Імідж компанії - роботодавця

Поняття іміджу дуже різнобічно Поняття іміджу дуже різнобічно. Ваш особистий імідж - це те як інші уявляють собі Вас. Імідж компанії, відповідно, - відображення її в очах має з нею справу працівників, клієнтів або обивателів, так чи інакше складових загальне уявлення.

Що стосується кадрового іміджу компанії - це бачення її потенційними співробітниками. І це безсумнівно важливо з тієї простої причини, що в компанію з поганим іміджем хороший фахівець ніколи не піде. Та й взагалі, будь-який фахівець постарається обійти стороною таку компанію, якій, таким чином, дістануться співробітники сумнівного рівня, або ж фахівці, які будуть розглядати своє перебування в цій компанії як тимчасове, вимушене, «до кращих часів».


Очевидно, що говорити про високу ефективність роботи колективу в таких умовах не доводиться. Сьогодні, в пору загострення проблеми кадрового протистояння, питання це стає все більш і більш актуальним.

Формуванню іміджу сприяють деякі чинники. Виділимо кожен з них окремо.

По-перше-безпосередньо рекламна діяльність компанії і її репутація серед бізнес-партнерів. Чим значніше ім'я компанії, тим більше до неї довіри та інтересу у потенційних співробітників. Але є і зворотна сторона медалі- чутки і інформація про внутрішні проблеми відомих компаній розходяться миттєво.

По-друге - співробітники компанії (як нинішні, так і колишні, звільнилися або звільнені) повинні бути задоволені. Все з тієї ж простої причини - інформація про компанії в професійному середовищі досить швидко поширюється і має велике значення. Як відомо, негативні чутки, а іноді і факти, мають властивість проникати в будь-яке суспільство набагато швидше позитивних. Так що стежити за такими речами теж необхідно, в першу чергу, залишаючи всіх більш-менш задоволеними роботою вашої компанії.

По-третє-дуже важливий образ, що формується у потенційних співробітників службою персоналу компанії. Він може формуватися навмисно, ви можете спеціально навчати співробітників. Але також, треба сказати найчастіше, він формується у потенційних співробітників випадково. Так що за цим стоїть стежити і досить пильно.

І нарешті, можна відзначити наявність або відсутність у компанії системи спостереження за формуванням її власного іміджу.

Отже, ми з'ясували наскільки важливим є формування іміджу компанії. Але як можна визначити ефективність цього процесу? Є безліч способів. Для початку потрібно розділити внутрішній і зовнішній імідж.

Внутрішній імідж-це те, як бачать компанію її співробітники. Зовнішній - уявлення про неї шукачів та «сторонніх» фахівців даної області. Це поділ важливо, оскільки методологія дослідження для цих категорій різна.

Почнемо з внутрішнього іміджу. Пов'язаний він безпосередньо з задоволеністю співробітників і продуманістю кадрової політики компанії. Для дослідження стану задоволеності співробітників можна використовувати опитувальники (готові або складені самостійно). Прийнявши рішення скласти опитувальник самостійно, потрібно відповідально поставитися до того, щоб врахувати різні складові, що формують внутрішній імідж компанії: матеріальне стимулювання, імідж керівництва, загальний психологічний клімат в колективі та ін. Складаючи опитувальник, потрібно уникати питань, формулювання яких може перешкодити об'єктивності відповіді. Наприклад, неприпустимо використання формулювань типу "Наскільки Вам подобається працювати в нашій компанії - лідера ринку?" Але і навмисно принижувати гідності компанії не варто, інакше це може породити негативні думки в колективі, спровокувати невдоволення. Тобто питання типу «Вкажіть, що вас не влаштовує: 1) низька заробітна плата 2) погані умови праці 3) ставлення начальства» теж ефективності вашого дослідження не додадуть, а ось проблем компанії- цілком.

Шляхом подібного дослідження можна також скласти уявлення не тільки про сформованому іміджі компанії серед співробітників, але і зрозуміти, наскільки вони лояльні і стійкі до «переманюю», яке сьогодні все частіше має місце бути.
Що стосується зовнішнього іміджу, то основний збір інформації тут відбувається в процесі набору нових співробітників - рекрутингу. Процес отримання інформації в даному випадку виявляється значно складнішим, в силу того, що отримати її можна як правило, тільки від самих потенційних співробітників. Відповідно, розраховувати на відвертість з боку практично незнайомої людини представнику компанії не доводиться. Більш того, компанії з негативним іміджем буде майже нереально здобути таку інформацію, адже на її пропозиції просто не стануть звертати увагу. Але і тут є свої цікаві рішення-наприклад, так звані, непрямі методи. Так, можна розмістити паралельно два оголошення про набір персоналу в компанію, з одним лише разлічіем- в одному завуалювати ім'я компанії словами типу «Перспективна розвивається», а в іншому, навпаки, звернути основну увагу на назву компанії. Різниця в кількості профільних резюме, що приходять по цих оголошеннях і буде коефіцієнтом кадрового іміджу. Тобто в компанію з поганим іміджем потік резюме по «іменним» оголошенню буде значно нижче ніж в ту, якій вдалося сформувати про себе приємне уявлення в професійному середовищі.

Також інформацію про кадровий імідж компанії можна черпати з професійних співтовариств, різних профільних інтернет- форумів. Можна представитися здобувачем і запросити характеристику необхідної компанії. Як правило, в таких спільнотах панує досить відверта атмосфера, а значить «колеги» охоче поділяться досвідом та інформацією. Але отримана інформація, швидше за все, виявиться дуже суб'єктивної, так і можливість наявності на тому ж форумі ваших прямих конкурентів, від яких ви, звичайно, доброго слова навряд чи дочекаєтеся.

З огляду на недоліки вищезазначених способів аналізу зовнішнього іміджу компанії, найефективнішим і інформативним варто визнати роботу з кадровими агентствами, які не просто підберуть для вас співробітників, але і проведуть аналіз відмов і їх причин з боку здобувачів. Можна запропонувати співробітникам агентства скласти звіт по пунктам типу «кількість відмов», «причини відмов», «обізнаність про компанію», « оцінка привабливості умов, які пропонує компанія »та ін. Можна і просто поговорити з працівником агентства і з'ясувати безпосередньо у нього подробиці бесіди з претендентами, причини прийняття пропозиції роботи у вашій компанії або, навпаки, відмови. Само собою, це може коштувати чимало грошей, але кадрові агентства можуть зібрати для вас безцінну інформацію про ставлення здобувачів до вашої компанії, її привабливості на ринку, а інформація в наші дні - одне з того, за що має сенс платити.

Іноді виходить так, що за результатами досліджень, імідж компанії залишає бажати кращого. Як бути в такій ситуації?

По-перше необхідно такий стан речей прийняти як даність. І, звичайно, слід взятися за розробку заходів щодо його виправлення. В ході цього необхідно виявити слабкі місця компанії і, відповідно, звернути увагу на їх ліквідацію, корекцію і запобігання появи таких в майбутньому.

Але ж бувають ситуації, коли відомо, що імідж компанії, як то кажуть «нижче плінтуса», а нові співробітники необхідні, та до того ж терміново? Бізнесу відомий приклад однієї великої компанії, яка в результаті прорахунків і безграмотною політики керівництва (зокрема необгрунтованої затримки зарплати протягом трьох місяців) втратила близько третини своїх співробітників. Природно, після таких скандальних подій, розраховувати на залучення нових кваліфікованих кадрів і грамотних фахівців вже не доводилося. Що ж зробила компанія в такій ситуації? Вона переорієнтувала свою кадрову політику на молодь, а саме на молодих фахівців з мінімальним дослідів або без такого або взагалі з іншого ринку. Але завдяки дуже потужній системі навчання в компанії, їй вдалося подолати кризу і підібрати потрібні кадри, а згодом відновити репутацію і перейти до нормальної роботи.

Як ми бачимо, навіть в ситуації повного колапсу, завжди існують заходи, вдавшись до яких, можна компанію врятувати і виграти час для приведення в порядок внутрішніх справ компанії і відновлення її іміджу.

Підводячи підсумок, можна не сказати, що формувати позитивний кадровий імідж потрібно, більш того необхідно. Адже всі витрачені зусилля повертаються в багаторазовому розмірі. Приваблива компанія не має необхідності переманювати фахівців від конкурентів, зазивати, довго і наполегливо шукати відповідний кадровий ресурс. Причина очевидна - в таку компанію чергу з висококваліфікованих фахівців вишикується сама. Ось чому потрібно не упустити такий шанс і звернути пильну увагу на формування кадрового іміджу.

Але як можна визначити ефективність цього процесу?
Наприклад, неприпустимо використання формулювань типу "Наскільки Вам подобається працювати в нашій компанії - лідера ринку?
Як бути в такій ситуації?
Але ж бувають ситуації, коли відомо, що імідж компанії, як то кажуть «нижче плінтуса», а нові співробітники необхідні, та до того ж терміново?
Що ж зробила компанія в такій ситуації?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация