Іменини в січні: імена хлопчиків і дівчаток за церковним календарем (святцях)

  1. Імена в січні (православний календар імен на січень) Жіночі та чоловічі імена (як назвати хлопчиків...
  2. Церковні православні свята у січні

Імена в січні (православний календар імен на січень)

Жіночі та чоловічі імена (як назвати хлопчиків і дівчаток в грудні)

Іменини в січні:

1 - Воніфатій, Григорій, Ілля, Тимофій.

2 - Антон, Данило, Іван, Ігнатій.

3 - Леонтій, Михайло, Микита, Петро, ​​Прокопій, Сергій, Феофан.

4 - Анастасія, Дмитро, Федір, Феодосія.

5 - Василь, Давид, Іван, Макар, Наум, Нифонт, Павло, Феоктист.

6 - Євгенія, Інокентій, Клавдія, Микола, Сергій.

8 - Августа, Агрипина, Олександр, Анфіса, Василь, Григорій, Дмитро, Юхим, Ісаак, Костянтин, Леонід, Марія, Михайло, Никодим, Микола.

9 - Антоніна, Лука, Степан, Тихон, Федір, Ферапонт.

10 - Агафія, Олександр, Аркадій, Вавила, Давид, Юхим, Ігнатій, Йосип, Леонід, Никанор, Никодим, Микола, Петро, ​​Симон, Феоктист, Яків.

11 - Агрипина, Анна, Варвара, Веніамін, Георгій, Євдокія, Єфросинія, Іван, Лаврентій, Марк, Маркел, Матрона, Наталія, Феодосій.

12 - Онися, Антон, Данило, Ірина, Лев, Макар, Марія, Федора, Феодосія.

13 - Мартіна, Меланія, Михайло, Петро.

14 - Олександр, Василь, В'ячеслав, Григорій, Іван, Михайло, Микола, Петро, ​​Платон, Трохим, Федот, Емілія, Яків.

15 - Василь, Герасим, Кузьма, Марк, Модест, Петро, ​​Серафим, Сергій, Сильвестр.

16 - Гордій, Ірина.

17 - Олександр, Андроник, Архип, Опанас, Онисим, Аристарх, Артемій, Опанас, Денис, Юхим, Короп, Климент, Кіндрат, Лука, Марк, Никанор, Микола, Павло, Прохор, Родіон, Семен, Силуан, Степан, Тимофій, Трохим, Тадей, Феоктист, Филимон, Пилип, Яків.

18 - Аполлінарія, Григорій, Євгенія, Йосип, Лук'ян, Матвій, Михей, Роман, Семен, Сергій, Тетяна, Фома.

19 - Феофан.

20 - Опанас, Василь, Іван, Пафнутій.

21 - Антон, Василина, Віктор, Володимир, Дмитро, Георгій, Григорій, Євгеній, Омелян, Ілля, Михайло, Сидор, Феоктист, Юліан.

22 - Антоніна, Захар, Никандр, Павло, Петро, ​​Пилип.

23 - Анатолій, Григорій, Зіновій, Макар, Павло, Петро, ​​Феофан.

24 - Володимир, Михайло, Микола, Степан, Терентій, Федір, Феодосій.

25 - Євпраксія, Макар, Петро, ​​Сава, Тетяна.

26 - Опанас, Максим, Никифор, Никодим, Пахом, Петро, ​​Яків.

27 - Агнія, Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Давид, Веремій, Іван, Ілля, Йосип, Ісак, Макар, Марк, Мойсей, Ніна, Павло, Пафнутій, Сава, Сергій, Степан.

28 - Варлам, Гавриїл, Герасим, Олена, Іван, Максим, Михайло, Павло, Прохор.

29 - Іван, Максим, Петро.

30 - Антон, Антоніна, Віктор, Георгій, Іван, Павло, Феодосій.

31 - Олександр, Опанас, Володимир, Дмитро, Євген, Омелян, Єфрем, Іларіон, Кирило, Ксенія, Максим, Марія, Михайло, Микола, Сергій, Феодосія.

Церковні православні свята у січні

Преподобний Ілля Печерський

У перший день року церква святкує пам'ять преподобного Іллі Печерського на прізвисько Чоботок. Ілля був уродженцем міста Мурома, народні і народний переказ ототожнити його із знаменитим богатирем Іллею Муромцем, про який розповідали російські билини.

Ілля був уродженцем міста Мурома, народні і народний переказ ототожнити його із знаменитим богатирем Іллею Муромцем, про який розповідали російські билини

Святий мученик Воніфатій

В цей же день згадують святого мученика Воніфатія , Який постраждав за Христа в III в. Будучи рабом, він зі своєю господинею Аглаїда вів розпусне життя, але докори сумління змусили його звернутися до Господа і публічно сповідати свою віру. Йому моляться про звільнення від згубної пристрасті пияцтва - що 1 січня, на жаль, дуже актуально.

2 січня - день кончини святого праведного Іоанна Кронштадтського , Яке відійшло до Господа в 1908 р

2 січня - день кончини   святого праведного Іоанна Кронштадтського   , Яке відійшло до Господа в 1908 р

Св. Прав. Іоанн Кронштадтський

Отець Іван з дитинства відзначався великою побожністю і тягою до знань. З відзнакою закінчивши семінарію і Духовну Академію, він отримав призначення в Андріївський собор м Кронштадта, де служив усе життя, нікому не відмовляючи в молитві. Отець Іван користувався великою любов'ю і популярністю по всій Росії, за його молитвою відбувалися численні чудеса.

Свята великомучениця Анастасія Узорішительниці

День пам'яті великомучениці Анастасії Узорішительниці відзначається 4 січня. Свята постраждала за Христа на початку IV ст. Овдовівши, святая роздала своє майно бідним і стражденним, вона відвідувала в'язниці, де годувала, лікувала і підбадьорювала в'язнів, укладених за сповідання християнської віри, багатьох їй вдалося викупити. У Іллірії Анастасія була схоплена, її намагалися заморити голодом, втопити, але Господь чудесним чином визволив її від смерті. Після довгих катувань мученицю прив'язали над полум'ям багаття.

7 січня Православна церква святкує один з найважливіших двунадесятих свят - Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа .

7 січня Православна церква святкує один з найважливіших двунадесятих свят -   Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Різдво Христове

Спаситель народився в царювання імператора Августа в місті Віфлеємі. Під час перепису населення кожен повинен був знаходитися в тому місці, звідки походив його рід. Прибувши до Віфлеєму, Діва Марія і праведний Йосип не знайшли вільних місць в готелях і зупинилися за містом в печері, призначеної для утримання худоби. Опівночі звістку про народження Спасителя від радісних Ангелів прийшла до пастухів, які прийшли поклонитися Боголюдини. Свято на честь цієї події було встановлено ще в апостольські часи, проте до IV ст. він з'єднувався з святкуванням Богоявлення.

віфлеємські немовлята

11 січня згадують 14 тисяч немовлят, загублених царем Іродом у Вифлеємі.

Дізнавшись від волхвів про народження нового Царя, Ірод наказав убити всіх немовлят віком до двох років, розраховуючи, що серед них буде і Богонемовля, в Якому він бачив свого суперника.

велике свято обрізання Господнього припадає на восьмий день від Різдва Христового - 14 січня.

У цей день по старозавітному закону Господь прийняв обрізання, встановлене для всіх немовлят чоловічої статі в знак Завіту Бога з прабатьком Авраамом і його нащадками.

В цей же день звершується пам'ять святителя Василя Великого , Архієпископа Кесарії Каппадокійської.

Василь жив у IV ст., В Константинополі і Афінах він здобув блискучу освіту. Повернувшись в Кесарію, він викладав риторику, потім прийняв хрещення і став на шлях аскетичного життя. Разом зі своїм другом Григорієм Богословом він пішов у пустелю, щоб присвятити життя Богові. Надалі святий був висвячений в сан пресвітера, під час правління імператора Валента, прихильника аріан, він став архієпископом і доклав великих зусиль, щоб уберегти свою паству від єресі. Їм був складений чин Літургії, написані Бесіди на Шестоднев, на псалми, а також збори чернечих правил.

Їм був складений чин Літургії, написані Бесіди на Шестоднев, на псалми, а також збори чернечих правил

Обрізання Господнє і пам'ять свт. Василія Великого

Василія Великого

Преподобний Серафим Саровський

15 січня - день кончини (1883 г.) і другого обрітення мощей (1991) одного з найулюбленіших в народі російських святих - преподобного Серафима Саровського . Прийнявши чернечий постриг в 27 років, преподобний до кінця життя трудився в Саровской обителі, або в лісовий пустелі. За свій молитовний подвиг він сподобився неодноразового відвідування Цариці Небесної. До Господа преподобний Серафим відійшов під час молитви перед іконою Божої Матері. Преподобний був прославлений у лику святих в 1903 р Після Жовтневої революції мощі святого зникли і були виявлені лише в 1991 р, в запасниках Музею історії релігії та атеїзму, який розташовувався в будівлі Казанського собору в Ленінграді.

Собор 70 апостолів

17 січня - Собор 70 апостолів Христових, обраних Господом, щоб благовістити Євангеліє всьому всесвіті.

Пам'ять цих апостолів відбувається і окремо протягом року, а свято цей був встановлений для того, щоб показати равночестіе кожного з сімдесяти і тим самим запобігти розбіжності в їх шанування.

19 січня святкується Богоявлення - двонадесяте свято, встановлене на честь Хрещення Господа нашого Ісуса Христа у водах ріки Йордан і в честь явища під час цієї події Пресвятої Трійці. Отець промовляв з небес про Сина, Син хрестився від святого Предтечі Господнього Іоанна, а Дух Святий зійшов на Сина у вигляді голуба. На наступний день відзначається Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна - того, хто послужив справі Хрещення Христового, поклавши свою руку на голову Спасителя.

Богоявлення

Богоявлення

Святий Феодосій Великий

24 січня ми згадуємо святого Феодосія Великого, який став основоположником спільножитних монастирів. Він народився в кінці V ст. в Каппадокії. Близько 30 років святий прожив в палестинській пустелі, перебуваючи в пості і молитві. До нього постійно приходили бажали жити під його керівництвом, в результаті виник чернецький монастир, або Лавра, існувала за статутом Василя Великого.

До нього постійно приходили бажали жити під його керівництвом, в результаті виник чернецький монастир, або Лавра, існувала за статутом Василя Великого

Свята мучениця Татіана

Пам'ять святої мучениці Татіанисовершается 25 січня. Татіана, дочка римського консула, відмовилася від заміжжя, бажаючи присвятити життя Господу. Вона була поставлена ​​діаконисою в одному з римських храмів і служила Богові, доглядаючи за хворими і допомагаючи нужденним. Під час правління імператора Олександра Севера (між 222 і 235 р) Татіана прийняла мученицьку смерть за Христа, відмовившись принести жертву язичницьким богам і зазнавши страшні катування.

Свята рівноапостольна Ніна

27 січня церква згадує рівноапостольну Ніну , Просвітительки Грузії. Вона народилася близько 280 р в Каппадокії в знатній благочестивій родині. Одного разу Ніна побачила уві сні Пресвяту Богородицю, Яка вручила їй хрест з виноградної лози і направила з апостольським служінням в Иверию (Грузію). Ніна прийшла до Грузії в 319 р і доклала багато зусиль для освіти цієї країни - через п'ять років в Грузії утвердилося християнство.

Преподобний Антоній Великий

30 січня - день пам'яті преподобного Антонія Великого , Знаменитого подвижника, засновника пустинножітельства, іменованого батьком чернецтва. Антоній народився в Єгипті в 251 р Після смерті батьків, вселити йому любов до Бога і благочестя, він почав подвижницьке життя. Йому довелося боротися з важкими спокусами і нападками нечистих сил, але з Божою поміччю він подолав хитрощі диявола і пішов в глиб Фиваїдський пустелі, щоб в повній самоті служити Господу. 85 років святий провів у пустельному самоті, його приклад наслідували багато хто з тих, хто бажав провести життя в аскетичному подвиг заради Господа.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация