І ти, Брут! У сучасному прочитанні

Особисто я дотримуюся досить скептичного думки на рахунок глобального потепління

Особисто я дотримуюся досить скептичного думки на рахунок глобального потепління. Навіть якщо відкласти в сторону жарти на рахунок явно холоднішати погоди в цьому році в Росії, то все одно треба визнати, що всього за один рік діючі вулкани всяких парникових газів викидають більше, ніж всі Людство за всю свою індустріальну епоху, тобто за як мінімум півтори сотні років. Стало бути і потуги якось рішуче вплинути на цей процес, м'яко кажучи, смішні. Як у мурашки - зупинити цунамі. Якщо і треба щось робити, то перш за все думати про адаптацію до нових кліматичних реалій. Тим більше, що це далеко не перше таке глобальне їх зміна на нашій планеті.

Втім, мова зараз про інше. Чим далі тим виразніше США демонструють морської прапорцевий сигнал «іду своїм курсом». У перекладі з маріманского на російський, він означає, що корабель іде у своїх справах не дивлячись ні на що більше. Навіть ігноруючи такі потреби як порятунок потопаючих або надання допомоги потерпілим. Ось саме так зараз Вашингтон і йде, а Європа реагує в кращих традиціях «як же так, ви ж обіцяли, ми ж вам повірили, як ви можете нас кинути!».

Вихід Америки з Паризького угоди це не просто перегляд ставлення до спірного питання на рахунок клімату. В першу чергу такий крок означає повний кирдик європейської промислової конкурентоспроможності. Європа-то, особливо Німеччина і Франція - її найбільші драйвери, по наївності своїй якраз на зелені технології в енергетиці зробила стратегічну ставку. Там щиро вірили, що заради благої справи всі західні країни підуть на майже десятикратне збільшення собівартості електроенергії. Підкреслюю, все. Включаючи, природно, США. Іншими словами, що загальний енергобаланс залишиться незмінним.

А так як енергія лежить у фундаменті всієї виробничої піраміди, від товарів до послуг і навіть побутових потреб (ви давно пробували жити взагалі зовсім без холодильника?), То і сформований взаємний торговий баланс також залишиться тим самим. США як і раніше залишаться в мінусі в торгівлі як з Китаєм, так і з Євросоюзом, а ЄС, програючи Китаю, продовжить непогано заробляти на експорті в США. І тут раптом, звідки не візьмись, через океан посміхнувся північний хутровий звір ...

Якщо США з Паризького угоди дійсно вийдуть (а це швидше за все вже неминуче, не дивлячись на будь-які кроки ЄС, справа лише в термінах), то вся європейська економіка вже в середньостроковій перспективі накривається великим мідним тазом. Швидко повернутися на колишні енергетичні норми ЄС вже не в змозі фізично. Бо ... у нього немає стільки грошей, щоб повернути до життя закриті АЕС, у нього вичерпалися власні запаси вуглеводнів в Північному морі, і у нього виховане вже друге покоління фріків, котрі щиро вірять в зелені казки всупереч очевидному. Останнє особливо важливо, тому що зеленовернующіе не тільки фріки, вони ще й виборці ...

Загалом, ще не так давно монолітна брила колективного Заходу пішла серйозними тріщинами, які з кожним місяцем явно поглиблюються.

А саме в цьому веселе, що стратегічно нам цей процес дуже навіть на руку. І не тільки тому, що у нас є Газпром та Росатом, хоча і з цього теж. Але важливіше, що «шматками» Європа неминуче стане куди як більш поступливим у питаннях співпраці.

Олександр Запольскіс
https://cont.ws

Ви давно пробували жити взагалі зовсім без холодильника?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация