Ікона Божої Матері «Знамення»: молитви і чудеса

  1. Ікона Божої Матері «Знамення»
  2. Історія ікони Божої Матері «Знамення»
  3. іконографія
  4. Тропар, глас 4
  5. Кондак, глас 4
  6. молитва
  7. Шановані чудотворні списки з ікони

Зміст статті

Ікона Божої Матері «Знамення» - шановане Російською Православною Церквою 10 грудня зображення Богородиці з Божественним Немовлям. Подробиці в статті!

Ікона Божої Матері «Знамення»

Ця ікона зображує Пресвяту Богородицю, яка сидить і молитовно под'емлющую руки Свої; на грудях її, на тлі круглого щита (або сфери) - благословляє Божественне Немовля - Спас-Еммануїл. Таке зображення Богоматері відноситься до числа найперших Її іконописних образів.

Історія ікони Божої Матері «Знамення»

Ікони Божої Матері, відомі під ім'ям «Знамення», з'явилися на Русі в XI - XII століттях, а називатися так стали після чудесного знамення від Новгородської ікони, що сталося в 1170 році.

У цей рік сполучені сили російських удільних князів, очолювані сином Суздальського князя Андрія Боголюбського, підійшли під стіни Великого Новгорода. Новгородці молилися, просячи Господа не залишати їх. На третю ніч почув архієпископ Новгородський Ілія чудовий голос, що повеліває йому взяти з Церкви Спаса Преображення на Ільїної вулиці образ Пресвятої Богородиці і винести його на міську стіну.

Читайте також - Володимирська ікона Божої Матері

Коли ікону переносили, - вороги пустили в хресний хід хмару стріл, і одна з них встромилася в іконописний образ Богородиці. З очей Її минули сльози, і ікона повернулася лицем до міста. Після такого Божественного знамення на ворогів раптово напав нез'ясовний жах, вони стали побивати один одного, а підбадьорені Господом новгородці безстрашно кинулися в бій і перемогли.

На спомин чудесного заступництва Цариці Небесної, архієпископ Ілія тоді ж встановив свято на честь Знамення Божої Матері, який і донині святкує вся Російська Церква.

Численні списки з ікони Знамення відомі по всій Росії. Багато з них просіяли чудесами в місцевих храмах і були найменовано за місцем явища чудес.

іконографія

іконографія

Читайте також - Казанська ікона Божої Матері

Тропар, глас 4

Яко непоборну стіну і джерело чудес, / стяжавше Тебе раби Твої, Богородице Пречиста, / супротивні ополчення скидає. / Тому молимо Тебе, / світ батьківщині нашому даруй // і душам нашим велику милість.

Кондак, глас 4

Прийдіть вірні, ясно і святкуємо / всечестнаго образу Богоматері чудное явище / і від того благодать почерпающе, / первісних розчулено заволати: // радій, Маріє Богородице, Мати Божа, Благословенна.

молитва

Про Пресвята і Преблагословенна Мати Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо і поклоняємося Тобі перед святою чудотворною іконою Твоєю, що згадується дивне знамення Твого заступництва, великому Новеграде з неї явлене у дні ратнаго на цей град навали. Смиренно молимо Тебе, Всесильна роду нашого Заступницю: як древній на допомогу отцем нашим прискорила єси, тако і нині нас, немічних і грішних, сподоби Твого матерняго заступництва і благопопеченія. Спаси і збережи, Владичице, під покровом милості Твоєї Церква Святої, град Твій (обитель Твою), всю країну нашу православну і всіх нас, що припадають до Тебе з вірою і любов'ю, розчулено просять зі сльозами Твого заступництва. Їй, пані Всемилостива! Він буде йому милосердний на ни, обуреваемия гріхи багатьма, простягни до Христа Господа Богопріімния руки Твоя і заступництво за нас перед чеснотою Його, просяще нам прощення гріхів наших, благочестнаго мірнаго житія, благо християнської кончини і доброго відповіді на Страшному Суді його, так, спасенні всесильними Твоїми до нього молитвами, блаженство райське успадкуємо і з усіма святими заспіваймо Пречесний і величне ім'я Достопоклоняемия Трійці, Отця і Сина і Святого Духа, і Твоє велие до нас милосердя на віки віків. Амінь.

Шановані чудотворні списки з ікони

«Знамення» Абалацкая (1637) - святкування 20 Липня / 2 серпня і 27 листопада світу / 10 грудня

«Знамення» Курська-Корінна (1295) - святкування 8/21 вересня, 27 листопада / 10 грудня (1295) і в 9-ю п'ятницю після Пасхи, 8/21 березня (список 1898 року).

«Знамення» Серафимо-Понетаевское (1879) - святкування 27 лютого / 10 грудня.

«Знамення» Царскосельское (XVII ст.) - святкування 27 лютого / 10 грудня.

Ви прочитали статтю Ікона Божої Матері «Знамення»: молитви і чудеса. Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация