Ігор Бутман побував в Центрі Азії

Одне з яскравих   подій минулого тижня - візит в центр Азії Ігоря Бутмана Одне з яскравих подій минулого тижня - візит в центр Азії Ігоря Бутмана . До сих пір ця тема обговорюється і цікава. Директор Тувинської філармонії Ігор Дулуш в неділю розмовляв з директором народного артиста РФ, дізнавався, як гостю поїздка. Відповідь обрадував: «Ви впоралися!»

І це було сказано не тільки про організацію візиту, а й про творчий потенціал колективу, що виступав разом з кращим тенор-саксофоніст Росії. Офіційно Tuva Jazz Band створений в філармонії всього чотири місяці тому, це вийшло, можна сказати, його творче хрещення. І не тільки в Кизилі, а й в Абакані 18 березня. Хоча колись столиця Хакасії приймала джазові фестивалі, зараз там немає таких колективів.

А ідея виступити у сусідів належить Ігорю Михайловичу. Метр вирішив скористатися наявними можливостями далекої поїздки на все сто: летів вночі (хоча і віп-обслуговуванням, але це важка дорога) через Новосибірськ до нас, з Абакана - вже 19 числа до Москви. У суботу ж у нього був концерт в своєму клубі на Таганці, що входить в число кращих в світі. А 17 березня, в день знайомства з Кизил, у його сина Данила від другого шлюбу з Оксаною був день народження, про що він і сказав зі сцени Національного театру РТ (ми таку жертву оцінили. Від першої дружини Айлін, громадянки США, теж є син , Марк. З нею Бутман познайомився ще в радянському Ленінграді, де вона студенткою вивчала російську мову).

Біографія у 54-річного музиканта - насичена подіями. У 26 років поїхав у США, є громадянство цієї країни. Постійно живе в Росії з 1996-го. Виступав перед трьома президентами в Москві: Єльциним, Клінтоном, Путіним. Заморський гість у своїй книзі «Моє життя» назвав Бутмана найулюбленішим з живих тенор-саксофоністів. Коло спілкування - зоряний: Сергій Курехин, групи «Кіно», «Акваріум», Олег Лундстрем, Рей Чарльз і т. Д. Але цінує думку і простих людей, що довів у Кизилі. Успішні виступи в Карнегі-холі, Лінкольн-центрі, різних країнах світу. Володар «Золотого диска» за «Веселі історії». Готував програми з Юрієм Башметом, Оленою Зразкової, Михайлом Козаковим, Ларисою Доліної.

Лауреат Державної премії РФ в області літератури і мистецтва (2004) - різнобічно обдарована людина. В юності грав серйозно в хокей, це молодіжка СКА, виступав на майданчику з Каменським, Касатоновим. Але любов до музики взяла верх. Правда, до цих пір ганяє шайбу в «Нічний хокейній лізі», де і з Сергієм Шойгу перетинається. Знає диригента Валерія Халілова, що зачарував жителів Туви концертами з оркестром, який виступає на Красній площі на парадах.

У нас в Кизилі в спорткомплексі «Субедей» не обійшлося без хокею з шайбою, це до третьої години ночі! Зустрілися команди «Ірбіс» і «Нойон». Першу шайбу високий гість забив з подачі Ігоря Дулуша. Пристрасті вирували неабиякі, «вилітали» і ненормативні російські слова ... «Нойон», за який виступав гість, програв з рахунком 5: 6. Але коли емоції охолонули, музикант залишився задоволений тим, як склався матч. Практично йому і поспати толком не вдалося. На питання Ігоря Дулуша, що не страшнувато в такому ритмі жити, відповів: «Так треба». Директор філармонії зауважив: «Бутман - патріот, справжній. Це стало зрозуміло з його спілкування, поведінки ».

Довго був у Національному музеї РТ, слухав докладну екскурсію. Там же його пригостили легким вечерею. А в п'ятницю до обіду ще і обеліск «Центр Азії» відвідав. Програму запропонували дуже щільну. Цього і сам гість хотів. Насичується, насичується інформацією про місця, де буває. Багато розпитував: про будівництво залізниці, про справи в сільському господарстві, цікавився історією регіону. Причому, не з ввічливості, а відчувалося, людина цікавиться серйозно.

Талантів у Ігоря Бутмана багато. Виходить продюсувати, писати музику, аранжування робити. Займається і благодійністю. У 2005 році став лауреатом премії «Людина року» Федерації єврейських громад Росії.

Хороший колега-наставник. Ще в аеропорту Кизила Ігор Дулуш сказав про проблеми у виконанні найскладніших композицій, на що гість відповів: подивимося. І на репетиції дав молодим хлопцям слушні поради, разом з ними програв шматочки. Тому і вийшло порадувати глядачів мелодіями про «Водні лижі» і «Вічний трикутник», які в світі одиниці оркестрів можуть осилити. Звучало багато і тувинській музики на джазовий лад, досить органічно, звичайно, світова класика радувала слух, наприклад, «Коли святі марширують». Або «Дільниця № 17»: з народним артистом РФ він вийшов свіжо, оригінально, імпровізаціями фонтанировали все. Це треба було чути і відчувати, такий вже він особливий - джаз. Так, а Ігорю Бутману грати на саксофоні - що дихати ... зачаровують враження.

Поняття «провінція» музикант не визнає. Є люди, які живуть в різних місцях країни, але роблять цікаві проекти. Як наш молодий джазовий колектив, про що метр і сказав на прес-конференції в Абакані. Помітив: у хлопців велике майбутнє. Там в Російському республіканському драматичному театрі ім. М. Ю. Лермонтова наших 21 земляка з москвичем чудово приймали глядачі. «Альфа-банк» провів безпрограшну лотерею і навіть пригощав шампанським слухачів. Ігор Бутман в цьому місті виступав уже в третій раз.

Двір хакаського театру темнувато, лампочки дві горить, половина першого ночі. Кизилчане встали в коло, до них вийшов іменитий гість. Його запросили в центр. Жартували: «Кизил взяли, Абакан взяли, що наступне? Казань? »З кожним великий музикант обійняв, знайшов хороші слова« на доріжку ». Планів спільних і проектів на майбутнє більш ніж достатньо, наші земляки сподіваються: ця важлива зустріч з маестро була останньою.

Жартували: «Кизил взяли, Абакан взяли, що наступне?
Казань?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация