Хурма користь і шкода для людини, склад. калорійність хурми

  1. Скільки калорій в хурмі
  2. свіжої
  3. У сушеної хурмі
  4. У замороженому фрукті
  5. У варення з хурми
  6. В консервованої хурмі
  7. У соку хурми
  8. Хімічний склад і харчова цінність
  9. Користь хурми для організму жінки
  10. Чим корисна хурма для чоловіків
  11. Протипоказання для вживання хурми

Початок зими незмінно асоціюється зі снігом, зміною температури і, звичайно ж, солодкої хурмою, яка з'являється у продажу. Цей плід настільки любимо в російських сім'ях, що з кожним роком зростає різноманітність рецептів з його участю.

У Китаї, на історичній батьківщині, її називають «ягодою Богів». Хурма НЕ овоч чи фрукт, а ягода! Це плід дерева роду Diospyros, що відноситься до класу м'ясистих ягід. Виходить, ягода і фрукт, два в одному.

По всьому світу цінують не тільки плоди, але й саме ебенове дерево хурми, яке культивують і вирощують в теплих країнах . З деревини виготовляють меблі і дорогі музичні інструменти.

У цій статті ви дізнаєтеся яку хурма несе користь і шкоду, і як правильно її слід вживати.

Скільки калорій в хурмі

Ця солодка помаранчева красуня відрізняється великим вмістом цукру і володіє високим глікемічним індексом. У той же час хурма має невисоку калорійність і може вживатися при дієті. Щоб не набрати парочку зайвих кілограмів, важливо враховувати весь денний раціон харчування і поєднання з іншими продуктами. Грамотно складений раціон - запорука гарного і здорового тіла.

свіжої

Калорійність хурми варіюється і залежить від сорту і ступеня зрілості ягід. Налічується понад 500 сортів, з яких найпопулярнішими в Росії вважаються Корольок і Шарон.
В середньому, в 100 грамах міститься від 53 до 67 калорій. А калорійність одного цілого фрукта коливається від 75 до 130 ккал.

У сушеної хурмі

сушена хурма виготовляється шляхом природного висушування свіжих плодів і на смак схожа на фініки. Сухофрукти в повному обсязі зберігає цінні корисні властивості. Калорійність такого ласощі висока і дорівнює 274 ккал на 100 грам.

Людям, що страждають на цукровий діабет сушену ягоду варто вживати з обережністю або зовсім виключити з раціону. Велика калорійність, вуглеводи і високий глікемічний індекс можуть спровокувати стрибок рівня цукру.

Зате гіпертонікам, навпаки, варто додати її в звичний раціон. Через підвищеної кількості калію в складі, судини отримують посилене харчування і стають більш еластичними.

У замороженому фрукті

У замороженому фрукті

Швидка заморозка - один із способів позбавиться від терпкого смаку м'ясистого фрукта. Заморожена м'якоть плодів не поступається по корисності. Тому, такий метод можна використовувати для запасання ягоди про запас. При мінусовій температурі руйнується речовина танін, що додає в'язкість. Після розморожування плід стає солодшим, але погано тримає форму і по консистенції нагадує пюре. Калорійність після заморозки суттєво не змінюється і становить близько 60 ккал на 100 грам продукту.

У варення з хурми

Хурма - відмінний продукт для консервації і використовується для приготування солодких заготовок. Варення, приготоване з стиглої м'якоті з додаванням цукру, є справжньою вуглеводної бомбою. Звичайно, оксамитовий смак і позамежна солодкість, роблять цей продукт справжнім шедевром кулінарії. Але калорійність такого варення оцінюється в 305 ккал на 100 грам. Продукт абсолютно протипоказаний діабетикам і людям з надмірною вагою.

В консервованої хурмі

Смачні ягоди консервують за допомогою швидкої заморозки. Цілі плоди або часточки заморожують в цукровому сиропі і упаковують. Як і у випадку з варенням, не варто зловживати таким надмірно солодким ласощами.

Існує гарячий спосіб консервації, що має на увазі знищення більшості вітамінів і мікроелементів при високій температурі.
Обидва способи зберігають ніжний смак і аромат фрукта, і трохи збільшують калорійність. У 100 грамах консервованого продукту міститься близько 85 ккал.

У соку хурми

Можна урізноманітнити свій раціон натуральним соком, отриманим шляхом віджиму свіжої хурми. Такий спосіб в повному обсязі зберігає всі вітаміни, мінерали та корисні властивості вихідного продукту. Калорійність соку «ягоди Богів» досягає 48 ккал на 100 мл.

Хімічний склад і харчова цінність

Велика частина унікальних властивостей цієї солодкої ягоди залежить від того, які вітаміни в хурмі містяться. М'якоть плодів багата корисними речовинами, органічними вуглеводами і клітковиною. Відразу й не перелічити, скільки йоду в хурмі, калію та інших необхідних мінералів. Всі компоненти соковитого оранжевого фрукта прекрасно поєднуються між собою і приносять відчутну користь для організму.

Наприклад, високий вміст йоду в хурмі дозволяє запобігти захворювання щитовидної залози. Калій допомагає відновлювати і підтримувати м'язи. Бета-каротин зміцнює зір, і призупиняє процеси старіння. А завдяки підвищеному вмісту антиоксидантів, хурму також називають ягодою довголіття.

При детальному розборі складу стає зрозуміло, з чого складається енергетична цінність хурми.

100 грам свіжого фрукта містять:

  • 0,5 грам білків,
  • 0,4 грам жирів,
  • 17 грам вуглеводів
  • 81,5 грам води.

Підвищений вміст цукру в хурмі робить цю ягоду відмінним перекусом для поповнення енергії.

Користь хурми для організму жінки

У грецькій культурі цей солодкий плід згадують як «божественний вогонь». Можливо, це пов'язано з ефектом омолодження і анти віковим дією. Ягода немов вогонь, стимулює обмінні процеси, пом'якшує кровоносні судини і живить серце. Але не тільки в цьому виражається користь хурми для організму жінки.

  • Мікроелементи калій і магній, в поєднанні з бета-каротином захищають організм від захворювання на рак.
  • Вітамін С, мідь і марганець беруть участь у формуванні ферментів для знищення вільних радикалів.
  • Велика кількість вітаміну С підвищує імунітет, допомагає організму боротися з вірусами і мікробами, захищає слизові порожнини рота від запалень.
  • Вітаміни групи В відновлюють роботу нервової системи, покращують настрій і активізують розумову діяльність.
  • Залізо сприяє усуненню анемії і бере участь в процесах кровотворення, підвищує рівень гемоглобіну.
  • Калій оберігає організм жінки від можливого інсульту при настанні менопаузи.
  • Натрій забезпечує живлення м'язів і робить суглоби більш еластичними.
  • Пектин сприяє очищенню кишечника, виводить шлаки і запускає правильну роботу шлунково-кишкового тракту.
  • Таніни, які надають фрукту в'язкість, допомагають зміцнювати стілець при діареї і кишкових розладах. А листя або відвар з сушених плодів використовуються при геморої.
  • За вмістом антиоксидантів ягода з оранжевою м'якоттю не поступається зеленому чаю.

Лікувальні властивості хурми виражаються в здатності виводити надлишки рідини з організму. Ягода дозволяє боротися з набряками без страху «вимити» потрібний калій з організму. Сечогінну дію запобігає розвитку сечокам'яної хвороби.

Під час застуди та кашлю, рекомендується вживати хурму для полегшення виходу мокротиння і очищення легенів. Також вона нормалізує рівень холестерину і має здатність знижувати тиск, що важливо, коли не можна приймати медикаменти.

Користь хурми для жінок оцінюється не тільки з точки зору харчування. Ягоди часто використовують в косметології для догляду за шкірою і волоссям. Проста у виконанні маска дає приголомшливий освіжаючий ефект. Досить нанести м'якоть на обличчя і змити водою, через 10 хвилин. Пружність і шовковистість шкіри після такої маски, забезпечена.

Вагітним жінкам можна і потрібно збагатити свій раціон цим корисним плодом. На будь-якому триместрі це допоможе підвищити імунітет, запобіжить недокрів'я і збагатить організм мами і майбутнього малюка необхідними вітамінами і мінералами. Також вона нормалізує обмінні процеси, викликані гормональними перебудовами, і заповнить запаси кальцію.

Чим корисна хурма для чоловіків

Як і у багатьох фруктів, користь хурми для організму чоловіки досить висока. Перш за все, хурма для чоловіків є потужною профілактикою аденоми простати. Вона запобігає розростання тканин передміхурової залози і сприяє збереженню статевої активності на довгі роки. Приємним доповненням до цього є хороша потенція, посилення кровотоку статевих органів і продовження сексуального контакту з партнером.

Очевидна користь хурми для організму людини, а зокрема, чоловіків, полягає в здатності знижувати тягу до куріння. Бета-каротин тонізує організм курця, піднімає настрій і відволікає від нав'язливої ​​шкідливої ​​звички.

Протипоказання для вживання хурми

Однак, не тільки користь, але і шкоду таїться в цьому солодкому плоді.
По-перше, рекомендується вживати хурму тільки в якості окремого прийому їжі. Таніни пов'язують білки і можуть привести до утворення фітобезоаров - чужорідних тіл, які не перетравлюються і щільно фіксуються в кишечнику або шлунку.

Нестиглі плоди містять більшу кількість танінів і можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю. З цієї ж причини не варто їсти ягоду натщесерце. За деякими даними, хурма, з'їдена натщесерце, має послаблюючу ефектом. Хоча все ж краще дотримуватися традиційних способів усунення запорів.

Освіта безоара можливо у людей з гастритом, панкреатитом і захворюваннями підшлункової залози. Тому варто з обережністю ставитися до вживання фрукта, якщо є подібні патології травних органів.

Досить високий шкоду хурми для організму діабетиків. Ягода має високим глікемічним індексом, і велика кількість цукру може спровокувати стрибок цукру в крові, що спричинить за собою викид інсуліну. Гормон підшлункової залози утилізує надлишок цукру в найпростішу форму - в жири. Тому ягода протипоказана для осіб, які страждають ожирінням або знижує вагу.

Через сечогінну дію, слід повністю виключити фрукт з раціону при подагрі і під час загострення захворювань сечовидільної системи.

Гіпотонікам також не варто захоплюватися ягодою, тому що вона здатна знижувати артеріальний тиск, що може привести до слабкості і втрати свідомості.

Активна дія на органи шлунково-кишкового тракту дає свої обмеження для вживання ягоди в післяопераційні періоди, при наявності черевних спайок і під час запорів.

Варто пам'ятати, що будь-який продукт має свою денну норму і певні правила споживання. Якщо не стежити за сполучуваністю продуктів і нехтувати станом здоров'я, хурма може нашкодити. В інших випадках, це смачний і корисний продукт з доведеним лікувальну й профілактичну дію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация