І 3 хвилі російської літературної еміграції, представники, відмінні риси

КАТЕГОРІЇ:

Автомобілі Астрономія Біологія Географія Будинок і сад Інші мови інше Інформатика Історія Культура література логіка Математика Медицина металургія механіка Освіта Охорона праці Педагогіка політика право Психологія релігія риторика Соціологія Спорт Будівництво технологія туризм фізика Філософія фінанси хімія Креслення Екологія Економіка електроніка


Російські письменники другої еміграції - це автори, які опинилися за межами Радянського Союзу в роки Другої світової війни і не повернулися в СРСР, а продовжили (або почали) літературну роботу за його межами.

Російські письменники третьої еміграції - це автори, які покинули Радянський Союз і влаштувалися в інших країнах з початку 1970-х рр., Коли така можливість з'явилася, і до початку 1990-х рр., Коли переїзд в іншу країну втратив однозначний політичний сенс і перестав бути незворотним.

ДРУГА ХВИЛЯ еміграції (1940-і - 1950-і роки)

Друга хвиля еміграції, породжена другою світовою війною, не відрізнялася таким масовим характером, як еміграція з більшовицької Росії. З другою хвилею СРСР залишають військовополонені, переміщені особи - громадяни, викрадені німцями на роботи в Німеччину. Більшість емігрантів другої хвилі селилися в Німеччині (переважно в Мюнхені, що мав численні емігрантські організації) і в Америці. До 1952 року в Європі налічувалося 452 тисячі колишніх громадян СРСР. 548 тисяч російських емігрантів До 1950 прибуло до Америки. Серед письменників, винесених з другою хвилею еміграції за пре-дели батьківщини опинилися І.Елагін, Д.Кленовскій, Ю.Іваск, Б.Нарціссов, І.Чіннов, В.Сінкевіч, Н.Нароков, Н.Моршен, С.Максимов, В.Марков, Б.Шіряев, Л.Ржев-ський, В.Юрасов і ін. На частку тих, хто виїхав з СРСР в 1940-і випали важкі випробування. В емігрантській поезії 1940-1950-х переважає політична тематика, а також філософська, медитативна лірика і д.р. У книгах прозаїків другої хвилі зображені герої, які не сжівшісь з радянською дійсністю, зображені. + Табірна тема.

Більшість письменників другої хвилі еміграції друкувалися в виходив в Америці "Новому журналі" і в журналі "Грані".

ТРЕТЯ ХВИЛЯ еміграції (1960-1980-ті роки)

Письменники-емігранти третьої хвилі, як правило, належали до покоління "шістдесятників", важливу роль для цього покоління зіграв факт його формування у воєнний і повоєнний час. "Діти війни", які виросли в атмосфері духовного піднесення, покладали надії на хрущовську "відлигу", проте незабаром стало очевидно, що корінних змін у житті радянського суспільства "відлига" не обіцяє. Початком згортання свободи в країні прийнято вважати 1963 коли відбулося відвідування М. С. Хрущова виставки художників-авангардистів у Манежі. Середина 1960-х - період нових гонінь на творчу інтелігенцію і, в першу чергу, на письменників. Першим письменником, висланим за кордон, стає в 1966 В.Тарсіс.

На початку 1970-х СРСР починає покидати інтелігенція, діячі культури і науки, в тому числі, письменники. З них багато були позбавлені радянського громадянства (О. Солженіцин, В. Аксьонов, В. Максимов, В. Войновича та ін.). З третьою хвилею еміграції за кордон виїжджають: Аксьонов, Ю.Алешковскій, Бродський, Владімов, В. Войновича, Ф.Горенштейн, І.Губерман, С.Довлатов, А.Галич, Л.Копелев, Н.Коржавін, Ю. Кублановський, Е. Лимонов, В. Максимов, Ю.Мамлеев, В.Некрасов, с.Соколя, А.Синявский, Солженіцин, Д.Рубіна і ін. Більшість письменників емігрує в США, де формується потужна російська діаспора (Бродський, Коржавин, Аксьонов, Довлатов, Алешковский і ін.), до Франції (Синявський, Розанова, Некрасов, Лимонов, Максимов, Н.Горбаневская), до Німеччини (Войнович, Горенштейн).

Письменники третьої хвилі багато в чому були не прийняті своїми попередниками, чужі "старої еміграції". На відміну від емігрантів першої та другої хвиль, вони не ставили перед собою завдання "збереження культури" або фіксації поневірянь, пережитих на батьківщині. Абсолютно різний досвід, світогляд, навіть різну мову заважали виникненню зв'язків між поколіннями.

Що опинилися в ізоляції від "старої еміграції" представники третьої хвилі відкрили свої видавництва, створили альманахи і журнали - "Континент" (Максимов, Париж), "Синтаксис" (М.Розанова, Синявський - Париж), американські газети "Новий американець" і " Панорама ", журнал" Калейдоскоп "," Час і ми "(Ізраїль)," Форум "(Мюнхен).

Дата додавання: 2015-04-21; переглядів: 12; Порушення авторських прав

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация