Імена за церковним календарем: по святцях ім'я для дівчинки, ім'я для хлопчика, коли іменини, православні святці, символ віри молитва, символ віри молитва на церковно-слов'янською, символ віри текст, символ віри молитва текст, символ віри з наголосом, символ віри на російською

  1. Як вибрати ім'я новонародженому по святцях (за церковним календарем)

Як вибрати ім'я новонародженому по святцях

(за церковним календарем)

Дати ім'я людині це виділити його з сотень інших людей і наділити його особливими достоїнствами. Пояснює різницю між чоловіками або жіночого імені в деякій мірі впливає на саму людину. Імена по православним святцями (месяцеслову) наділяють дітей християнина і служать прикладом для наслідування. Більшість імен, зазначених у святцях грецького походження і в перекладі означають те характерну для людини рису характеру або певну властивість. Наприклад, Марія в перекладі з грецького - чиста, непорочна, а Артемій - неушкоджений, здоровий.

Питання батьків: як назвати хлопчика або яке ім'я вибрати для дівчинки не були в старовину настільки актуальні, як сьогодні. Так, первістка могли назвати по імені старійшини роду або шанованого всіма родича. Але все ж правильніше і по-християнськи при виборі імені керуватися православними святцями.


У церковній традиції вибір імені дитини відбувався на восьмий день по його народження У церковній традиції вибір імені дитини відбувався на восьмий день по його народження. Духовний батько сімейства - батюшка - в храмі або у колиски малюка читав молитву про наречення імені новонародженого і разом з батьком обирав ім'я з імен святих, поминаються в цей день. Ім'я, дане за святцями, відповідало традиції православної церкви - називати дітей іменами покритих славою християн.

Ім'я дане немовляті нарицают (вказувалося) і в Таїнстві Хрещення. Тільки після хрестин дитини його можна було поминати у поданих записочках за здоров'я на ім'я. До цього молилися за здоров'я матері і її чадо. Іноді, з благословення священика, ім'я давалося особливо шанованим в цій сім'ї святим. Раб Божий, що носить таке ім'я, вважав свого небесного покровителя тезкою і іменини відзначав в найближчий день шанування святого. Ім'я, дане батьками можна міняти, а ім'я дане при хрещенні змінюється тільки при осягненні в ченці. Згодом святого дитинка буде поминати в щоденних молитвах - адже ім'я, дане за святцями, ім'я дане при хрещенні - це ім'я Ангела-Хранителя людини. Саме він стане надійним захисником в житті, а потім і заступником за нас перед Господом.

Традиційно хресні батьки або родичі і день хрещення дитини дарують ікону святого або ікону Ангела. Дуже добре, якщо це буде мірна ікона (по зростанню народження малюка). Ікону на Водохреща беруть з собою до церкви, там же її освячує батюшка до початку Таїнства Хрещення і залишає її в Атлар. Після здійснення Таїнства Хрещення хлопчиків заносять у вівтар і звідти з іконою святого покровителя передають нового християнина хрещеним, а ті в свою чергу батькам. Якщо хрестять дівчинку, то іменну ікону виносять з вівтаря до Царським брами і з неї повертається немовля. Таким чином, ім'я дане батьками по святцях, це ім'я святого, який буде супроводжувати і допомагати дитинці в усі дні його земного життя.

Імена для дівчаток по святцях (місяцях) - тут

Імена для хлопчиків по святцях (місяцях) - тут

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация