Ікони Революції: Як любов до піару стала цінніше ніж пам'ять Майдану

Історія з відновленням фресок на Грушевського показала їхню справжню вартість для багатьох людей. Втім, головні фігуранти і іншого роду ура-патріоти навряд чи це зрозуміють

Знамениті графіті часів Майдану, які на початку вересня стерли з фасаду магазину елітних меблів "Емпоріум", нарешті відновили. Тоді їх "ліквідація" викликала справжній скандал. Керівник магазину Ігор Доценко назвав ці графіті "типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби". Потім він виправдовувався, що взагалі не в курсі, хто їх стер. Але активісти, зокрема Нацкорпус і "С14" провели акцію, побили вітрини, запалили шини і розписали двері магазину. Генпрокурор Луценко гарантував бізнесу Доценко перевірки, а д иректор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявляв, що інститут готує звернення в поліцію і в Генпрокуратуру за фактом вандалізму через знищення графіті, які були пам'яткою історії.

У той же час навколо знищених фресок, які були частиною експозиції Музею Майдану і охоронялися Законом велася дискусія про їх поновлення. Доносилися чутки, що їх відновить автор, відомий під ніком Sociopath в "Фейсбуці". Втім, він відзначав, що до нього не зверталися. Реставратор Жанна Шевченко після того, як провела реставраційні проби, сказала, що знищені графіті "ікони Революції" на вулиці Грушевського можна реставрувати. Але все завершилося тим, що активісти ГО "Новий Вогонь", головою якої є відомий АТОвец Дмитро Резніченко, намалювали графіті заново. І, що найцікавіше - пропіарили себе. До ромі самих графіті на фасаді будівлі з'явився напис "Новий вогонь" з логотипом організації. Здавалося б, за логікою, коли мова йде про культурної пам'яті і цінності цих фресок з точки зору історії, який може бути піар? Після цього автор графіті Sociopath в "Фейсбуці" написав гнівний пост і розкритикував нові фрески.

"Вчорашня новина найсумніша в історії з" Іконами Революції ". Навіть після" доценко "і" Рабиновичів "залишалася можливість реставрації автентичних символів Революції, і тепер їх дії виглядають менш глумливими ніж ті, які змусили фасад Грушевського сьогодні виглядати таким оскверненим", - написав Sociopath.

Він назвав відновлення малюнків "вандального акцією організації" Новий Вогонь "і додав, що після цього оригінальні графіті не підлягають відновленню ...

В організації "Новий Вогонь" відзначили, що Sociopath не виявив бажання відновлювати графіті. У свою чергу Sociopath відповів, що не знаходить цензурних слів, щоб прокоментувати заяву "Нового вогню" про те, що він самоусунувся від відновлення малюнків. Він додав, що не відмовлявся відновлювати "Ікони Революції", а відмовився брати участь в "дешевої спробі піару".

Варто також підкреслити, що саме відновлення фресок не викликавши такого ажіотажу, як їх знищення. Пост "Нового Вогню" зібрав всього близько 1000 лайків і 118 перепис. Дискусії масштабу місячної давності не було й близько. Безумовно, самі фрески потрібно було відновити, але те, що відбувалося навколо цього, викликає тільки сумні почуття.

З одного боку є автор Sociopath, який намалював їх під час Майдану. Він мав моральне право їх відновити, звичайно. Але особливо не виявляв ініціативу, не захотів "брати участь в піарі". Після цього фрески перемалювали без нього, відмовившись від ідеї реставрації. Вийшов типовий піар організації Резніченко, яка додумалася "набити" на фасаді поруч з фресками свій логотип. У підсумку маємо історію, коли про самих фресках не думала ні одна зі сторін. Для художника вони були не культурною цінністю, яку потрібно відновити заради майбутніх поколінь, майданівців і нації, а виключно індивідуальним предметом. Мовляв, я малював і вони мої, можу перемалювати, але мене не кличуть, і взагалі в "дешевому піарі участі брати не буду". Для інших - організації "Новий Вогонь" - фрески стали виключно інструментом самопіару. Там так само в першу чергу не подумали про історичну цінність цих графіті. Самопіар, який виражається в логотипі організації на фасаді, став важливим меседжем цього "відновлення справедливості". Перемалювали, молодці. Але ніхто, на жаль, не зробив це просто так ... І тепер виникає питання: а чи є ці фрески дійсно такими цінними? Якщо навіть активісти, художник і інші змагалися за них виключно в рамках власних інтересів. На жаль, ця історія дуже неприємна. Втім, про це навряд чи хтось буде серйозно думати. Тільки час покаже, для кого з активістів Майдану пам'ять про ті події важливіше власних інтересів.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ

Здавалося б, за логікою, коли мова йде про культурної пам'яті і цінності цих фресок з точки зору історії, який може бути піар?
І тепер виникає питання: а чи є ці фрески дійсно такими цінними?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация