж привізні фрукти і ягоди.

Звичайно, привезені з теплих країн плоди приваблюють нас набагато більше. Однак варто розуміти, що імпортні продукти, перш ніж потрапити на наш стіл, долають величезні відстані. Зокрема хурму найчастіше везуть до нас з Узбекистану, Азербайджану, Грузії, Туреччини. Щоб плоди зберегли апетитний вигляд, зривають їх не в «самому соку», а недозрілі. Як відомо, багато вітамінів і ферменти синтезуються тільки в достигли плодах під променями сонця. До того ж їх можуть обробляти консервантами, парафинами, щоб збільшити термін зберігання. Все це не кращим чином позначається на корисності хурми і може навіть перетворити ягоду в небезпечний для життя продукт.

Важливо: хурма встигає до кінця осені - початку зими. Саме тому в літній період відшукати її на прилавках наших магазинів практично нереально. Якщо ж вам вдалося знайти хурму, скажімо, в липневий день, відмовтеся від такої покупки. Плід може бути перенасичений нітратами, користі він точно не принесе, а особливо небезпечна така хурма для вагітних.

Негативним буде відповідь на питання, чи можна їсти вагітним хурму, якщо у майбутньої мами є схильність до алергії. Все привізні фрукти і ягоди є алергенами, адже їх склад для нас чужорідний. До того ж в період виношування малюка, через особливості роботи імунної системи, алергічна реакція може розвинутися навіть у жінки, яка ніколи раніше не стикалася з цією проблемою. При цьому алергеном може стати навіть звичний продукт, чи варто говорити про заморських плодах ?! Тому алергікам варто утриматися від вживання привізних продуктів і віддати перевагу місцевим.

Важливо: хурма, за рахунок входять до її складу дубильних речовин, надає скріплювальний дію. При діареї це може стати корисним якістю, але більшість вагітних, навпаки, страждає від закрепів. Звичайно, посилити проблему хурма може, тільки якщо ви будете вживати її в надмірній кількості. 1-2 ягоди в добу не позначаться на процесі травлення.

Провітамін А в хурмі: користь чи шкода?

Є і ще один важливий момент. Для деяких хурма і вагітність стають несумісними поняттями через присутність у складі плодів провітаміну А - каротину. Вітамін А в високих дозах токсично діє на організм людини і тератогенний ефект на плід, що розвивається. Зрозуміло, майбутні мами з побоюванням ставляться до всіх продуктів, що містять вітамін А. Тому варто внести ясність в це питання.

Вітамін А - ретинол - міститься в продуктах харчування тваринного походження і може бути отриманий організмом людини з аптечних препаратів. Ретинол називають «істинної» формою вітаміну А. Основний його небезпекою для вагітних є те, що він здатний накопичуватися в організмі. При надлишку він відкладається в тканинах, діючи на них як отрута.

Рекомендуємо прочитати, як відбувається   зараження лямбліями при вагітності Рекомендуємо прочитати, як відбувається зараження лямбліями при вагітності .

Дізнайтеся, чи небезпечна мазня на ранніх термінах вагітності .

знаючи симптоми маститу , Можна при перших ознаках розвитку недуги, звернутися за медичною допомогою.

Існує ще провітамін А, той самий, який є в хурмі і багатьох інших помаранчевих фруктах і овочах. Провітамін А перетворюється в ретинол вже в організмі людини. Але відбувається це тільки в разі нестачі ретинолу. Тобто, якщо є достатній запас ретинолу, провітамін А чи не буде синтезуватися в вітамін А. Завдяки такому механізму при вживанні продуктів рослинного походження, в тому числі хурми, неможливий розвиток гіпервітамінозу А. Саме тому хурма під час вагітності не може стати причиною надлишку ретинолу і привести до порушень в розвитку дитини.

Корисні рекомендації

Тепер ви знаєте, чим корисна хурма для вагітних, і якої шкоди вона може завдати Тепер ви знаєте, чим корисна хурма для вагітних, і якої шкоди вона може завдати. Щоб отримати максимальну користь з помаранчевих ягід і звести до мінімуму можливі ризики, варто дотримуватися простих рекомендацій при покупці і вживанні хурми.

Перш за все, купувати хурму потрібно в перевірених місцях. При її виборі віддавайте перевагу пружним, але м'яким плодам з рівномірним відтінком і неушкодженою шкіркою, природно, без підгнилих плям і цвілі.

Варто знати, що крім жарких країн, хурму вирощують і в Росії. Для вагітних жінок найбезпечнішим буде плід, привезений з Криму або Краснодарського краю.

Всім відомо, що хурма «в'яже». Цією властивістю володіють, в основному, недозрілі плоди. Терпкість їм надає танін. Для того щоб ягоди придбали приємний смак і позбулися терпкості, їх можна відправити в морозильну камеру на 2-3 години, а потім потримати при кімнатній температурі. Але варто знати, що після такої процедури хурма позбудеться практично всіх мікронутрієнтів. Прискорити дозрівання можна інакше: помістіть хурму в целофановий пакет з яблуками на пару днів, після такого «сусідства» терпкість пропаде.

Порада: намагайтеся купувати «корольок» або «шоколадну хурму». Плід не «в'яже» і солодше інших сортів.

Пам'ятайте, що все добре в міру. Як сказав мудрий лікар Середньовіччя Парацельс: «В ложці - ліки, в чашці - отрута». Не варто налягати на хурму, роблячи її основним продуктом раціону. Вибирайте стиглі плоди, не переїдайте, і тоді відповідь на питання, чи корисна хурма вагітним, буде позитивним.

Схожі статті

Чим корисна хурма для вагітних?
Чим корисна хурма для вагітних?
При цьому алергеном може стати навіть звичний продукт, чи варто говорити про заморських плодах ?
Провітамін А в хурмі: користь чи шкода?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация