І знову про важливе: як перевірити потенційного перевізника?

Редакція CargoNews неодноразово писала про те, які дії повинні робити перевізники для того, щоб захистити себе від будь-якого роду шахраїв. Перше і, швидше за все, найнеобхідніше дію - перевірка потенційних партнерів.

Викладений механізм перевірки компаній вироблений спільно з транспортною біржею Cargo.LT, тому, ми сподіваємося що він буде особливо цінний нашим читачам.

Перевірка українських перевізників

"У компанії Транслайф працюю вже понад 10 років, за цей час на транспортному ринку багато що змінилося, працювати стало дуже складно в порівнянні з 2006 роком. Шахраї вийшли на більш високий рівень, підробляють все - документи і реєстраційні номери транспортних засобів, закордонні паспорти водіїв і т.д. Масштаби вражають не тільки українських, а й європейських правоохоронців. "- говорить заступник директора компанії" Транслайф "Михайло Іванюк.

Перевірка перевізника за допомогою страхового поліса

Як відомо, кожен перевізник для роботи купує CMR страхування на свої авто. Для цього він вдається до послуг страхових компаній, яким для оформлення подає пакет документів про свою фірму і її автопоїздах, страхові компанії ретельно перевіряють ці документи, в т.ч. дійсна ліцензія на вантажоперевезення. Тому одним із способів перевірити перевізника - зателефонувати в його страхову компанію і уточнити оформив він CMR страхування, термін її дії та чи дійсна вона.

На сайті https://cbd.mtibu.kiev.ua можна перевірити перевізника з України - чи має машина, яка повинна перевозити вантаж, поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, і чи відповідає номер і марка автомобіля заявленої перевізником.

Багато експедитори і замовники, у яких були викрадені вантажі, могли дуже успішно скористатися цим посиланням - їм було б достатньо вписати номера автомобілів, які шахраї видавали за номери вантажних автомобілів, і вони б зрозуміли, що в реєстрі за цими номерами вважалися вантажні, а легкові автомобілі або навіть мопеди.

Також, використовуючи безкоштовний портал державних послуг https://igov.org.ua , Ви можете перевірити які авто оформлені на перевізника (пошук здійснюється як по фізичних особах, так і по юридичних особах). Для пошуку вам знадобиться електронно-цифровий підпис, за допомогою який ваш запит буде направлений в базу МВС. Пошук можливий за індивідуальним податковим номером і ПІБ. Відповідь ви отримаєте на електронну адресу який ви вказуєте при оформленні запиту в зазначену базу. Дана послуга доступна тільки для громадян України.

База містить записи останніх декількох років і постійно поповнюється.

Якщо ж з якихось причин вам не вдалося зв'язатися зі страховою компанією у якої перевізник придбав CMR страховку, або зазначені портали перевірки не працюють, ви можете перевірити перевізника запитавши у нього вказаний нижче пакет документів. Звичайно даний алгоритм вимагає більше часу, але коли ви доручаєте вантаж вартістю
20 тис. Євро, витрачений час на перевірку перевізника - окупиться в будь-якому випадку.

Для оформлення заявки і договору на перевезення в міжнародному сполученні ми рекомендуємо отримати від перевізника відскановані копії таких документів:

  1. Підтвердження реєстрації підприємства (свідоцтво, виписка).
  2. Свідоцтва платника податків (або платника ПДВ).
  3. Паспорти водія (1,2,11 сторінки).
  4. Закордонні паспорти водія і візи.
  5. Посвідчення водія (з двох сторін).
  6. Технічного паспорта автомобіля і напівпричепа / причепа (бажано з фотографіями обох транспортних засобів).
  7. Договору оренди (бажано нотаріально завіреного), якщо транспорт узятий в оренду.
  8. Поліса CMR страхування.
  9. Поліса обов'язкового страхування.

Після отримання всіх документів ми переходимо до перевірки на публічно доступних джерелах - таких порталах, як:

  1. https://usr.minjust.gov.ua Державний реєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців
  2. http://www.mtsbu.ua Реєстр діючих страхових полісів
  3. http://sfs.gov.ua Перевірка податкових зобов'язань
  4. http://erb.nais.gov.ua Реєстр боржників
  5. http://www.reyestr.court.gov.ua Реєстр судових рішень

За допомогою https://usr.minjust.gov.ua/ua можна перевірити стан компанії (діюча, закрита, в процесі ліквідації), статутний фонд компанії, юридична адреса, керівника компанії (прізвище, ім'я, дата призначення), засновників і контактні дані фірми.

Також ми перевіряємо телефони які зареєстровані в ЄДР https://usr.minjust.gov.ua/ua . В самому кінці анкети компанії, є телефони власника фірми, зателефонуйте за вказаним номером і упевніться що людина, з якою ви збираєтеся співпрацювати дійсно працює в компанії від якої стає.

На сайті http://sfs.gov.ua можна перевірити чи немає у фірми податкових заборгованостей. Для пошуку можна використовувати код ЄДРПОУ компанії, її повна назва або ІПН фізичної особи-підприємця.

Нововведенням 2017 року можна назвати Реєстр боржників http://erb.nais.gov.ua . В цей реєстр вносяться дані про громадян і компаніях, які за рішенням суду визнані боржниками і щодо яких відкрито виконавче провадження. Для пошуку фізичної особи достатньо ввести його ім'я і прізвище або ідентифікаційний код, юридичного - назва або код ЄДРПОУ.

Судову історію фірми можна перевірити на www.reyestr.court.gov.ua вказавши в рядку пошуку назву компанії.

Перевірка підприємств з Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини

Ця інформація може бути актуальна для тих експедиторів та замовників, які працюють з європейськими перевізниками. Почнемо з кроків перевірки польських перевізників, так як до послуг польських колег вдаються багато, в тому числі і українські, замовники і експедитори.

У польського перевізника рекомендуємо вимагати відскановані копії таких документів:

  1. Свідоцтва про реєстрацію підприємства;
  2. Свідоцтва платника податків (або платника ПДВ);
  3. Ліцензії на право здійснювати міжнародні перевезення (якщо є-також ліцензії на право здійснювати внутрішні перевезення);
  4. Закордонні паспорти водія;
  5. Посвідчення особи водія (з двох сторін);
  6. Технічного паспорта автомобіля і напівпричепа / причепа (з двох сторін):
  7. Поліса страхування цивільної відповідальності перевізника та CMR страхування. Знаючи номер страховки перевізника, не зайвим буде подзвонити в страхову компанію, яка видала поліс і упевнитися в достовірності страховки перевізника. Такий крок, як ми вже вказували, може заощадити вам час, витрачений на перевірку фірми, адже перед тим як застрахувати перевізника, страхова фірма вже виконала ці кроки. Ця порада стосується всіх розглянутих нижче країн.

Далі потрібно пройти ті ж кроки, що і при перевірці українських перевізників - звернутися до публічно доступним ресурсам. У Польщі це такі сайти:

wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl - можна подивитися ім'я і прізвище директора, перевірити реєстрацію компанії.

ems.ms.gov.pl - також можна перевірити реєстрацію компанії.

Також рекомендуємо запитати у перевізника з якими фірмами він вже співпрацював на Cargo.LT. Після цього знайти ці компанії в каталозі і зв'язатися з їх представником для отримання відгуку про роботу з потенційним перевізником.

Перевірка словацького перевізника

Перевірку юридичних і фізичних осіб в Словаччині можна виконати на сайтах orsr.sk і zrsr.sk (Відповідно). Обидва сайти доступні англійською мовою.

Обидва сайти доступні англійською мовою

Перевірка чеського перевізника

Теж саме можна зробити і в Чехії - на сайті Міністерства юстиції Чехіі- or.justice.cz і Міністерства промисловості і торгівлі www.rzp.cz .

Червоним виділені рядки для пошуку

Пошук можливий за юридичною та фізичній особі.

Перевірка угорської компанії

В Угорщині джерелами для перевірок підприємств і фізичних осіб можуть послужити наступні посилання:

1. http://www.e-cegjegyzek.hu - офіційний реєстр Міністерства державного управління та юстиції Угорщини по реєстрації юридичних осіб. Інформація доступна лише на угорській мові, але поле пошуку компанії знаходиться в правому верхньому куті сайту. Користувачі нових версій браузера Google Chrome можуть скористатися функцією автоматичного перекладу сторінки (правий клік миші на сторінці → Перевести на російський - це допоможе зорієнтуватися на сайті);

Поле для пошуку виділено червоним кольором

Поле для пошуку виділено червоним кольором

2. www.cegbongeszo.hu - пошуковик фірм за назвою, виду діяльності, товару, марки, місцем знаходження в Угорщині (інформація доступна на угорською, англійською та німецькою мовами);

Поле для пошуку виділено червоним кольором

Якщо вам відомий європейський номер платника ПДВ, то перевірити компанію можна по загальноєвропейської бази даних кодів ПДВ ( http://ec.europa.eu ).

Тим, хто планує співпрацювати з прибалтійськими перевізниками, буде корисно скористатися наступними сайтами:

creditinfo.lt - литовська система, в якій накопичується інформація про кредитоспроможність юридичних осіб. Портал платний, але зареєстровані користувачі Cargo. LT можуть отримати коротку інформацію з даного реєстру натиснувши на код компанії в анкеті фірми. Зареєструватися на Cargo.LT можна перейшовши за посиланням і клікнувши в правому верхньому куті кнопку "Реєстрація".

lursoft.lv - аналогічна латвійська система. Сайт доступний російською мовою.

Окремо варто вказати що, незалежно від країни перевізника буде корисно скористатися міжнародною біржею вантажів та транспорту Cargo.LT, в якій зареєстровано понад 90 тис. Компаній з Литви, Латвії, Естонії, України, країн Вишеградської четвірки, Білорусі та Росії.

Перевізника можна знайти в каталозі за ідентифікаційним кодом, назвою його фірми, ПІБ менеджера і контактам (телефон, email, skype). В анкеті компанії можна знайти неоплачені рахунки фірми перед іншими учасниками Cargo.LT (також ведеться архів неоплачених рахунків раніше), відгуки на фірму, так і на конкретного менеджера. Крім того, ви можете переглянути пов'язані з перевізником компанії (детальніше про пов'язаних компаніях тут ).

Також на сайті є чорний список водіїв з відгуками. У списку недобросовісних водіїв розміщена інформацію про таких, які з яких-небудь причин визнані нездатними добре і відповідально виконувати свою роботу.

Каталог компаній.

Чорний список водіїв

Бажаю всім удачі, і будьте уважні при виборі перевізника, тільки перевірений перевізник заощадить ваш час, нерви і гроші! ", - побажав на закінчення Михайло Іванюк.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация