ІА Регнум: Російська військова база в Оші зупинить створення Ферганського халіфату

Поява військової бази в Ошській області покликана протистояти експансії Китаю і зростання нестабільності в центрально-азіатському регіоні. Фіксувати середньоазіатські тренди, загальні для всього регіону - це найчастіше досить складне і невдячне заняття: надто різними стали за 20 років після розвалу СРСР республіки.

Інформаційне агентство REGNUM повідомляє, коли республіки починають звучати в унісон всупереч майже не стикаються інформаційним просторів. Цікаво адже, коли, наприклад, Таджикистан і Киргизія збігаються з різницею в тиждень в обговоренні нагальною соціально-економічної проблеми, тісно пов'язаної з початком опалювального сезону. І адже питання ставляться майже однакові - чи зуміють уряди обох країн забезпечити безперебійну подачу тепла в зимовий період? Але чи має проблематика спільне коріння? Категорично ні.

Таджикистан, що має надлишок електроенергії, що експортується за межі країни, все-таки дещо відрізняється від Киргизії, де річний бюджет уже витрачено і країна фактично завмерла в очікуванні нового енергетичного колапсу.

А ось тема з числа актуальних: стосується вона вже Казахстану і Киргизії. У Бішкеку активно обговорюють можливе будівництво бази ОДКБ на території країни - імовірно, в Оші. І адже ефект від її будівництва буде відчуватися на рівні всієї Середньої Азії і Казахстану - це безперечно. Але вигоди вона все-таки принесе різні. У Казахстані, де боротьба з релігійним екстремізмом поступово рухається в бік основної обойми ідеологічного фронту, база ОДКБ в Оші мала б сприйматися, як черговий заслін перед південним кордоном Митного союзу .

Для Киргизії цей проект має інше політичне і економічне звучання - тут обговорюються інші, суто матеріальні вигоди від роботи об'єкта такого рівня і масштабу: питання регіональної безпеки, як це не парадоксально, хоч і формуються почасти й тут теж, у внутрішньополітичній порядку республіки мають непряме звучання .

Казахстан

У Казахстані - кажуть про тероризм. Дуже схоже, що в республіці поступово звикли до думки про екстремістів і почали всебічно вивчати це питання. У всякому разі, висновки, до яких прийшли казахстанські фахівці, представляються несподівано здоровими - як з точки зору геополітики, так і в частині міркувань про внутрішні процеси республіки.

Секретар правлячої партії "Нур Отан" Ерлан Карін на сторінках газети "Час" поставив цікавий тренд - на полеміку навколо інформаційної роботи з боку гіпотетичних екстремістів. Незважаючи на те, що виступ політолога більше схоже на створення своєрідного інформаційного "заслону", тема отримала досить непогану пресу за результатами тижня.

"Ісламський рух Узбекистану", втім, як і багато інших терористичні організації, активно застосовує таку інформаційну тактику: періодично вкидається повідомлення, що лідер цієї організації нібито загинув, а потім через деякий час з'ясовується, що він живий, про що особисто повідомляє в своєму відеозверненні , попутно обіцяючи продовжити боротьбу проти "ворогів".

Тим самим формується ореол невловимого месника, а-ля Робін Гуд , Якого не можуть знищити навіть спецслужби. Я вже неодноразово говорив, що силовики повинні виробити свій певний алгоритм інформаційної роботи. Адже сьогодні повідомлення про "Солдатах Халіфату", вкидаються з якихось незрозумілих джерел, стають первополоснимі темами в нашому інформаційному просторі. Тоді як до інформації спецслужб суспільство ставиться скептично.

Виходить, що якась незрозуміла угруповання інформаційно переграє всі силові структури, разом узяті. Я вже говорив, що в діяльності "Солдат Халіфату" дуже багато нестиковок. Взяти, приміром, плутанину з лідерами: спецслужби називають одних людей, інтерв'ю в якості керівника дає інша людина, а ліквідують взагалі третього!

Звичайно, є факти участі громадян Казахстану в бойових діях на території Афганістану або, скажімо, їх залучення до діяльності незаконних бандформувань, що діють на Північному Кавказі. Але коли говорять про 90-відсоткове "казахстанському змісті" бойовиків, може створитися враження, що мова йде мало не про цілу армію, умовно кажучи, з 1000 чоловік 900 нібито громадяни нашої країни. Як я вже говорив, найімовірніше, "Солдати Халіфату" - невелика група людей. Але нам весь час намагаються вселити, що це розгалужена організація. Не можна простодушно приймати за правду будь-яку інформацію. Зараз нас повинно турбувати те, що вже всередині країни формуються джерела і передумови тероризму і екстремізму ".

Конкретизує тему автор Central Asia Monitor, який проаналізував терористичну активність з точки зору геополітики - якщо покладатися на думку видання, то виходить, що Казахстан знаходиться поза основних векторів докладання стратегій.

"Справа в тому, що на політичній карті Казахстан з точки зору відправлення стратегії займає не дуже чільне місце. Так, нам приємно відчувати себе центром світу і хоча б лідером в Центральній Азії - але це, на щастя чи на жаль, зовсім не відповідає дійсності. Досить навіть скороминущого погляду на розвиток ситуації, щоб зрозуміти: провідні держави, не пов'язані з Казахстаном спільними кордонами, роблять основну ставку не на Казахстан, а на Узбекистан, оскільки саме з цією республікою регіону пов'язані всі центральні комунікації з усіма найважливішими політичними вузлами.

Це Ферганська долина, Афганістан, Пакистан і Індія. Даний вектор має величезне значення для всієї англосаксонської стратегії останніх років, бо звідси будуть виділятися основні осередки нестабільності, що впливають безпосередньо на Китай. З іншого географічної боку - Каспію - Казахстан теж важко назвати центром геополітики, оскільки тамтешні вектори стратегії лежать в площині руху з Близького Сходу в бік Північного Кавказу - і, судячи з останніх даних, проходять взагалі мимо нашої країни, концентруючись цілком і повністю на Татарстані.

Немає потреби в Казахстані і Каспійським морем - для розгойдування ситуації в Ірані. Там вже давно все схоплено: Іран знаходиться в своєрідному кільці заклятих друзів - Азербайджану і Туреччини. Загалом, "куди не кинь, всюди клин": з усіх позицій Казахстан є точка прикладання політики тільки в одному сенсі - як володар найдовшою сухопутного кордону з Росією. Але навіть в цьому сенсі розгойдувати Казахстан немає зовсім ніякої потреби: достатньо буде "підірвати" Ферганської долини - Баткен і Ош, а з півночі - Татарстан. І все - Казахстан сам мимоволі опиняється між трьома потужними центрами нестабільності: з півдня, з півночі і, в разі реалізації іранського сценарію, ще й по межі Каспію.

У таких стратегічних умовах витрачати сили на країну, в якій мале населення і, як наслідок, слабкі зв'язки між містами, - немає сенсу. Так ось, якщо перекласти питання геополітики на екстремістську активність, то стає абсолютно ясно: ніяких рухів у бік Казахстану англосаксонські стратеги навіть не мислили, що особливо чітко видно по розташуванню військових баз, пов'язаних з США.

Вашингтону просто нецікаво ставити бази в Казахстані - вони вважають за краще, як вважається, "нестабільний" і "непослідовний" Узбекистан. І, судячи з того, як активно США заходять в Узбекистан вдруге, доктринальні установки залишилися незмінними. А значить, не може змінюватися і терористичний тренд - тобто ніяких угруповань родом з "зони племен", Вазірістану і Афганістану, бути в Казахстані не повинно, оскільки країна лежить в іншій зоні відповідальності, що завжди підтверджувалося численними знахідками російських спецслужб в Дагестані ".

Киргизія

Казахстанський контекст не виглядає вкрай важливим в масштабах всього регіону, поки мова не починає йти про непрямому продовженні геополітичної думки в Киргизії. Великі видання за межами південної межі Митного союзу на всі лади міркують про появу стабілізуючого весь регіон фактора - військової бази, яка могла б дислокуватися в південній столиці Киргизії.

В Оші може з'явитися військова база ОДКБ. Нинішні переговори з даного питання - це вже третя спроба російського керівництва закріпити свої позиції на півдні Киргизії ". Кому потрібна база в цьому регіоні і кому вона реально може перешкодити, розбиралася газета "МК-Азія".

"... І ось російське керівництво в третій раз намагається форсувати ту ж річку. Подібна наполегливість має логічне пояснення. Ошська база для Кремля - ​​не просто спосіб задоволення військових амбіцій. Російсько-американське протистояння в регіоні незаперечно. Але якщо Росія стурбована тим, щоб захистити себе і своїх союзників від зовнішніх загроз, то для американців Киргизія є майданчиком, звідки вони можуть контролювати весь регіон і тримати під прицілом Китай.

- Після створення військової бази КСОР в Оші, по-перше, стане неможливим проект ісламського Ферганського халіфату - радикального ісламістського політичного утворення в Ферганській долині із запрошенням в неї міжнародних терористичних груп, - вважає російський політолог Михайло Чернов , З яким погоджуються й інші експерти.

- По-друге, російська військова 201-я база в Таджикистані отримає, крім існуючого залізничної колії через Узбекистан, надійну автодорогу для матеріально-технічного забезпечення з Південного Сибіру - через Казахстан і Киргизію, минаючи територію Узбекистану.

По-третє, великі киргизько-російські і таджицько-російські проекти в області гідроенергетики і видобутку корисних копалин знайдуть такий необхідний в нинішній неспокійний час "парасольку" військового прикриття. По-четверте, китайська економічна, а потім і військово-політична експансія в КР, РТ і РУз зіткнеться з серйозними перешкодами.

Нарешті, база РФ в Оші унеможливить утворення де-факто незалежного исмаилитского держави на Памірі - на території Горно-Бадахшанської АТ в Таджикистані і провінції Бадахшан в Афганістані.

Зрозуміло, що всі ці вигоди важливі не тільки для самої Росії, але і для країн Центральної Азії. Протистояння релігійному екстремізму - завдання кожного з держав регіону. Сюди ж відноситься і захист інвестицій: великі економічні об'єкти, особливо стратегічного характеру, завжди знаходилися під пильною увагою тих, хто планує терористичні акти.

Досить згадати про ліквідацію в 2004 році великий групи бойовиків, які прийшли в Киргизію з Таджикистану з вантажем вибухівки, маючи намір зробити підрив греблі однієї з електростанцій. Всі вони були блоковані і знищені в Чаткальского районі Джалал-Абадської області, але при цьому загинули і киргизькі військовослужбовці.

Постачання 201-ї російської бази через КР теж в наших (Киргизії - ІА REGNUM ) Інтересах. Ця військова частина давно прикриває кордону Таджикистану і всієї Центральної Азії від вічно воює Афганістану. Якщо ж врахувати, що Узбекистан фактично вийшов з ОДКБ і має намір активно співпрацювати з США в плані виведення афганського військового контингенту (чим неминуче "притягне" на свою територію талібів), стане ясно, що даний фактор також має велике значення.

А "китайський синдром", безсумнівно, потребує лікування. Активне (навіть агресивне) бажання Піднебесної зайнятися будівництвом залізниці через Киргизію, та ще й в обмін на багаті родовища корисних копалин, не може не турбувати. Від так званої "дипломатії посмішок", проголошеної на початку 90-х років минулого століття, Пекін переходить до прямої економічної експансії. Подальші цілі КНР її керівництво не озвучує, але вони і так зрозумілі. А військова база в Оші стане для китайців таким собі натяком на те, що Киргизію не варто розглядати як майбутню частину території Синьцзян-Уйгурського автономного району.

Загроза створення исмаилитского держави на території афганського і таджицького Бадахшана теж цілком реальна. Липневий антиурядовий заколот в Хорозі показав, що у боротьби різних кланів за контроль наркотрафіку є і релігійна складова.

Бадахшан, населений переважно исмаилитами, цілком готовий до того, щоб почати відкрите протистояння владі в Душанбе і Кабулі. При цьому варто нагадати, що Гірничо-Бадахшанська автономна область РТ межує з нашою Ошської областю. Так, дві республіки поділяють високі гори, але вони переборні, а напруженість на південних рубежах не сприяє стабільності всередині країни ".

З настанням холодів проблеми в енергетичній сфері торкнулися населення всіх середньоазіатських країн. Перебої з електропостачанням в Таджикистані, проблеми з початком опалювального сезону в Алма-Аті. Жителі киргизької столиці не залишилися в стороні від регіональних тенденцій. Про проблеми підмерзати бішкекчан писала газета "Вечірній Бішкек".

"" Столична ТЕЦ призупинила роботу на газі через попередження Казахстану про перевищення споживання. Про це на виїзному засіданні з підготовки системи теплопостачання Бішкека до зими повідомив заступник гендиректора ВАТ "Киргизгаз" Євген Орленко ". «19 жовтня надійшла телефонограма від АТ" Казтрансгаз "з попередженням про необхідність дотримання лімітів за контрактом.

На жовтень заплановано отримання 20 мільйонів кубометрів газу. - Близько 70 відсотків населення користується газом. У першій декаді жовтня спожито 1 мільйон 20 тисяч кубометрів, після похолодання - вже 1 мільйон 50 тисяч, - зазначив Орленко. - В телефонограмі рекомендовано не перевищувати обсяги, зазначені в контракті, то є 1 мільйон 28 тисяч кубометрів.

Говорячи про заборгованість споживачів перед "Киргизгаз", він повідомив, що підприємству повинні 250 мільйонів сомів. Одне тільки комунальне підприємство "Бішкектеплоенерго" має 50 мільйонів сомів. Це питання обговорювалося на зустрічі з представниками столичного муніципалітету.

У самого "Киргизгазу" є невелика заборгованість перед " Узтрансгазом ", Яка до першого листопада може досягти 500 тисяч доларів. Борг перед АТ "Казтрансгаз" на сьогодні - 1 мільйон 700 тисяч сомів. До кінця місяця він може вирости до 3 мільйонів.

До кінця року газ є. За домовленістю з Казахстаном про постачання 100 мільйонів кубометрів газу в вересні ми отримали 30 мільйонів. Таким чином, є резерв в 70 мільйонів кубометрів. Від Узбекистану отримано 43 мільйони кубометрів з 100 мільйонів запланованих, - сказав Євген Орленко. - Проблема тільки в платежах. Як відомо, підприємство набуває паливо у сусідів по передоплаті. Якщо раніше, посилаючись на можливий соціальний вибух, компанії вдавалося домовитися з закордонними партнерами, то тепер вони не хочуть йти на поступки, тому що дбають про економіку своїх країн ".

Тим часом, в сфері закупівель палива продовжують відбуватися "дивацтва". Необхідні обсяги палива вчасно не закуповуються, бюджет зазнає втрат. "АиФ-Киргизія", засилаючи на дані відділу закупівель ВАТ "Електричні станції", повідомила, що "ця компанія вже п'ять разів марно намагалася закупити 196 тисяч тонн вугілля марки ГЖО.

"Тендери проводяться з порушеннями, тому їх і скасовують, - каже з цього приводу експерт в галузі енергетики Расул Умбеталієв. - "Електричні станції" зацікавлені в покупці вугілля і мазуту з одного джерела. Я був свідком одного з проведених конкурсів. Тоді брали участь три афілійовані компанії.

Вони не надали відповідних сертифікатів, заставних підтверджень і іншого. "Електричні станції" просто-напросто не допускають інші фірми до участі. Все корумповано.

Расул Акматовіч також поскаржився, що енергетики вже намагалися закупити повторно радіоактивне тверде паливо з Куланского родовища.

Вугілля - сезонний товар, - додав він. - Ціна на нього влітку нижче, ніж взимку. Чому вони проводять тендер зараз? Керівництво даної установи посилається на те, що нібито казахи не хочуть брати участь в поставках через минулі скандалів. А насправді, тут дві причини: існування системи відкатів і відсутність грошових коштів. Голову просто морочать, завдаючи при цьому шкоди державі ".

Таджикистан

Таджицькі ЗМІ, в свою чергу, закликають уважніше поставитися до взаємин з Російською Федерацією. Приводом до чергової критики послужили нещодавні події в самій Росії, де спочатку був виданий "Довідник трудового мігранта", на обкладинці якого гастарбайтери зображені у вигляді будівельних матеріалів; потім - прозвучало заяву керівника Федеральної міграційної служби Росії Костянтина Ромодановського , Який запропонував впускати мігрантів з Киргизії і Таджикистану виключно за закордонними паспортами.

"Вечірка" повідомляє про ще одну ініціативу Росії - тепер мігранти повинні будуть документально підтверджувати своє знання російської мови. Рівень знань повинен бути хоча б базовим.

"Як стало відомо з інформації, до другого читання було уточнено, що для отримання або продовження терміну дії дозволу на роботу в Росії мігрантам необхідно буде підтверджувати знання російської мови документально.

Згідно з інформацією, документ повинен вирішити багато проблем: знизити рівень соціальної напруженості в суспільстві, створити умови для ефективного захисту прав і законних інтересів гастарбайтерів, забезпечити їх безпечне перебування на території країни. Сьогодні, за даними ФМС, 80% мігрантів - це молодь з країн пострадянського простору, і близько 29% з них взагалі не говорять по-російськи ... "

Даний законопроект ні в якому разі не ущемляє права трудових мігрантів, - підкреслюється в російських ЗМІ ".

У свою чергу, "Дайджест прес", розмірковуючи про ініціативу - впускати мігрантів в Росію тільки при наявності закордонного паспорта, вважає, що Москва тим самим чинить тиск на Душанбе. З матеріалу незрозуміло тільки одне - які цілі при цьому переслідує Кремль.

"В'їзд на територію Російської Федерації таджицьких громадян (за закордонними паспортами - ІА REGNUM ) Не новина. У 2004 році, коли між двома країнами відносини загострилися до межі через утворення військової бази на нашій території, Москва заявила, що громадяни Таджикистану можуть приїжджати тільки за своїми закордонними паспортами. Заборона скасували, коли сторони домовилися. Військова база була утворена терміном на 10 років.

Але сьогодні, коли офіційний Душанбе погодився продовжити присутність військової бази на 30 років, а російським військовим надав дипломатичний імунітет, в Москві раптом згадали про закордонні паспорти громадян Таджикистану. Чому? По всій видимості, в Москві переконалися в тому, що тепер, коли справа зроблена, можна ввести обмежувальні заходи. Але, якщо в 2004 році абсолютна більшість таджиків були проти введення будь-яких обмежень при в'їзді в Росію, тепер все голосніше чути голоси, які ратують за введення візового режиму між двома країнами.

Каромат Шаріпов - таджицький правозахисник недавно заявив, що "робота з таджицьким трудовими мігрантами привела мене, до рішення про те, що необхідно ввести візовий режим між РФ і Республікою Таджикистан. Ні лібералізацією, ні посиленням міграційного законодавства ми не вирішимо питань ".Сайміддін Дустов - голова фонду" ИНДЕМ "вважає, що" введення візового режиму з Росією - найкращий спосіб захистити національні інтереси Таджикистану, особливо в такій важливій сфері національної економіки, як сезонна трудова міграція , але ще більше відповідає сподіванням російського політичного істеблішменту ". Рано чи пізно Росія введе візовий режим з Таджикистаном.

У Кремлі до Таджикистану ставляться не як до стратегічного партнера. Недавній візит Путіна ще раз довів цю відому всім аксіому. І щоб зменшити тиск Кремля, таджицькій владі необхідно знайти нові маршрути для трудових мігрантів ".

Однак рішуче не згодна з позиціями войовничих аналітиків оглядач газети "Азія Плюс" Ольга Тутубалін, задати в своїй колонці лежать на поверхні питаннями.

"Молодіжне крило правлячої Народної демократичної партії" Созандагоні Ватан "(" Творці Батьківщини ") засудило виданий в Росії" Довідник трудового мігранта ". Лідер крила Адхам Мірсаідов заявив, що розміщені в ньому зображення трудових мігрантів у вигляді будівельних матеріалів ображають і принижують національні почуття таджицьких трудових мігрантів. "" Созандагоні Ватан "настійно просить відповідні держслужби РФ вжити дієвих заходів щодо вилучення та знищення вищеназваного довідника", - заявив він.

Чомусь ця новина викликала в мені злість. На керівництво цього молодіжного крила, на всіх, кому в ці дні цей довідник дав привід знову голосно образитися за свою давню і горду націю. Таких було чимало і, думається мені, буде ще більше в найближчі дні.

Молодіжне крило правлячої партії вимагає знищити довідник, він, на їхню думку, "ображає і принижує національні почуття трудових мігрантів".

Знаєте, що дійсно ображає і принижує їх національні почуття? Ставлення до них рідного уряду. Але щось я жодного разу не чула від НДПТ гучних заяв з приводу протиправних дій держави по відношенню до своїх громадян.

Чому ви мовчите про тих же мільйонах ваших співгромадян, змушених поневірятися по чужих країнах в пошуку роботи? Де ваші заяви з приводу жорсткого ліміту електрики, в якому ми живемо по п'ять місяців в році? Чому ви не засуджуєте рідний уряд, який своїми податками забирає останнє, що є? Я заздалегідь знаю, що багато хто засудить мою позицію з цього конкретного питання.

Тому поясню відразу, мені теж не подобається цей довідник, мені теж прикро, що його автори придумали його саме таким, з такими ілюстраціями. Я не знаю чому. Хоча підозрюю, що в цьому більше наша вина, мабуть, саме з віниками, пензликами і іншим будівельним інвентарем ми асоціюємося в тій же Росії. Але що ж ви хочете? Хто їде в Росію сьогодні? Два мільйони високопрофесійних лікарів і заслужених вчителів? Або, може, великі вчені? Ні.

Ймовірно, багатьох з вас ці картинки образили; іншим, тим же мігрантам, повірте, наплювати на те, як їх там малюють, поки у них є можливість заробляти на хліб, зауважте - вам на хліб ".

Узбекистан

За сукупністю непрямих ознак аналітики, які спостерігають за Узбекистаном, прийшли до висновку - активи компанії МТС, ймовірно, почнуть працювати. В якій якості - тобто, чи повернеться "дочка" МТС - ГО " Уздунробіта "Під контроль материнської компанії, поки невідомо. Точно поки можна говорити тільки про один факт - удари узбецької Феміди по комунікаційному гігантові були припинені.

В цей же час, завдяки випадковому збігу, до чергового бар'єру наблизилося справу про відмивання грошей в Швейцарії.

"Фергана" звернула увагу на деякі юридичні тонкощі, пов'язані зі справою "Уздунробіти". На думку авторів видання, юридична казуїстика, а також деякі зміни в податковому та ліцензійному поле дозволяють припустити: справа про МТС піде на спад.

"В кінці минулого тижня неофіційні джерела," близькі до урядових кіл Узбекистану ", повідомили інформаційним агентствам про очікуване повернення дочірньої компанії МТС" Уздунробіта "на ринок мобільного зв'язку Узбекистану. Є тому і ряд непрямих підтверджень. Зокрема, ряд співробітників МТС близько десяти днів тому були викликані на роботу. Кілька разів відкладалося розгляд апеляції компанії "Уздунробіта" з приводу законності судового рішення щодо припинення ліцензії.

Сам факт перенесення засідання суду з розгляду апеляції "Уздунробіти", на думку ряду ЗМІ і незалежних експертів, вказує на проведення якихось закулісних переговорів про подальшу долю активів, що належать ВАТ МТС в Узбекистані. Примітно, що після відключення МТС в Узбекистані різко погіршилася якість мобільного зв'язку та мобільного Інтернет.

Величезне число абонентів " МТС-Узбекистан "(Майже 9,5 мільйонів чоловік за даними на червень 2012 року) змушені були підключитися до" Білайн "І UCell, через що навантаження на цих двох операторів неймовірно зросла. Крім того, у МТС була найбільша зона покриття та найбільша кількість базових станцій. (...) Цікаво, що зміни відбулися і в законодавстві республіки: влада країни в оперативному порядку змінили перелік видів діяльності, для здійснення яких потрібні ліцензії.

Указом президента Узбекистану Іслама Карімова від 16.07.2012 року було встановлено Перелік ліцензованих видів діяльності, які відміняються з 1 серпня 2012 року шляхом об'єднання. Таким чином, ліцензії на надання послуг мобільного зв'язку з 1 серпня 2012 року найбільше не видаються. Такі послуги зможе надавати будь-яка компанія, що має ліцензії на проектування, будівництво, експлуатацію або надання послуг мереж телекомунікацій. Ці зміни можуть зажадати переоформлення діючих ліцензій мобільних операторів.

Податкові претензії до "Уздунробіте" (МТС-Узбекистан), за неофіційною інформацією, також були знижені. Це зниження, імовірно, може бути пов'язано з тим, що при податковій перевірці, організованої з ініціативи правоохоронних органів, були застосовані санкції у розмірі виручки від діяльності, яка, на думку правоохоронців, здійснювалася без наявності відповідної ліцензії.

За ведення неліцензійної діяльності, відповідно до законодавства Узбекистану, стягується штраф у розмірі прибутку від неліцензійної діяльності (тобто чистої виручки за вирахуванням витрат). Однак принципової формулювання, що "Уздунробіта" вела неліцензійну діяльність через свої філії, які є юридичними особами, це не скасовує. На думку правоохоронців, філії також повинні були оформити відповідні ліцензії, а саме це твердження, покладене в основу звинувачень, територіальні претензії керівництвом МТС ".

У свою чергу, видання "Узметроном" напівнатяками розповідає про те, через кого могли домовитися протиборчі сторони - компанія МТС і вища еліта Узбекистану.

"30 жовтня в Ташкентському міському суді у кримінальних справах очікується розгляд апеляційної скарги чотирьох співробітників компанії" Уздунробіта ", а в Вищому господарському суді республіки - двох касаційних скарг компанії. Чи залишить апеляційна колегія вирок в силі, а касаційна колегія скарги без задоволення, або ж засідання судів в черговий раз будуть перенесені на більш пізній термін, редакції поки не відомо.

Судячи з того, що днями раніше зацікавлена ​​узбецька сторона через авторитетне російське інформаційне агентство злила інформацію про можливість відновлення в Узбекистані діяльності МТС, грунт для реанімації "Уздунробіти" дійсно підготували. Занадто великі гроші стоять на кону, упускати які не бажає жодна з конфліктуючих сторін.

За деякими даними, до врегулювання протистояння був підключений відомий російський олігарх узбецького походження, до речі, місяця півтора тому прилітав в Ташкент високим гостем на весілля по родинній лінії. Відмінною особливістю короткочасного перебування олігарха на історичній батьківщині став розлогий тост, виголошений ним за весільним столом на славу першої особи республіки. Присутні по достоїнству оцінили спіч, витриманий в класичному дипломатичному ключі ".

Не менш цікаву інформацію дає Незалежна інформаційна служба Узбекистану UzNews.NET. Видання пише про фактичне завершення справи про відмивання грошей, в якому фігурувала старша дочка президента Карімова - Гульнара. Про гіпотетичної зв'язку між справою "Уздунробіти" і швейцарським розслідуванням - повідомляли свого часу західні ЗМІ, котрі припускали, що справа, ініційоване в Швейцарії - спосіб тиску московських бізнесменів на сім'ю Карімових.

"Застава, внесена за звільнення в Швейцарії двох топ-менеджерів" Кока Кола -Узбекістан "і помічників Гульнари Карімової, давав їм право покинути цю країну.

Судове законодавство Швейцарії, за словами швейцарського журналіста, що спеціалізується на юридичних темах, передбачає відкуп за вчинене правопорушення.

В такому випадку, суд призначає найбільшу суму, яка була б рівноцінна скоєного злочину, говорить він. Ці гроші вносяться в якості застави і обвинувачений опиняється на волі. Якщо людина невинна і не хоче втрачати гроші, то він чекає рішення суду, при його виправдання він отримує суму застави назад. Якщо ж він не з'являється до суду, втрата внесеного застави вважається для швейцарців достатнім покаранням.

Двоє узбекістанцев, Алішер Ергашев і Шохрух Збираючи, топ-менеджери "Кока-кола-Узбекистан", були арештовані 30 липня в Женеві в банку Lombard Odier за підозрою у відмиванні грошей. Вони проходили у справі, порушеній швейцарської генеральною прокуратурою проти чотирьох громадян Узбекистану. В ході розслідування цієї справи в декількох банках Швейцарії були заморожені більше 600 млн. Доларів США.

Ці гроші, згідно розслідуванням шведських і швейцарських журналістів, належали старшої дочки президента Узбекистану Гульнарі Карімовій, а четвірка узбекістанцев, що проходили у справі, були її помічниками. 15 жовтня суд в Швейцарії прийняв рішення про звільнення Ергашева і Собірова під заставу. Деякі узбецькі ЗМІ передали, що вони вже знаходяться в Узбекистані ".

Читати оригінал: http://www.regnum.ru/news/1587789.html

Фото: GRID-Arendal

І адже питання ставляться майже однакові - чи зуміють уряди обох країн забезпечити безперебійну подачу тепла в зимовий період?
Але чи має проблематика спільне коріння?
Чому вони проводять тендер зараз?
Чому?
Знаєте, що дійсно ображає і принижує їх національні почуття?
Чому ви мовчите про тих же мільйонах ваших співгромадян, змушених поневірятися по чужих країнах в пошуку роботи?
Де ваші заяви з приводу жорсткого ліміту електрики, в якому ми живемо по п'ять місяців в році?
Чому ви не засуджуєте рідний уряд, який своїми податками забирає останнє, що є?
Але що ж ви хочете?
Хто їде в Росію сьогодні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация