Ікона Божої Матері "Спорительница хлібів": історія, про що просять

  1. Ікона Божої Матері "Спорительница хлібів": історія
  2. У чому допомагає ікона Божої Матері "Спорительница хлібів"
  3. Молитви Іконі Божої Матері "Спорительница хлібів"

28 жовтня Церква згадує ікону Божої Матері "Спорительница хлібів". 28 жовтня Церква згадує ікону Божої Матері Спорительница хлібів

Ікона з Введенського собору Оптиної Пустелі Джерело: optina.ru

Ікона Божої Матері "Спорительница хлібів": історія

Ікона Божої Матері "Спорительница хлібів" була написана з благословення старця Введенській Оптиної пустелі преподобного Амвросія. Преподобний Амвросій, великий російський подвижник XIX століття часто сам підносив молитви до Богородиці, особливо почитав Діву Марію. Це іконографічні зображення Божої Матері здається незвичайним - Богородиця сидить на хмарі, а Її руки розташовані для благословення, внизу, під Її ногами розстилається стислий поле, де серед польових квітів і трав - снопи жита. У порівнянні з іншими образами Божої Матері, "Спорительница хлібів" вважається досить молодим. Йому трохи більше ста років, в той час як образ "Іверської" Божої Матері сходить до євангелісту Луці. Старець Амвросій сам призначив і дату пам'яті ікони Божої Матері "Спорительница хлібів" - 28 жовтня. Цей образ в основному зміцнився тільки в Російській Православній традиції.

Читайте також - Іверська ікона Божої Матері «Вратарница» - з простромленим ликом

Історія ікони пов'язана з голодом 1890 року, були коли трапився неврожайний рік, який привів до страшного лиха. Такий голод приводив не просто до зниження рівня життя, він погрожував смертю тисячам людей. Тоді ще не було практики соціальної допомоги та створення стратегічних резервів, тому для простих людей цей рік став катастрофою. Преподобний Амвросій Оптинський співпереживав лих народу і, помолившись про милості, він побачив образ "Спорительниця хлібів". Образ отримав велике поширення по всій Русі. Крім того, незважаючи на поганий рік, урожай навколо Оптиної пустелі трапився рясним.

Ікона вважається чудотворною не тільки тому. Уже після смерті старця Амвросія, його послушник Іван Черепанов послав список з ікони Божої Матері "Спорительница хлібів" в П'ятницький жіночий монастир у Воронезькій області. У тій місцевості якраз трапилося посушливе літо. Але вже після молебню перед іконою Божої Матері "Спорительница хлібів", почався дощ і посуха закінчилася.

У 1892 році Святіший Синод видав наказ вивезти оригінал святого образу з Шамордіно. Подальші події розгорталися таким чином, що зараз місцезнаходження оригіналу ікони, на жаль, залишається невідомим. Можливо оригінал зберігатися в Литві в селі Михнево під Вільнюсом. У самій же Шамординської обителі, відродила після важких років свого служіння Господу в 1990 році, відзначається один з новіших традиційних списків ікони Божої Матері "Спорительница хлібів".

Читайте також: Ікона. Як створюється чудо

У чому допомагає ікона Божої Матері "Спорительница хлібів"

Пресвята Богородиця допомагає людям у видобутку хліба насущного. Перед цією іконою моляться:

  • Про допомогу в зборі врожаю;
  • Про благословення у праці;
  • Щоб позбутися нам потреби;
  • За врятування від посухи;
  • Про допомогу в роботі.

Про допомогу в зборі врожаю;   Про благословення у праці;   Щоб позбутися нам потреби;   За врятування від посухи;   Про допомогу в роботі

Молитви Іконі Божої Матері "Спорительница хлібів"

«О, Пресвята Діво Богородице, Премилостива Владичиці, Царице неба і землі, всякого будинку і сімейства християнського Благоустроітельніце, хто трудиться благословення, які потребують невичерпне багатство, сірих і вдів і всіх людей Кормітельніце!

Пітательніце наша, породила живильник вселенної і Спорительниця хлібів наших, Ти, Владичице, ніспосилаеші Твоє матірних благословення градом нашим, селах і нивах і коемуждо дому, на Тебе уповання імущому. Тим же з побожним трепетом і скорботним серцем смиренно молимо Тебе: буди і нам, грішним і негідним рабом Твоїм, мудра Домостроітельніце, житіє наше добро зробили ви.

Будь-яке ж спільнота, всякий будинок і сімейство під благочесті і православ'ї, однодумності, слухняності і достатку збережи. Ніщія і незаможних просочи, старість підтримай, немовлята виховай, всіх напоуми преіскренне взивати до Господа: "Хліб наш насущний дай нам днесь".

Збережи, Пречиста Мати, люди Твоя від усякої потреби, хвороби, голоду, губітельства, граду, вогню, від усякого злого обставинах і всякого негаразди. Обителі нашої (села), будинкам і сімейств і всякої душі христианста і всій країні нашій ісходатайствуй світ і велику милість, так славимо Тебе, Премилостива Пітательніцу і Кормітельніцу нашу, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь ».

Ви прочитали про ікону Божої Матері "Спорительница хлібів".

Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация