Icons - Kazanskaya

Історія набуття початкової ікони Казанської Божої Матері в загальних рисах така:
Влітку 1579 р страшна пожежа знищила більшу частину Казані. Через два тижні дівчинці на ім'я Матрона Онучина тричі була уві сні Пресвята Діва, настійно вимагаючи, щоб вона повідомила Казанському архієпископу про Її святому образі, який знаходиться в підвалі згорілого будинку Онучіной. Спочатку дівчинці не повірили, але після нових явищ Богородиці вирішили все ж копати в зазначеному Богородицею місці. На метровій глибині був знайдений образ Пресвятої Богородиці.
У знайденої ікони відразу ж стали відбуватися чудеса. Першими зцілилися двоє сліпих, Йосип і Микита: варто було їм прикластися до лику Богородиці, як обидва прозріли. На честь знайдення ікони був встановлений перший свято Казанської ікони Божої Матері - 8 липня.

У тому ж 1579 цар Іван Грозний заснував у Казані монастир Пресвятої Богородиці, в який і була поміщена знайдена ікона. З неї зробили кілька копій, деякі з яких, як і сама початкова ікона, були визнані чудотворними.

Один з таких списків потрапив до Москви. Його (за деякими переказами - саму первообретенную ікону) взяв з собою в похід князь Дмитро Пожарський. Коли його ополчення увійшло в Москву, було вирішено обійти з Казанської іконою Божої Матері навколо Кремля, молячись, щоб він залишився цілим. І це здобуло свою дію: 22 жовтень поляки оголосили, що здаються. На честь цієї події і був встановлений ще один день святкування ікони.

Стараннями князя Д.І. Пожарського в 1636 році в Москві на Червоній площі було зведено перший Казанський собор, куди і була поміщена ікона, яку князь прикрасив золотим віночком в знак того, що вона - чудотворна.

Після руйнування Казанського собору більшовиками в 1936 році ікона знаходилася в кафедральному Богоявленському соборі.

Ще одне диво явила ікона в 1941 році. Ліванському митрополиту Іліє з'явилася під час молитви Богородиця і оголосила, що належить робити в настільки критичний час. По-перше, потрібно довести до влади Росії, що вони повинні відкрити по всій країні православні храми, а з в'язниць звільнити священиків. По-друге, потрібно молитися двом Казанським ікон Божої Матері: тієї, що перебуває в Москві в Богоявленському соборі, і інший, яка перебуває у Володимирському соборі Ленінграда .
За міжнародними церковних каналах Іліє вдалося переслати запис про своє бачення в Росію. І дійсно, в Богоявленському соборі обложеної столиці відслужили молебень, після якого відбувся хресний хід з винесенням Казанської ікони Божої Матері.

У 1993 році Казанський собор на Червоній площі був відбудований заново на кошти міста, але сама Казанська ікона Божої Матері зараз перебуває в московському Кафедральному соборі на Елоховской вулиці. По п'ятницях в ньому відбувається літургія з акафістом, тобто прославлянням Богородиці.

Де знаходиться первообретенная Казанська ікона - достеменно не відомо. Різні джерела асоціюють з нею і московську, і санкт-петербурзьку святині, а так само і ту ікону, що знаходилася в Казанському Богородицькому монастирі і була викрадена звідти в 1904 році і ніколи більше не знайдена.

Святкування: 8 (21) липня і 22 жовтня (4 листопада)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация