Ігри, в які грають люди: як інтелектуальні турніри захопили російськомовний Гельсінкі

  1. Інтелектуальні дуелі мушкетерів Золотий шпаги
  2. фінські чемпіони
  3. Битви розуму з упередженнями

Охочих взяти участь в інтелектуальній вікторині «Мозгобойня», куди більше, ніж може вмістити в себе зал для гри - а це більше п'ятисот чоловік. Місця розхапують буквально в перші кілька хвилин після відкриття онлайн-реєстрації, а бере участь в грі більше п'ятдесяти команд. Чим же Мозгобойня притягує всіх цих людей?

- Тут можна зустрітися зі старими знайомими, з якими ти постійно намагаєшся побачитися, листуєшся в соцмережах, і в результаті не бачишся роками. А тут це виходить. І нові знайомства відбуваються, - розповідає Хамдам Закіров, капітан команди «Великі комбінатори»

Як вважає творець «Мозгобойні» Олександр Ханін, який відвідав Гельсінкі в жовтні, саме в можливості провести час в дружній і невимушеній атмосфері полягає секрет успіху гри, яка за три роки з містечкового розваги перетворилася в популярну франшизу і охопила 11 країн по обидва боки Атлантичного океану. Звичайно, вирішувати логічні задачки, давати вірні відповіді і перемагати - приємно, проте більшість «мозгобойщіков» приходить на гру зовсім не за перемогою.

- У містах, де російськомовне населення є меншістю, наша гра - це об'єднуючий фактор для діаспори. І це дуже важливо. Як з'ясувалося, у величезній кількості цих міст російськомовним просто ніде зібратися разом, - каже Олександр Ханін.

Як з'ясувалося, у величезній кількості цих міст російськомовним просто ніде зібратися разом, - каже Олександр Ханін

"Мозгобойня", гра 02.10.17.

Інтелектуальні дуелі мушкетерів Золотий шпаги

Там, де Мозгобойня бере відчайдушної атмосферою, найстаріша серед російськомовних в Фінляндії інтелектуальна гра - «Що? Де? Коли?» - це консервативний формат, який позиціонує себе як клуб для ерудитів, куди приходять не за розвагами.

Нахватанность успіху в грі не гарантує.

- До нас не приходять просто так, щоб повеселитися. До нас люди приходять для того, щоб поспілкуватися з іншими потужними процесорами на кшталт них самих. Коли гравці знаходять відповіді на такі складні питання, які вимагають не те щоб широти знань, а швидкості міркування і сильного інтелектуального потенціалу, у мене виникає захоплення, - посміхається Наталія Мальгін, засновник клубу ЩДК в Фінляндії

У Фінляндії в ЩДК грають з 2001 року. Перших "знавців" запрошували до участі через оголошення в газеті, і, за словами Мальгін, які відгукнулися на цю рекламу спочатку всерйоз підозрювали, що за організацією стоїть ... КДБ, даром, що його до того моменту вже десять років як офіційно не існувало. Згодом підозри зникли, а традиція інтелектуальних поєдинків залишилася.

Фінський клуб Золотий шпаги входить в Міжнародну Асоціацію Клубів "Що? Де? Коли? ".

"Що? Де? Коли?", Команда "Кііра Корпі"

фінські чемпіони

Найуспішнішими фінськими знавцями є гравці з команди «Пахом Пхай», які п'ять років поспіль ставали чемпіонами Фінляндії. Успіх «пахомовцев» вражає не тільки в масштабі Суомі: команда вигравала в тому числі і закордонні турніри, і двічі входила в п'ятірку найсильніших команд на чемпіонатах світу з ЩДК.

Ксенія Шагал з «Пахом Пхай» - знавець зі стажем, вона почала грати в ЩДК ще в школі, більше 15 років тому.

- Спочатку це просто був захоплюючий спосіб витрачати час по п'ятницях після школи. Досить скоро, втім, виявилося, що завдяки ЩДК можна ще знайомитися з купою чудових людей, їздити на турніри в найбільш непередбачувані місця і взагалі отримувати масу різноманітних задоволень. На питання, чому я до сих пір граю, відповісти виключно просто: до сих пір не набридло. А якщо подобається, навіщо кидати, - каже Ксенія.

ЩДК - відмінна можливість для того, щоб віддатися «чемоданний лихоманці»: за останні три роки чемпіонати світу по ЩДК проходили в Тбілісі, у вірменському Цахкадзорі і в столиці Казахстану Астані. Втім, подорожувати, нехай і не настільки далеко, доводиться не тільки заради можливості показати себе на чемпіонаті, але і для того, щоб взяти участь в щомісячних домашніх турнірах. Ігри проводяться в столиці, і туди стікаються знавці з різних куточків Фінляндії.

- Наші однокоманднікі і деякі інші члени Гельсінкської клубу приїжджають з інших міст, з Сало, наприклад, на кожну гру, - коментує Ксенія.

Битви розуму з упередженнями

Багато «мозгобойщікі» з ЩДК-шним минулим в анамнезі чесно зізнаються в початкової упередженості до нової столичної забаві. Справді, щоб вгадати по частково затемненій зображенні, скажімо, Тіматі або Кобзона (а такі питання на «Мозгобойне» трапляються) могутнім інтелектом володіти не обов'язково. Але упередження потроху розвіюються.

- Коли ми тільки збирали команду «Великі комбінатори», то спочатку були сумніви - ну, рівень же тут досить низький, думали ми спочатку, - посміхається Хамдам Закіров, вже кілька років грає в ЩДК і в цьому році приєднався до «мозгобойщікам». - Але в цілому це виявилося дуже весело.

У порівнянні з ЩДК - «Мозгобойня» поки що в дитячих штанцях. У ЩДК грають більш сорока років в 77 країнах світу. Однак молода вікторина постійно розвивається, використовуючи зворотний зв'язок з гравцями.

- Зараз нашим пріоритетом є готувати продукт, який орієнтований саме на те місто, в якому збираються люди. Якщо людина прийде пограти і побачить питання про те місце, де він живе, - це ж здорово. І не просто тому, що стає цікавіше грати, а з точки зору того, що люди більше дізнаються. Це теж входить в нашу місію "мозгобойщіков" - просвіщати людей, - каже Олександр Ханін.

Тим не менш, «Мозгобойня» - незважаючи на всю свою популярність - не конкурент ЩДК, і масового виходу гравців з одного табору в інший не відбувається. А ось «перезапилення», коли любителі поклацати інтелектуальні горішки грають відразу і там, і там - це твориться часто-густо. І це зрозуміло, адже учасників будь-яких подібних турнірів об'єднує одне і те ж: бажання тримати свій мозок в тонусі.

І це зрозуміло, адже учасників будь-яких подібних турнірів об'єднує одне і те ж: бажання тримати свій мозок в тонусі

"Мозгобойня", гра 02.10.17.

Чим же Мозгобойня притягує всіх цих людей?
Де?
Коли?
Фінський клуб Золотий шпаги входить в Міжнародну Асоціацію Клубів "Що?
Де?
Коли?
Що?
Де?
Коли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация