Ідеал краси в Середньовіччі .. Обговорення на LiveInternet

Із занепадом Рима епоха оспівування краси змінилася культом аскетизму, відчуженості від радощів сприйняття світу. В середні віки земна краса вважалася гріховною, а насолода нею - недозволеною.

В середні віки земна краса вважалася гріховною, а насолода нею - недозволеною

Тому в епоху Середньовіччя був відданий забуттю весь арсенал засобів для поліпшення зовнішності, які були так популярні в античні часи, макіяж заборонений всемогутньою Церквою, оскільки він спотворює божі створіння.

Тіло драпировали важкими тканинами, які щільним мішком приховували фігуру (ширина одягу до зростання становить 1: 3). Під чепчиком повністю ховали волосся, був відданий забуттю весь арсенал засобів для поліпшення зовнішності, які були так популярні в античні часи. Архієпископ Кентерберійський Ансельм публічно проголосив блондування волосся нечестивим заняттям.

Переважним видом художньої діяльності була іконопис
Переважним видом художньої діяльності була іконопис. Жіночим ідеалом того часу стала Богоматір. Її найчастіше зображали в сірому, повністю закритому вбранні, худий, з особою, повним скорботи. Вона і стала уособлювати собою тодішній жіночий ідеал подовжений овал обличчя, підкреслено високе чоло, величезні очі і маленький рот.

Плоть стала гріховної, статеві відносини виправдовувалися лише для продовження роду, тому не дивно, що ідеалом краси того часу стали ангели, істоти, які взагалі не мають статі.

Плоть стала гріховної, статеві відносини виправдовувалися лише для продовження роду, тому не дивно, що ідеалом краси того часу стали ангели, істоти, які взагалі не мають статі

Але навіть в ті непрості часи існував свій стандарт краси. Їм була досить гармонійно складена жінка, яка не худа, але і не повна. Найбільше цінувалася мініатюрність. Маленьким мало бути все - зростання, кисті рук, ступні, груди.
Ще більш цінувалася віра в Бога і покірність чоловікові. Багато дослідників вважають, що саме тому в ті часи почали голити брови. Це відразу ж надавало особі відсутнє, спокійне і лагідне вираз.

Це відразу ж надавало особі відсутнє, спокійне і лагідне вираз

З розвитком продуктивних сил підвищувався добробут людей, особливо міщан, і Діву Марію в містах стали малювати більш повною і з пухким немовлям на руках. Тотальна церковна цензура в сфері статевої моралі нерідко приводила до комічних парадоксів. Наприклад, церква завжди намагалася боротися з проституцією, залишками античності у вигляді оргій, вакханалій і т. Д. Символом цих персонажів ставали відьми, які на іконах типу «Страшного суду» зображувалися з розпущеним волоссям і в більшості випадків голими. Таким чином, зображення страти відьом на гравюрах і картинах значно оживляє перелік скупих жіночих портретів та ікон. У наступні епохи відьми будуть зображуватися як символ містицизму і вільного кохання.

Важливим поворотним моментом у сприйнятті краси стає рубіж XII-XIII століть, коли культура набуває більш світського характеру. Накопичення багатств і прагнення до розкоші в лицарському середовищі породили ідеали, досить далекі від аскетизму і умертвіння плоті, У XIII столітті розквітає поклоніння "прекрасній дамі».

Трубадури прославляли тендітних, білошкірих дам, беззахисних і безпомічних на вигляд. У моду ввійшла довгасті, причому в усьому, починаючи від високого зросту і закінчуючи високим чолом. Щоб максимально відкрити його, пані голили частина волосся, що обрамляють обличчя. Для того щоб шия здавалася довшою і тонкої, голився потилицю. Іноді жінки наносили на лоб суміш негашеного вапна і сульфід миш'яку для позбавлення від небажаного волосся. Чи не гребували навіть крові летючих мишей і жаб, аби не росли волосся на лобі.

Цінувалися тонкі руки, довгі пальці і довгі ноги.

В епоху готики в моді була вагітність, і жінки часто носили під платтям спеціальні накладні "животики", щоб її імітувати і створити знаменитий "готичний силует". Цей силует прекрасно представлений в готичній скульптурі і живопису і демонструє нам "вагітних" навіть наречених - така була вимога моди. Мода на вагітність виникла в епоху хрестових походів і була викликана тим, що жінки в той час занадто довго були одні, поки їх чоловіки воювали за Труну Господню в Палестині. Коли чоловіки поверталися, жінки із задоволенням вагітніли, і цей стан вагітності асоціювалося зі щастям і благополуччям.

Коли чоловіки поверталися, жінки із задоволенням вагітніли, і цей стан вагітності асоціювалося зі щастям і благополуччям

Інша прикмета того часу - мода на кругле обличчя з розкосими очима, схоже на монгольське
Інша прикмета того часу - мода на кругле обличчя з розкосими очима, схоже на монгольське. І в цьому немає нічого дивного, якщо врахувати, що найсерйознішою силою і найбільшим державою Середньовіччя була Орда, Татаро-монгольське ханство. Ордою була завойована вся Середня Азія, Русь і простір до меж з Литвою. Крім того, ця епоха знаходилася під враженням від розповідей італійця Марко Поло, який відвідав, зокрема, Китай, і розповів європейцям про красу тамтешніх жінок.

Мешканки Європи, антропологічний тип зовнішності яких абсолютно не відповідав цьому образу, робили все, щоб наблизити свою зовнішність до цього ідеалу. Оскільки грим був категорично заборонений церквою, їм доводилося добиватися цього іншими засобами. По-перше, вищипувалися і виголювалося волосся над чолом, іноді до 3 см, що робило чоло вище і покотився. По-друге, вищипувалися все брови і всі вії - як верхні, так і нижні. По-третє, різними засобами провокувалися хвороби і хворобливі стани, що супроводжуються набряком, - при набряку одутлі щоки і очі, що заплили створювали ефект "примружені" і набували косоокості.

В середні віки в Європі лютували страшні епідемії чуми, віспи та інших смертельних хвороб
В середні віки в Європі лютували страшні епідемії чуми, віспи та інших смертельних хвороб. Саме тому було не дуже популярно умивання і інші гігієнічні процедури, що стали згодом повсякденними і обов'язковими - люди боялися проточної води. І мали для цього всі підстави, тому що зараза поширювалася, в тому числі, і через воду. Природним наслідком такого стану речей було те, що люди не дуже добре пахли і страждали від паразитів на зразок бліх, що жили в одязі, і вошей. Ось чому місця, де продається старий одяг, у всьому світі називаються "блошиними ринками" - адже одяг продавався там разом з блохами. І ось чому італійцями були винайдені духи - для того, щоб перебивати неприємний запах, що йшов від людини.

Серія повідомлень " Середньовіччя ":

Частина 1 - Скандинавський костюм в епоху Середньовіччя.
Частина 2 - Романський стиль в жіночому одязі.
...
Частина 20 - Людина і мода в епоху готики.
Частина 21 - Середньовічна чернеча одяг.
Частина 22 - Ідеал краси в Середньовіччі.
Частина 23 - Середньовічна наречена.
Частина 24 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 1
...
Частина 27 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 4
Частина 28 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 6.Обувь і аксесуари.
Частина 29 - Як одягалися французи в 14-15 веках.Часть 5.Головние убори.Пріческі.
Серія повідомлень " ідеал епохи ":
Частина 1 - Ідеал краси в Стародавній Греції.
Частина 2 - Ідеал жіночої краси в Давньому Римі.
Частина 3 - Якою мала бути середньовічна дама.
Частина 4 - Ідеал краси в Середньовіччі.
Частина 5 - Ідеал краси в епоху Відродження.
Частина 6 - Жінка епохи Відродження.
Частина 7 - Не поспішайте худнути! або Ідеальна жінка сто років тому.
Частина 8 - Радянська фотоклассіка і образ жінки в ній

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация