Іграшки для чоловіків

А що можна подарувати чоловікові, особливо некурящому, або - це вже, правда, рідше - непитущому? А навіть і п'є - чергову подарункову кишенькову фляжку з нержавіючої сталі? Та скільки ж їх можна мати, врешті-решт? А що можна подарувати чоловікові, особливо некурящому, або - це вже, правда, рідше - непитущому

Фото Іллі Антонюка 2000 рублів -Максимальний штраф за незаконне зберігання і носіння холодної зброї.

А давайте подаруємо ніж! Знаю-знаю, є повір'я, що ножі дарувати не можна, на кого-то це може накликати «злі сили», чи то на дарувальника, чи то на обдаровуваного. Але на це є «науковий рецепт» - треба взяти з обдаровуваного символічну копійку, яка і додасть в очах «злих сил» всієї операції нешкідливий і не карається вид. А що, це перевірений спосіб, їм в наш час все бізнесмени широко користуються, маючи за «злі сили» органи фінансового контролю - і допомагає адже!

Звичайно, може виникнути питання - а скільки ж ножів може мати людина? Багато, це відразу можна сказати. Щось таке є в холодному блиску клинка, що притягує увагу сильної статі. Може бути, прокидається первозданний інстинкт добувача, а може бути, кожному в глибині душі хочеться хоч трохи відчути лицарем, який, як відомо, без клинка нікуди ... Загалом, я багато разів спостерігав, як взятий в руки ніж, звичайно, відповідної якості , просто «приклеює» до себе чоловічий погляд і руки так, що важко відірвати.

Загалом, я багато разів спостерігав, як взятий в руки ніж, звичайно, відповідної якості , просто «приклеює» до себе чоловічий погляд і руки так, що важко відірвати

«Гладіаторські» Alley Cat в подарунковому виконанні, з клинком з ламінованої, так званої «дамаської» стали, і плашками рукояті з імітує слонову кістку ламінату з комерційною назвою Micarta.

Звичайно, існують і більш розумні причини, щоб мати декілька ножів. Все-таки ніж - це інструмент і як кожен інструмент повинен відповідати виконуваній роботі. Звичайно, з горем навпіл можна все робити одним ножем. Однак потрошити тушу лося на полюванні маленьким складаним ножиком, хоча теоретично можливо, але незручно. А заточувати олівець в офісі мисливським ножем - не тільки не дуже зручно, але і виглядає безглуздо.
Коль скоро для кожної справи - свій ніж, давайте придивимося детальніше, який саме, щоб вибір був розумним і подарунок не тільки припав до смаку обдарованому, а й насправді був йому корисний.
Раз вже мова зайшла про полювання, давайте і почнемо з мисливських ножів. В наш час роль мисливського ножа серйозно змінилася в порівнянні з епохою Івана Грозного. За часів полювання з самострілами або однозарядними кремінними рушницями ніж служив для добивання пораненого звіра. Він міг стати в нагоді також і для самооборони, якщо розлючений звір, наприклад кабан, раптом пропонував мисливцеві помінятися ролями. Тому і був це неабияких розмірів кинджал або кортик, найчастіше з двосічним мечем. Для розробки туші цього самого кабана або іншої здобичі такий ніж був, м'яко кажучи, не дуже зручний, але це справи не заважало. В ті часи, як правило, стріляли по звірині панове, а видобуток обробляли слуги. А адже багато обробленим кинджалом від відомого зброяра можна - і треба! - було ще й покрасуватися перед іншими мисливцями.

Тепер пораненого звіра добивають пострілом, пострілом же можна і оборонитися в разі потреби. Тому ця роль мисливського ножа практично зійшла нанівець. А ось «розподіл праці» на полюванні між панами і слугами все більш і більш повертається на наші мисливські простори. Полювання як видобуток засобів прожитку сьогодні рідкість, вона перетворилася в елітарне розвага для заможних. Тушу за такого мисливця розділяє єгер або провідник, а ніж йому потрібен хіба що «ковбаску порізати» на мисливської гулянці. Або покрасуватися перед товаришами, в цьому сенсі якраз нічого не змінилося.
Визначити свій вибір по одному тільки назвою предмета, навіть такого на перший погляд простого, як ніж, іноді виявляється зовсім нелегко. Автори популярних публікацій на ножевую тему часто самі користуються неправильною, хоча і гучного, просто «гуркотливій»! - термінологією. Наприклад, що це такий «бойовий» або, тим більше, «штурмовий» ніж? Може бути, це ніж, яким належить озброїтися солдату, коли він вирушає на війну? А буде він насправді воювати ножем? Навряд чи, хоча і таку можливість не варто було б списувати з рахунків. Однак ймовірність дозволу на свою користь реальних бойових дій ножовий бійкою представляється фантастичною. А єдиним об'єктом, який сучасний солдат міг би штурмувати з «бойовим» ножем в руці, представляється продовольчий склад.

На жаль, технічне або утилітарне відповідність ножа умов і середовищі його використання не вичерпує всіх критеріїв вибору. Чи не занадто багато буде користі від ножа, сам вид якого буде виробляти сенсацію або викликати нездорове збудження оточуючих, навіть якщо його господар буде вести себе як можна більш миролюбно і користуватися ножем абсолютно розумно і безпечно. У суспільстві чомусь укорінилася стійка асоціація носіння ножа з чимось соціально небезпечним, недозволеним або, по крайней мере, неправильним. При цьому начисто забувається факт, що саме по собі носіння потенційно небезпечного предмета або навіть явного зброї ніколи і нікого ще не зробило злочинцем і не підштовхнуло до протизаконних дій.

Але кепкувати в душі або в колі знайомих над міщанським поглядом на речі - це одна справа, а нехтувати ним, ігнорувати його - це вже зовсім інше. Все-таки живемо в суспільстві, а не на безлюдному острові. Наприклад, можливі неприємності від не в міру старанного представника органів охорони правопорядку, якому може просто сподобатися ваш ніж. Навіть якщо ви «упретеся на смерть» і врешті-решт доведете свою правоту - що не дуже ймовірно, - то сил, часу і нервів-то скільки на це витратите! Краще вже триматися в тіні і не кидатися в очі більше.
Крім того, існують ще й законодавчі обмеження можливості легального носіння ножів. У різних країнах вони різні і не завжди можуть перебувати на видному місці для перетинає кордон. Що, як відомо, не звільняє від обов'язку їх дотримання. Що стала «притчею во язицех» російська, українська і білоруська обов'язкова сертифікація ножів на предмет, чи не є вони холодною зброєю, це «явище» вже само по собі, яке, можливо, коли-небудь в майбутньому надихне юристів і психологів на багатотомні дослідні трактати .

В інших країнах не так погано ... але буває і гірше. У сусідній Польщі, наприклад, можна цілком легально носити при собі ніж будь-яких розмірів, величини і типу, тільки б користуватися ним без шкоди для оточуючих. А ось в Англії можна «затрубити під фанфари» на два роки до в'язниці вже тільки за те, що просто маєш в кишені маленький складнічок з блокується клинком. У Швейцарії можна носити в місцях публічних складні ножі, що відкриваються однією рукою і з блокується клинком, якщо довжина клинка перевищує 2,5 дюйма (63 мм). А в Німеччині - обмеження введено буквально пару років тому - не можна носити складні ножі, якщо вони мають можливість відкриватися однією рукою або мають блокується клинок. Але можна носити нескладні з клинком не довше
12 см (тобто цілком порядної величини). Ось і розберися тут! Зрозуміти важко, але дотримуватися доводиться. З законом, як відомо, не сперечаються - його або дотримуються, або порушують. А порушувати по таким дрібницям немає ніякого сенсу, собі дорожче вийде ...

Ось, в принципі, і все (або майже все) основні або скоріше основоположні критерії, які слід було б враховувати, вибираючи ніж. У подарунок другу або самому собі - це вже не має значення. А наочніше проілюструвати ці самі критерії я дозволю собі декількома ножами, що представляють різні їх групи і призначення.

Дует ножів для професіоналів американської фірми Columbia River Knife & Tool (скорочено CRKT), виготовлених за проектом Расса Коммера (Russ Kommer), професійного мисливця і мисливського провідника з Аляски. № 1 - шкуродер Alaska Cobuk з клинком, обладнаним ріжучої виїмкою для швидкого і безпечного розтину туші, без ризику прорізати кишки або порізатися самому. Сильно вигнуте лезо і не дуже агресивне вістря короткого клинка роблять більш зручним підрізання міздрі при знятті шкури і зменшують вірогідність її прорізу. № 2 - ніж для патрання Alaska Carcajou, виготовлений за проектом того ж автора. Вузький клинок з агресивним вістрям забезпечує хороший маневр їм при складний резах. Рукояті обох ножів обладнані кільцями, в які можна протягнути палець. Такий хват не кожному може сподобатися на перших порах, але до нього можна звикнути. Зате він виявляється більш впевненим і, отже, безпечним при роботі мокрими, слизькими, сильно забрудненими руками, що зовсім нерідко при обробленні туші. Крім того, він дозволяє розтиснути пальці і не упустити при цьому ніж. А ось при роботах по влаштуванню табору або приготування їжі ці ножі помітно програють більш універсальним.

А ось при роботах по влаштуванню табору або приготування їжі ці ножі помітно програють більш універсальним

МИСЛИВСЬКИЙ НІЖ Мисливські ножі належало б розділити на дві основні групи. Одна - це вузькоспеціалізовані ножі для оброблення мисливської здобичі, а саме патрання і ошкуривания, які дозволяють швидко і без зайвих зусиль виконати певну роботу. Такі ножі знадобляться професійним мисливцям-промисловикам, єгерям, мисливським провідникам, лісникам. Інша - це порівняно універсальні ножі, практично нічим не відрізняються від туристичних, якими можна виконувати безліч різних робіт в польових умовах. №№ 1,2

Більш універсальні мисливські ножі. № 5 - ніж з майстерні швейцарського майстра Ханса Петера Клёцлі (Hans Peter Klötzli) з 3-дюймовим клинком. Відмінно зарекомендував себе при обробленні видобутку, але може виявитися трохи малуватий для більшості робіт з облаштування табору. № 4 - горезвісна «золота серединка», ніж H1 шведської фірми FÄLLKNIVEN в стилі традиційних скандинавських ножів, забезпечує користувачеві максимальну універсальність, в розумних межах, звичайно. № 3 - ніж Dayhiker, виготовлений американською фірмою SPYDERCO за проектом Джеррі Хоссома (Jerry Hossoma). Стилізація під ножі піонерів Дикого Заходу явно не надто припала до смаку сучасним користувачам, ніж протримався у виробництві тільки один сезон і тепер представляє собою предмет пошуків колекціонерів. Може виявитися корисним при обробленні туш крупного звіра, як, наприклад, лося або ведмедя, також при роботах з облаштування табору і готуванні їжі. Це, можна сказати, максимальний розмір мисливського ножа, великі вже виразно програють по зручності і продуктивності.

Це, можна сказати, максимальний розмір мисливського ножа, великі вже виразно програють по зручності і продуктивності

№№ 3,4,5

Тут представлена ​​верхня межа величини і ваги туристичних ножів з 5-дюймовими клинками. Великими вже важко робити що-небудь точне й свідоме, а отже, - явно без толку тягати на собі зайву вагу. № 6 - FÄLLKNIVEN S-1, № 7 - SOG Field Knife.

№ 6 - FÄLLKNIVEN S-1, № 7 - SOG Field Knife

ТУРИСТИЧНИЙ НІЖ Туристичний ніж, який в англомовній літературі часто зветься camping knife. В принципі він нічим не відрізняється від універсального мисливського, так як призначений для тих же самих робіт і в тих же самих умовах. Стругання (але не рубка!) Дерева, відкривання упаковок (але не металевих консервних банок!), Приготування їжі, поточний ремонт спорядження і так далі. №№ 6,7

Невеликі, зручні, порівняно легкі, що не займають занадто багато місця туристичні ножі з клинками довжиною близько 4 дюймів. № 8 - GERBER Freeman. № 9 - FÄLLKNIVEN F-1, до речі, офіційно прийнятий на озброєння шведських військово-повітряних сил в якості ножа виживання. № 10 - дуже легкий і відмінно ріжучий, саме завдяки своєму тонкому лезу SPYDERCO Bill Moran Featherweight, який виробник присвятив саме для мисливців.

№ 10 - дуже легкий і відмінно ріжучий, саме завдяки своєму тонкому лезу SPYDERCO Bill Moran Featherweight, який виробник присвятив саме для мисливців

№№ 8,9,10

Явно призначені саме для гладіаторських поєдинків №№ 11, 12 (або для колекції любителів) два ножа Alley Cat американської фірми KATZ KNIVES. Той, що побільше, - в праву руку, трохи менше - в ліву, і - вперед, на арену! № 13 - більш демократичний, оптимізований, скажімо, для шинкарської поножовщини, ніж Street Bowie, який американська фірма SPYDERCO виготовила за проектом француза Фреда Перрена (Fred Perrin), в минулому бійця армійського спецпідрозділу, а нині «майстри прикладного рукоприкладства».

№ 13 - більш демократичний, оптимізований, скажімо, для шинкарської поножовщини, ніж Street Bowie, який американська фірма SPYDERCO виготовила за проектом француза Фреда Перрена (Fred Perrin), в минулому бійця армійського спецпідрозділу, а нині «майстри прикладного рукоприкладства»

БОЙОВІ НОЖІ Так звані бойові ножі, fighting knifes - по-англійськи. Але якщо вибирати собі ніж саме для ножової бійки, гладіаторських боїв або поєдинку на ножах, то довелося б визнати, що саме такий ніж зарекомендував б себе найкращим чином. На щастя, про ножових бійках значно частіше поширюються на різних форумах в Інтернеті, ніж б'ються в дійсності. Тому місце такому ножу швидше в колекції любителів, ніж на поясі. №№ 11,12,13

Ножі, вид яких явно повинен залучати зголоднілих за екзотикою цивільних хлопців, змучених комп'ютерними іграми-стрілялками. № 14 сучасна іпостась мало не культового ножа USMC Utility / Fighting Knife, тобто утилітарно-бойового ножа американського корпусу морської піхоти, у виконанні фірми KA-BAR. Схожими, тільки простіше виконаними ножами були озброєні морські піхотинці під час двох світових воєн, хоча вже тоді ці ножі були анахронізм, більш доречний за часів ... Громадянської війни Півночі і Півдня в США. Якщо кому-небудь вже дуже хочеться покрасуватися перед дівчатами, то краще вибрати № 15 - BENCHMADE CSK (скорочення від Combat Survival Knife) - все-таки більш сучасна конструкція, трохи легше та й ріже краще, хоча теж далеко йому до розглянутих вище.

Якщо кому-небудь вже дуже хочеться покрасуватися перед дівчатами, то краще вибрати № 15 - BENCHMADE CSK (скорочення від Combat Survival Knife) - все-таки більш сучасна конструкція, трохи легше та й ріже краще, хоча теж далеко йому до розглянутих вище

АРМЕЙСКИЕ НОЖИ Військові, армійські ножі. А що це таке взагалі-то? Ніж, яким солдат повинен озброїтися, вирушаючи на війну? Завеликий, важкуватий, та й ріже абияк ... А може бути, це такий ніж, який солдат повісить собі на пояс, вирушаючи в звільнення? Так, щоб дівчата здалеку бачили, хто тут справжній герой і супермен! №№ 14, 15

Досить-таки типові ножі, які можна було б вважати тактичними. № 16 - BENCHMADE Nimravus, № 17 - GERBER Yari. Якщо до них додати ще зображені на фото №№ 6, 7 FÄLLKNIVEN S-1 і SOG Field Knife, то як раз і вийде зовсім непоганий асортимент ножів, якими солдату варто озброїтися, збираючись на війну. З одного боку - відносно легкий, пристойно ріжучий інструмент виживання, з іншого - досить ефективне холодну зброю в разі потреби.

З одного боку - відносно легкий, пристойно ріжучий інструмент виживання, з іншого - досить ефективне холодну зброю в разі потреби

Тактичні НОЖИ Якщо вже на війну, то скоріше з таким. Менше, з 5-дюймовим клинком, легше, зручніше носити, та й ріже не в приклад краще. В принципі, повинен забезпечувати максимум універсальності в польових умовах, хоча під цією універсальністю належало б мати на увазі роботи, які можна і треба виконувати за допомогою ножа. Як тільки почнемо ножем рубати, копати, підчіплювати кришки снарядних ящиків, використовуючи в якості ломика-монтування, відразу можемо попрощатися з основним призначенням ножа - саме різати. А якщо чимось тактичний ніж і відрізняється від туристичного або універсального мисливського, то тільки трохи більшою оптимізацією з точки зору застосування в якості холодної зброї в рукопашній сутичці. № 16



№ 17

Далі буде.

Олександр Бондарчук 17 січня 2012 о 14:07

А що можна подарувати чоловікові, особливо некурящому, або - це вже, правда, рідше - непитущому?
А навіть і п'є - чергову подарункову кишенькову фляжку з нержавіючої сталі?
Та скільки ж їх можна мати, врешті-решт?
Звичайно, може виникнути питання - а скільки ж ножів може мати людина?
Наприклад, що це такий «бойовий» або, тим більше, «штурмовий» ніж?
Може бути, це ніж, яким належить озброїтися солдату, коли він вирушає на війну?
А буде він насправді воювати ножем?
А що це таке взагалі-то?
Ніж, яким солдат повинен озброїтися, вирушаючи на війну?
А може бути, це такий ніж, який солдат повісить собі на пояс, вирушаючи в звільнення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация