Хвороба і лікування Тимошенко. Що залишалося за кадром

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

10 жовтня 2012 14:28 Переглядів: 10 жовтня 2012 14:28 Переглядів:   Юлія Володимирівна зараз знаходиться в харківській клініці

Юлія Володимирівна зараз знаходиться в харківській клініці.

Завтра, 11 жовтня, виповнюється рік з того дня, коли Юлія Тимошенко була засуджена до 7 років позбавлення волі за газові контракти з Росією. Паралельно історії з вердиктом і масі апеляцій до нього, є й інша історія - хвороба головною укладеної країни.

"Українські лікарі не тільки не лікували її (Тимошенко, - ред.) Протягом півроку, але і безсовісно брехали всім, що вона здорова і що їй нічого не треба, - каже адвокат Юлії Володимирівни Сергій Власенко. - Є висновок німецьких лікарів, що Тимошенко серйозно хвора і потребує лікування ".

"Сегодня" вирішила розібратися в цій ситуації. Ми з'ясували, скільки разів Тимошенко відмовлялася від лікування, скільки разів погоджувалася на проведення процедур, що про це думають політологи, високопоставлений чиновник управління охорони здоров'я Києва, а також президент України Віктор Янукович.

Так, перша згадка в ЗМІ про те, що у Тимошенко виникли проблеми зі здоров'ям, з'явилося 5 листопада 2011 року, грубо кажучи, менше ніж через місяць після винесення вироку.

Нібито ще під час суду соратники Юлії Володимирівни помітили, що у неї на тілі з'явилися маленькі синці. До кінця листопада синці стали вже більше 15 см, крім того, у Юлі захворіла спина.

16 січня Юлія Володимирівна відмовилася від запропонованого їй медогляду в стінах Качанівської колонії, куди її епатували напередодні Нового року - 30 грудня.

Станом на 9 лютого відмов було вже шість, хоча до неї проривалися відразу 15 медиків МОЗ, серед яких - три академіки і вісім докторів медичних наук.

16 лютого вже незалежна міжнародна медкомісія, що складається з канадських, німецьких і українських фахівців, провела обстеження Тимошенко. Фахівці прийшли до висновку, що в хірургічному втручанні - операції - вона не потребує. І попросили у неї хоча б аналіз крові, так би мовити, щоб побачити повну картину хвороби. Юлія Володимирівна відмовилася. Історія повторилася 23 і 27 лютого.

7 березня медики "зліпили з того, що було" рекомендації щодо подальшого терапевтичного лікування засудженої, серед яких, "медикаментозне лікування з подальшим здійсненням комплексу фізіотерапевтичних та реабілітаційно-оздоровчих процедур". 12 березня Юлія Володимирівна цей документ не підписала.

20 березня. І знову здрастуйте. Німці запропонували полікувати Юлії Володимирівні спину. Вона відмовилася. На цей раз лікарі МОЗ уже попередили засуджену про те, що вона, в разі чого, сама буде нести відповідальність за своє здоров'я.

22 квітня Юлія Володимирівна була госпіталізована в харківську Центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці". Пробувши там приблизно добу і "категорично відмовившись", як пишуть тюремники, від початку лікування, була спрямована назад в колонію.

25 березня до Юлі приїхав судово-медичний експерт, щоб перевірити наявність синців на тілі, а також "характер і механізм їх утворення". Засуджена тіло не показала.

Були й інші найрізноманітніші відмови - починаючи від другого від'їзду до клініку (який все-таки відбувся 9 травня і триває до сьогоднішнього дня), і закінчуючи відеоконференцією з американський судом (відмова датований 10 серпня).

Цифри і факти, зазначені вище, візувати в Департаменті охорони здоров'я медико-санітарного забезпечення Державної пенітенціарної служби України.

Відзначимо, що в цей же час Тимошенко не відвідала жодного судового засідання у справі ЄЕСУ (її звинувачують в зловживанні службовим становищем, - Авт). Мотивація - "за станом здоров'я".

"Сегодня" з'ясувала, що на своє здоров'я Тимошенко скаржилася її 11 років тому. Один з світил МОЗ, раніше вивчав скарги екс-прем'єра, повідомив нам, що у неї спостерігався ряд фобій, в тому числі перебільшена боязнь загрози своєму здоров'ю.

"Ще коли вона в 2001 році вперше потрапила в СІЗО, у Юлії Володимирівни виявлялися дуже спотворені, неадекватні уявлення про свій стан, - підтверджує високопоставлений чиновник управління охорони здоров'я Києва. - Вона не довіряла лікарям, відмовлялася від спілкування з ними, підозрювала в чомусь , хоча судмедекспертизу тоді все ж таки вдалося провести. Не можна виключити, що це просто тактика - уникнути відповідальності, зігравши на співчутті, співчутті. Лікарі теж люди і також не позбавлені сумнівів - а раптом трапиться щось непоправне, і будеш потім себе стратити. А їй вдалося розжалобити тих, від кого залежала її доля - залишити Тимошенко на нарах в "Лук'янівці" або дати вийти на свободу. Зараз історія повторюється. Скаржачись на погіршення здоров'я, вона відмовляється лікуватися. Може, боїться, що на перевірку недуги виявляться уявними? Адже і німецькі лікарі визнали яку вони надають їй допомогу адекватною ".

Весь рік Тимошенко і її захист наполягають на її лікуванні за кордоном. Там нібито лікують, і лікують добре. Президент Віктор Янукович дану ситуацію коментую неохоче, проте нашому виданню він все-таки дав ексклюзивний коментар.

"Мені часто радять: так відправте ви Тимошенко за кордон, і нехай її там лікують. Якби це від мене залежало, я б давно це зробив. Але цього не дозволяє Закон. Потрібні відповідні рішення законодавства", - сказав газеті "Сегодня" президент .

18 вересня перебування Юлії Володимирівни в клініці було продовжено на 8 тижнів.

"Для влади зараз логічніше не привертати уваги до Тимошенко, - каже політолог Михайло Погребинський. - Адже опозиція з Яценюком плавно опускає свої рейтинги , І Партії Регіонів зовсім не потрібні нагадування про ту, хто ці рейтинги може підняти. Безумовно, у владі це розуміють, тому нинішнє рішення продовжити "лікарняний" Тимошенко виглядає логічно ".

У ГПУ ж вважають, що такий поворот подій екс-прем'єр використовує для того, щоб 15 жовтня не з'явитися в Київський райсуд Харкова, де має відбутися чергове засідання у справі ЄЕСУ.

"Тут уже питання совісті. З таким діагнозом, проблемами опорно-рухового апарату і в колоніях, і на волі - сотні людей. Зазвичай людина лежить три тижні, якщо він не може вилікуватися, то йому можуть дати інвалідність", - сказали нам в ГПУ .

Нагадаємо, про те, що ув'язнену №1 вирішено лікувати і далі, заявили перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко і приїхав до Харкова німецький невропатолог Лутц Хармс.

За словами Моїсеєнко, екс-прем'єру провели більше 250 процедур, вона ж попросила продовжити стаціонарне лікування, а німецькі лікарі паралельно виступили з пропозицією залишити її в стаціонарі.

Більш повну ексклюзивну інформацію читайте завтра в газеті "Сегодня".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Хвороба і лікування Тимошенко. Що залишалося за кадром". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Максюк Олександр, Терехова Катерина, Дмитро Коротков, Олександр Ільченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Може, боїться, що на перевірку недуги виявляться уявними?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация